Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Pióca legjobb barát?

Pióca legjobb barát?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátnőm, aki abból adódóan a legjobb, hogy a legrégebb óta őt ismerem, konkrétan még általános iskolából. Azt kell róla tudni, hogy rajtam kívűl nem nagyon vannak barátai, max haverjai, viszont szilveszterkor sem hívták sehova. Nekem van több barátai társaságom, úgyhogy engem hívtak ide-oda, gondoltam elhívom az egyikbe a legjobb barátnőmet is nyilván, ne legyen egyedül. Elvittem egy nagyobb házibuliba (25-30 fő), a társaság nagy részét egyébként ő is ismerte, mert buliztunk már együtt többször ezelőtt. Ennek ellenére kb végig rám volt tapadva, bárhova mentem jött utánam, amikor társaságban beszélgettünk többen, akkor ő szimultán elkezdett beszélni nekem, nehogy már tudjak másra is figyelni. Voltak új emberek is meghívva, akiket én sem ismertem, gondoltam megismerkedem velük, amíg én beszélgettem, addig a barátnőm csak ült magában egyedül kussban. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha én nem voltam éppen elérhető, akkor ennyire nem bírta magát feltalálni ismerősök között sem, mert ha még mindenki vadidegen lett volna, azt úgy, ahogy megértem (azt se teljesen), de így végképp nem. Sokszor úgy érzem, hogy nélkülem nem lenne sehol, ha társasági életről van szó, mert mindenhova én hívom, minden társaságba én viszem be, de már kezd ebből elegem lenni, mert folyton rám van cuppanva, és ahol ő ott van, végig vele kell foglalkoznom, mert nélkülem nem tudja magát feltalálni. Kisajátítana teljesen, és ez másoknak is feltűnt már, most legutóbb 2 barátom is megjegyezte, hogy nagyon össze vagyunk nőve. Továbbá ha bármit be kell szerezni a buliba, legyen az legális vagy illegális szer, ő magától semmit nem tud, ez is teljesen rám van hárítva, hogy akkor vigyem az ő motyóját is. Kb mint egy kisgyerek, akiről gondoskodni kell, mert magától el van veszve. Teljesen azt érzem, hogy nem vagyunk egyénrangúak ebben a barátságban, mert folyton nekem kell róla gondoskodnom, egyedül arra se képes, hogy elmenjen vizet tölteni, oda is kísérni kell. Félreértés ne essék, a bulizást leszámítva nincsen vele probléma, mert jóbarát és lehet rá számítani, viszont társaságban nagyon nem szeretek már vele megjelenni, mert én szeretek minél több emberrel beszélgetni/ismerkedni, nem pedig egynél leragadni, akivel amúgy is beszélek mindennap. Azt nem tudom megcsinálni, hogy ne hívjam pl szilveszterkor, mert akkor nincs hova mennie. Ha meg buliba nem hívom és utólag látja, hogy voltunk, akkor biztos nagyon megsértődne.

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?



2023. jan. 2. 13:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy mindketten 25 évesek vagyunk.
2023. jan. 2. 13:51
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem piócaság, ő egyszerűen zárkózottabb nálad, elveszett egy nagyobb társaságban egyedül. Más a személyiségetek, ennyi.
2023. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
Sértődjön meg és verje a seggét a földhöz. Én elküldeném a b*dös p*csàba, ha ekkora egy nyomorult.
2023. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő ilyen, és fontos neked, akkor tutujgasd kicsit jobban, pl. működj közre, amíg másokkal is jobban megismerkedik, és akkor biztosabban fog mozogni a társaságban.
2023. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha a legjobb barátod lenne, akkor

1: ismernéd legalább annyira, hogy egy kicsit visszahúzódóbb, nem biztos, hogy ugyanúgy fogja érezni magát egy nagy társaságban, mint te

2: nem beszélnél róla így. Nagyon rosszindulatú embernek tűnsz a kérdésed alapján.


+1

A barátod annyival értelmesebb sokkal nálad, hogy nem drogozik, vagyis persze, hogy nem tudja beszerezni a dolgokat nektek.


Én sem élek semmi ilyen cuccal, soha nem próbáltam, tehát ha engem kiküldenél hozni, én sem tudom mit kezdjek, hol keressem, honnan szerezzek.


Kérdező, hagyd békén ezt a barátodat, jobb nektek egymás nélkül.

2023. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

"Azt nem tudom megcsinálni, hogy ne hívjam pl szilveszterkor, mert akkor nincs hova mennie."

Ezt csak te éled meg katasztrófaként, ő egyértelműen nem. Valószínűleg introvertált és zárkózott, nehezen oldódik fel társaságban, neki ez nem úgy megy hogy 2x látta már az adott személyt és akkor simán odamegy hozzá, aztán elbeszélget vele. Teljesen feleslegesen ráncigálod el a bulikba, látszik hogy tök kellemetlenül érzi magát és szorong, azért van rád tapadva mert egyedül te adsz neki egy kis biztonságérzetet. Majd ha akar, barátkozik, és ha akar, megy bulizni. Az a baj, hogy azt hiszed (ahogy a fenti idézetből is látszik), hogy neked feladatod őt helyekre hordani, és emberekkel megismertetni. Ez rohadtul nem így van, attól hogy barátok vagytok, semmi közöd a szociális életéhez és ahhoz, hogy ő mikor mennyit van egyedül. Neki nem az kell, hogy társaságokba ráncigáld el, hanem hogy ketten szervezzetek valami nyugis programot. Ha neked ez unalmas, akkor ne barátkozz vele.

2023. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 de drogozik ugyanúgy, szóval ezt kicsit benézted. Amúgy sem erről szólt a kérdés.


Többieknek koszi.


#6 rosszul esik neki, ha mások nem hívják, ezt többször is sérelmezte már nekem, másokkal kapcsolatban.

2023. jan. 2. 14:16
 8/17 anonim ***** válasza:
12%
#7 Mert egy lelkisérült gyenge ember akinek mindig kell kötődnie a másikhoz, mivel egyedül elveszne és összeszarná magát kétségbeesetten.
2023. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Mi van, kérdező, jelentgeted azokat a válaszokat, amikben nem tetszik, hogy 3.5.-tel együtt nárcisztikus, képmutató emberek vagytok?

Ez az igazság. Jelentsd ezt is.

2023. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Bocs, helyesbítek: 3) és 8) együtt.
2023. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!