Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen a felnőtt élet, hogy...

Ilyen a felnőtt élet, hogy ''nincsenek barátaim"?

Figyelt kérdés

Szóval, ne értsetek félre mert vannak. Csak egyetem után most Pestre költöztem a párommal és azóta mindenki olyan messze van tőlem. Szoktunk találkozni meg beszélgetni írásban, de mégsincsenek ,,itt", és még soha nem volt ilyen az életemben. Mindig volt kivel elmenni ide-oda programot csinálni, akár amikor a nap közepén kitaláltuk is. Most meg ugye mindenkinek nagy, több napos szervezést igényel egy találkozó is. És ez teljesen rendben is van. Csakhogy én úgy számítottam hogy úgy is lesznek új barátaim viszont nincsenek. Itt lakom a fővárosban és a párom on kívül konkrétan senkivel nem tudok programot csinálni. Tanár vagyok, és úgy érzem az se az a hely lesz, ahonnan barátokat szerzek... (Nagy a korkülönbség) Bár munkahelyet akarok majd váltani április körül, de ha ott is hasonló szituáció lesz akkor nem tudom honnan lesznek barátaim. Egyébként járok könyvtárba, ezen kívül a munka minden időt felemeszt, plusz ugye a háztartás. Olyan mókuskerek feeling.

Eddig mindig jöttek új emberek: ált. Suliból középiskolaban egyből, középiskolabol egyetemen egyből... Aztan most felkoltoztem ide, és senki nem jön.

Nektek vannak hasonló tapasztalataitok? Ti hogy elitek meg ilyen téren a felnőtt életet?


2023. jan. 4. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldre költöztem és helyben a nulláról kellett kezdenem mindent. Nem vagyok híve a munkahelyi barátkozásnak és nem sok közös volt bennem a munkatársaimmal (szintén nagy korkülönbség), így másképp kellett megoldanom. Az én stratégiám az volt, hogy elmentem egyedül minden olyan eseményre ami érdekelt és beszélgettem random emberekkel. A legtöbb ilyen beszélgetésből nem lett semmi, de néhányból lett. Hogy egy konkrét példát emlísek, van olyan barátnőm akit egy koncerten ismertem meg. Mindketten egyedül jöttünk, egymás mellé kerültünk a pultnál és elkezdtünk beszélgetni, utána a koncerten is együtt lógtunk. Szóbajött egy következő olyan koncert ami mindkettőnket érdekelt, számot cseréltünk, arra már együtt mentünk és utána szép lassan kialakult belőle egy baráti kapcsolat. Volt olyan is akit túracsoportban ismertem meg. Szeretek túrázni, így kerestem egyet a környéken, hátha megismerek valakit akival van közös pontom. Kis baráti köröm van itt, kb 3 olyan ember van akivel rendszeresen csinálok programot, de ez pont elég.

Magától nem fog semmi történni, de ha például keresel a hobbidhoz, érdeklődési körödhöz kapcsolódó eseményt, csoportot, akkor több esélyed lesz új kapcsolatokat kiépíteni.

2023. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még tanár voltam akkor sem tudtam még a kollegák között sem barátkozni.Akkor még nős voltam.

Most elváltként pedig szinte lehetetlen, mindenhová magamban járkálok.Könyvtárba is járok,de ott sem lehet ismerkedni ,sajnos.Az emberek befelé fordulók lettek...


Bpesti ffi

2023. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!