Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Nem tehetek róla...

Mit tegyek? Nem tehetek róla sok a dolgom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy iszonyat jó baráti társaságom, nagyon régóta ismerjük egymást. Tavaly nyáron rengeteg időt töltöttünk együtt buliztunk, moziztunk, campingeztünk stb. Viszont nekem elkezdődött az egyetem és dolgozom is mellette sokat mert különben nem tudnék megélni. Ezek mellett imádok írni ezért erre is fordítok némi időt mert nekem ez fontos. Na és itt kezdődik a baj…szóltak a múltkor, hogy alig beszélünk és alig járok a találkozókra, megmondtam nekik rengeteg a dolgom és fáradt vagyok a nap végére. Ők nem dolgoznak persze, hogy van energiájuk beülni esténként iszogatni. Én is nagyon mennék de nem mennek ezek így összesen. Nem értik meg, elég bunkón viselkednek velem pár napja mintha be lennének sértődve. Annyira rosszul esik ez mert tudják, hogy most sok a dolog.


Köszönöm ha elolvasod.😊


2023. jan. 7. 19:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben ott hagynám őket a faszba, előtte még leírhatod, hogy miért, ezek mindenek csak nem igazi barátok.
2023. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán említsd meg nekik, hogy a havi kiadásaid ennyi és annyi.

Majd, ha összedobnak neked 3 havit előre és sulid végéig, akkor könnyebben el tudsz menni lustálkodni velük bármikor.

Ha ez nem megoldható, akkor minden jót nekik.Ebből csak értenek.


Mondjuk te is kimozdulhatsz havi 1x, nem szárad be a tinta tolladban...

2023. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jah lehet bevannak sértődve, ami elég dedó, mert semmi értelme. Ha nem akarnál menni, akkor se lenne értelme, így meg, hogy időd, energiád nincs pláne. Főleg mert később, ahogy párja lesz mindenkinek, meg munkája, esetleg gyereke, nem fogja túlélni ez a közösség. Ezt mondhatnád is nekik, hogy mindenkinek lesznek ilyen időszakok.


Szerintem praktikusan azt tehetnéd, hogy megmondod mondod mikor fogsz tudni menni. Hogy bocs, most tavasziszünetig nem fog menni, utána tolhatnánk valamit, meg nyár is szabad lesz pl. Meg amúgy egy egy emberrel akikkel közelebb vagy azért chatelhetnél néha. Akkor jobban értenének. Az nem több idő, mint ide kérdést írni és több öröm.

2023. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%

Nyilván olyan sok dolgod nem lehet, ha írni, meg ide írni támogató kérdéseket van időd...

Komolyra fordítva. Ha nem fogadják el, akkor nyilván olyan intelligencia szinten állnak ezek a jó emberek, akiktől nem túl nagy kár, ha eltávolodsz

2023. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen barátom azzal a különbséggel, hogy én is főállás mellett vittem az egyetemet (nehéz szakot ráadásul), a korábbi szakomról visszamaradt diplomamunkát is írtam, mellette rendszeresen sportoltam, volt párkapcsolatom és zajlott köröttem az élet rendesen. És emberünknek volt pofája még nekem is előadni az elfoglaltat, akit a lusta, könnyű életet élő barátai nem értenek meg. Tiszta hattyú halála volt.


Megértettem, hogy minden fontosabb a barátságunknál és "nem erőszak a disznótor" alapon lezártuk vele a kapcsolatot.


Van némi fogalmam az emberi működésről, az alapján azt azt tudom mondani, hogy aki annyira elfoglalt, hogy nem tud magának megengedni havi egy szabad estét sem, annak nem sokáig fog haladni ez a szekér, mert ha más nem, majd a kiégés rákényszeríti a lazításra. Az, hogy valaki hétköznapokon és néhány hétvégén elfoglalt, teljesen rendben van. Az, hogy valaki néhány órát nem tud találni az életében egy hónapban valamire, ami állítólag fontos neki, több, mint nevetséges.


Sosem értettem az ilyen "ilyen a felnőtt élet, szokj hozzá, hogy évente egyszer találkozunk, de te ezt úgysem érted, mert te csak ott ülsz a kényelmes irodában és mész haza pihenni négykor" embereket. Nem, nem ilyen a felnőtt élet. Ha vágyom egy életvitelre, vágyni fogok rá a legnagyobb hajtásban is. És találok rá alkalmat, hogy kicsit annak kedvezzek.



Ha az a problémájuk, hogy nem mondasz igent mindenre és nem lógsz velük mindig, mikor igényük lenne rá, akkor tényleg nem veled van a baj.

2023. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Most pont egy nehezebb időszakom van, nehéz a suli, nehéz a minden. Igen, én is pörgök ezerrel. Nem azt mondtam, hogy egy hónapban egyszer sem megyek el velük, csak hozzá vannak szokva ahhoz, hogy szinte minden nap eljárunk mert régen így volt de megváltoztak a dolgok. Amikor van időm azt velük töltöm. Csak rosszul esik, hogy semmi empátia nincs bennük.://


5/5.

Nyilván, a barátaimnak is vannak pörgősebb időszakaik nem azt mondtam, hogy ők csak lógatják a lábukat. Csak nem annyira mint nekem. De én imádom így, szeretem az életem. Jelenleg nem változtatnám meg.

2023. jan. 7. 20:58
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Itt most mindenki baromi lazán tolja a "vágd ki őket a kukába" mentalitást, de elárulok vslamit: egyedül fogsz így maradni. És nem, a 3000. megírt blogbejegyzésed vagy mittoménmklyen középsemmilyen regényed nem fog boldogítani 30 évesen a 25 négyzetméteres albi szobádban.

Ellenben ha az embernek vannak barátai akkor azokkal minőségi élményekben lehet része és kapcsolatra is ezrszer könnyebben szrt tehet, hisz aki kimozdul az már esélyt ad egy kapcsolatnak is.


Azzal hogy fiatalon ilyen hobbivak magadra zárod az ajtót és tudatosan kinyírod a meglévő emberi kapcsolataidat azzal csak magad alatt vágod a fát...


De majd szólj ha egy otthon megírt napló majd elhív túrázni, mozizni, esetleg bemutat egy kedves valakinek akivel boldog lehetsz.

2023. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

7

Ha tehetném, kétszer tolnám rá a zöld pacsit. Hihetetlen, hogy egyesek úgy beszélnek a saját barátaikról, mint valami irritáló, őket kéretlenül zaklató vadidegenekről. Ha ennyire nagy teher vagyunk, küldjetek el minket a fszba, lesz helyettetek másik, aki szívesen veszi a közeledésünk.

2023. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kettő.


Az írás a HOBBIM, nem várok tőle semmi sokat, de szeretem ezt csinálni és jelenleg ez köt le a legjobban. Imádok a barátaimmal is lenni, nem erről van szó de igen néha irritálnak a folytonos cseszegetéseikkel és azzal, hogy próbálnak lelkiismeretfurdalást kelteni bennem. Nem maradnék egyedül egyébként, van egy csomó csomó barátom de nekem ez a társaság a legfontosabb. Ki mondta, hogy nem mozdulok ki? Viccesek vagytok. Leírom, hogy kevés az időm és már egyből antiszociális vagyok.😆

Nem vágyom semmilyen fiúra, igaz vannak jelentkezők de semmire nem mennék velük jelenleg.


7/8

Jaa valószínű nem ebben a gyönyörű budapesti lakásban fogok “rohadni” 30 évesen de remélem még egy jó ideig.:))


Száz szónak is egy a vége, szeretem a mostani életem a barátaimmal vannak problémák.


Köszönöm a segítséget és a nem segítséget!😊

2023. jan. 7. 22:06
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

"Száz szónak is egy a vége, szeretem a mostani életem a barátaimmal vannak problémák."


Wow... szerintem hosszú távon még a """barátaid""" fognak jobban járni hogy kikopsz a csapatból 🤣

Hogy a p*csába lehet ilyet írni? Itt konkrétan ők hiányolnak téged, te meg így beszélsz róluk egy anonim oldalon. Leszakad az adcom helyetted is 🤣


Száz szónak is egy a vége: megkaptad az első pár válaszolótól a kis körbenyaldosást, megveregetheted a válladat hogy te bizony mindent jól csinálsz és a világ a sz*r.

Most már elégedetten feküdhetsz le 😊

2023. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!