Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Középiskolában nagyon jó barátnők voltunk egy személlyel, viszont számtalan dolog miatt úgy éreztem teljesen lehúz az életről. Mivel tudtam róla, hogy képes a bolhából elefántot csinálni (ezalatt azt értem, hogy túlzottan átcsavarja a dolgokat, és magát teszi az áldozattá), nem mertem neki elmondani, hogy már nem szeretnék vele lógni. Középsuli után, sajnos ugyanarra az egyetemre, de szerencsére külön szakon tanulunk, aminek köszönhetően nem látom. Úgy érzem kezdem visszaszerezni a mellette elvesztett energiát, viszont a közös barátnőink mindig egy kalap alá vettek vele, mivel középiskolában szinte mindig együtt voltunk. De hiába hogy most már alig látom, mindeközben X állandóan figyelgeti a szociális médiám (ezt abból tudom hogy akárhányszor kitettem valamit, vagy megváltoztattam a profilom ugyanazt megtette szinte ugyanolyan képekkel) és kiráz a hideg tőle. Letiltani nem szerettem volna, mert egyszer megtettem és pár napra rá, egyik barátnőmtől megtudtam hogy elpanaszolta ezt neki, és hogy ezt miért tettem stb stb, így szimplán kitöröltem mindenhonnan, de még így is állandóan küldözgeti a dolgokat, attól független hogy nem reagálok rá. Egyik barátnőmnek (legyen Y) mondtam, hogy én X-el nem beszélgetek, nem is szeretnék, de szerettem volna ha tudná most milyen helyzetben vagyunk X-e, válaszként azt kaptam hogy ,,rendben, ezzel semmi baj nincs". Örültem hogy megérti, innentől kezdve, nem vett egy kalap alá minket.

Viszont a baráti kör ami középiskola óta megmaradt, X benne szerepel. Most terveztem Y-vel egy kiruccanást külföldre, és kérdezte hogy esetleg a lányokat is hívhatnánk magunkkal mivel így olcsóbb lenne minden. Mondtam hogy persze, imádom őket, majd ezután a válasz után felsorolta a csapatot akikkel mennénk, köztük X-et is. Viszont nem volt merszem megírni neki, hogy X-et kihagyhatnánk, mert a csapatból mindenki kedveli, csak én nem, és tartok attól hogy ez nagyon rossz fényt vetne rám. Imádom ezt a csapatot, és tudom hogyha igaz barátnőim akkor megértik, de ismerve őket, sajnos azt hinnék hogy velem van a baj.


Mikor tanácsot kértem valakitől ezzel kapcsolatban, megkaptam azt hogy mondjam meg X-nek hogy ez így nem mehet tovább, és teljesen logikusnak is találom, de ismerve őt, ő nyerne az áldozat szerepében.

Azt is megkaptam, hogy ha igaz barátnők akkor megértik, és mégha így is lenne, érezném a feszültséget


Ezért jöttem ide, hátha kapok pár jó tanácsot. Normális, nem lekezelő válaszokra lennék kíváncsi, a segítséget előre is köszönöm!


2023. jan. 16. 13:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha tudja y, hogy nem vagyok már jóban akkor miért hívná x csajt is a kiruccanásra?


Egyébként én ezt a kiruccanást úgy oldottam volna meg, hogy hívok más ismerősöket/barátokat, és akkor y nem tudja hívni a régi gimis brigádot vagy csak egy részét és akkor máris nem kellemetlen. De egyébként meg az egyenesség a legnyerőbb. Meg kell mondani az érintetteknek, hogy mi a helyzet. De egyébként ne gondold azt, nem tudják már mindannyian. Elmondtad egy barátnődnek, hogy nem kedveled. Szerinted ő ezt nem említette meg a többi nem tudom hány embernek?


Én csak a saját gimis emlékeimre alapozok... mindig kiderül minden. Az is aminek nem kellene, és akkor leszel a legrosszabb helyzetben ha szóba kerül és te azt hiszed nem tudják stb és téged ér meglepetésként az egész. Na ezért leszel te aki a rövidebbet húzza. Azok meg figyelj nem barátok akik azért nem lógnak majd veled többet mert valakivel megromlott a kapcsolatod.... hidd el én ezt jól tudom. Évekig próbáltam a volt gimis csapatot összetartani, de széthullik szinte mindig az ilyen nagy társaság idővel. Más barátokat találnak, távolabb kerültök egymástól ezért nem találkoztok minden nap, csökken a közös idő... nem szabad 1 baráti körre felternni mindent. Nekem megmarad a gimis közegből 5-6 barátom akikkel sose találkozok egyszerre max 2-3-al mert más bandába voltak már anno is de ez nem is baj a lényeg, hogy őszinte barátság mert van aki külföldön tanul aztán mikor hazajön akkor mindig találkozunk, mások az ország másik felén laknak de mindig találunk alkalmat találkozni szóval ja. Szerintem beszélj velük és el kell mondani mi a helyzet, aki ezért dob téged az amúgy sem lenne a hátad mögött ha valamikor komolyan szükség lenne rá. Nekem ez a tapasztalatom.

2023. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!