Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vége a barátságnak? Mit tudok...

Vége a barátságnak? Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 25 éves vagyok és sajnos azt tapasztalatom hogy a barátaim többsége ami gimis kapcsolat volt, egyre jobban fakul meg, és a többiek egyre kevésbé érdeklődnek felőlem is, holott én mindig igyekeztem beletenni a dolgokba. Persze tudom változóak az életszakaszok is. Van/volt egy barátnőm, legyen Luca, 1 éve barátja van de rendszerint a barátja is csatlakozott velünk programokra ami nem gond, nekem is van barátom és voltak ilyen "közös randik", de néha a csak csajos estéket is igénylem, és szerveztem egy programot, amit csak lányoknak, és az utolsó percben megkérdezte hogy nem gond e ha a barátjával együtt jönnek és már beültek a kocsiba - én mondtam neki hogy hát ezt lányosan szerettem volna kifejezetten és ha nem haragszik most így terveztem. Annyira berágott rám, hogy megszakított velem minden kapcsolatot, 2x ráirtam hogy beszéljük meg, láttamozta és nem reagál.


Ennek már 5 hónapja. Ennyi volt? Én azt hittem jó barátnője vagyok, de jellemző rá hogy nagyon haragtartó és sértődékeny. Utólag úgy érzem sz*rnom kellett volna bele hogy a srác is ott legyen,

ugyanakkor pl a párom mondta hogy szerinte jogos mert jó előre csajos programnak szerveztük le, és ő a helyemben nem kérne bocsánatot.

A társaságunkból egy másik lány sem velem értett egyet és mondta hogy ez szemét baráti hozzáállás volt, így a maradék gimis társaságom , ez 3 lány, vhogy mind ellenem hangolódott, pedig ezt az egészet úgy érzem túlfújták. Próbáltam kezdeményezni, lehet hívnom kellett volna? Csak azt akartam hogy legyen ideje átgondolni. 1 hónap múlva lesz Luca szülinapja ,felkszöntsem? Vagy engedjem el ezt a barátságot?

Számomra megdöbbentő hogy ennyiért dobja a barátságunkat, és az zavar a legjobban hogy meg sem beszéltük..

8 éve voltunk barátok pedig. Az zavar hogy rajtuk kívül távolabb élő barátaim vannak, és most így kicsit magányosan is érzem magam, de nem tudom hogy tényleg nekem kéne e még tepernem...


2023. jan. 18. 15:30
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat, nem bunkó voltam vele amikor mondtam hogy ink most be jöjjön, csak kifejezetten olyan volt a program is meg minden- és értetlenkedett és akkor picit már én is ingerültebb lettem mert ezt rendszerint bejátszotta..
2023. jan. 18. 15:34
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, ha valamit leszerveztek, és az utolsó pillanatban mondja, hogy ő akkor mást szeretne, akkor az az ő sara. Amelyik barátság meg ennyin elmegy, az a barátság annyit is ért. Bocsi, hogy ezt mondom, de így van.

Hogy az egykori gimis barátságok majd' mind megszűntek? Nem újdonság. Azok igazából tipikusan alkalom szülte barátságok. Azért jöttek létre, mert adott emberek mesterségesen össze voltak terelve egy közösségbe. (Osztályba. Milyen "tudományosan" is meg lehet fogalmazni ezt. :D) Ameddig ez a helyzet fennállt, ameddig "kéznél volt" a másik, addig ez működött. Azután meg már nem. Ez ilyen. Nemrég volt a 20 éves osztálytalálkozónk. Nekem úgy tűnt, hogy alig maradtak, akik igazából tartják a kapcsolatot. Talán összesen ketten. A többiek meg? Akik legjobb barátok voltak, egyikük eljött, másikuk nem. Kérdeztük, hogy mi van vele? "Nem tudom, írtam neki egy hete, azt mondta, beteg." Régebben sülve-főve együtt voltak. Másik nagy baráti páros meg személyesen a legutóbbi osztálytalálkozón találkozott, pedig egy városban élnek. Szóval azért el ne keseredj, ezek a barátságok ritkán örök életűek. Majd lesznek új, valódibb, tartósabb baráságok.

2023. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Most akkor a barátnőd az öccsével jár? A korábbi kérdéseidben még az öccsét hurcolászta a csajos programokra.
2023. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy darab gimis emberrel se tartom a kapcsolatot, és ez maradjon is így, ki nem állhattam őket.


Tudod mennyit változik az ember 10 év alatt? Annyit, hogy már a hátam közepére se kívánom az eddigi havert, pedig az áltsulis barátság volt :D

2023. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!