Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire díjazzàtok a kifogàso...

Mennyire díjazzàtok a kifogàsokat az őszinteséggel szemben?Mi az oka a kifogàsok gyàrtàsànak?

Figyelt kérdés
A màsik dolog meg a hitegetés amikor tudja az illető hogy valamit biztosan nem akar,nem szivesen tesz meg és elkezd àmítós szövegeket mondani.Egyszerubb lenne oszintenek lenni,az kevesbe rombolja a kapcsolatot.Lehet tudni kivel hanyadan allunk.
2023. febr. 10. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi a kérdés?
2023. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit szeretsz jobban ha kifogasokat mondanak vagy ha megmondjak a nyers igazsagot?
2023. febr. 10. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Semennyire nem díjazzom. Sokkal könnyebb egyeseknek állandóan kifogásokat keresni, mint őszintének lenni.
2023. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság nyilván jobb, de nem mindegy hogy milyen formában van tálalva. Pl egy rakás ember büdös bunkó stílusban veti oda a mondandóját a másiknak, aztán amikor ezt nem fogadják jól, akkor megy az önsajnálat, hogy "már az is baj, ha őszinte az ember".


Meg az is előfordul, hogy nem tetszik a másiknak az, amit mondasz, de ez néha elkerülhetetlen, és nincs is vele semmi gond. Pl ha megbeszélted egy ismerősöddel, hogy 8kor találkoztok, és 7:30kor odacsörögsz, hogy "hát megsincs kedvem ma ehhez, jó lenne elhalasztani", akkor nyilván ki lesz rád akadva az ismerősöd, de nem azért, mert őszinte voltál, és nem azt hazudtad, hogy most tudtad meg, hogy meghalt a nagyid, vagy mittudomén. Vannak dolgok amik csak simán negatív reakciót váltanak ki az emberekből, de ehhez az érzéshez meg joguk van. Nem éri meg kifogásokat gyártani csak azért, hogy elkerüld a konfrontációt. Az, hogy őszinte vagy, nem jár együtt azzal, hogy jól fogadják amit mondasz, érted...


De persze olyan is van, hogy valaki tényleg csak azt hajlandó meghallani, amit ő maga hallani akar, és minden másért kiborul, de az ilyenek szerintem jóval elhanyagolhatóbb arányban vannak, mint az előző két kategória.

2023. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,pl.az utolso pillanatban lemondani valamit az en se szeretem de ha nyomos oka van megertem meg talan azt is hogy nincs kedve,faradt de ha mondjuk azert mondja ezt hogy massal talalkozzon akkor kifogas szamba megy es nagyon nem oszinte,nem korrekt.Ilyenkor oszintebb ha megmondja nem vagy olyan fontos igy a masiknak is megvan joga eldonteni akar-e masodhegedus lenni akinek nem jar a masik tiszta idejebol csak morzsak.
2023. febr. 10. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kifogás a felelősség nem vállalását mutatja, és nem szeretem.
2023. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 he84 ***** válasza:
100%
Az őszinteség mindig jobb, még akkor is, ha néha fáj az igazság, de azért nem mindegy, hogy valaki bunkó stílusban őszinte, vagy normálisan. Én magam is őszinte vagyok, azon belül sokszor szókimondó is. A kifogások keresése gyáva dolog, főleg ha valaki rendszeresen teszi.
2023. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!