Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudnál barátkozni olyan...

Tudnál barátkozni olyan lánnyal, aki drogozik?

Figyelt kérdés
A barátom öccsének az új barátnőjéről van szó. Ő probálkozik és többször is mondta már, hogy szeretne velem jól kijönni, de én sokszor úgy érzem inkább nem kérnék a társaságából, pláne mikor be van füvezve. Amikor tiszta akkor nincs egyébként vele baj, mert könnyen kommunikál, jó a humora, vannak értelmes meglátásai, de néha nem is tudom, hogy éppen tiszta vagy sem. A legnagyobb bajom vele, hogy belevitte ebbe a barátom tesóját is, minden hónapban mennek ilyen techno bulikba és ott előkerül a bogyó is (eki). Sose élt ilyesmivel a srác, de azóta mióta ismeri ezt a csajt meg is változott és nem jó irányba. Próbáltam kijönni a lánnyal meg csinálni közös programokat, de elkezdte nekem is mondani, hogy menjek vele bulizni, majd meglátom mekkora élményt tud adni a bogyó meg milyen földöntúli boldogságban lesz részem. Mikor határozottan mondtam, hogy tőlem nagyon távol áll az ilyesmi és ne is meséljenek a drogmámoros élményeikről akkor is próbált győzködni, nem hagyta abba. Nem a fűvel van bajom meg azzal, hogy mit művelnek havonta 1x az ilyen bulikban, hanem az, hogy a drogosok gyakran megbízhatatlanok, nincs semmi önkontrolluk, mindent megtesznek az adagért. Nem láttam még bebogyózva amúgy, de nem is akarom, persze lehet nem olyan durva, mint ahogy elképzelem, de akkor sem érdekel a dolog. A barátom szülei ezt nem tudják a lányról, ők csak a kedves, vidám oldalát látják meg azt, hogy próbál velem jóba lenni és én elutasító vagyok, emiatt az anyukája mindig lecsesz, hogy nem érti miért nem tudok barátságosabb lenni vele. Ha tudná az egészet akkor nyílván megértené, de ahogy ismerem lehet azt mondaná, hogy ha rám nincs hatással mit csinál akkor simán lehetnénk jó viszonyban. Ti mit gondoltok erről? Lehet egy drogos emberrel úgy barátkozni, mint bárki mással?
2023. febr. 18. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Majd kesobb meg koko meg minden más. Ferfiak jobban elcsúsznak az ilyenekben.

A csaj kesobb normalis életet fog élni tisztán a barátod öccse meg még 40 évesen is nyomni fogja.

Kapa.

2023. febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, mert a barátom tesója nagyon szarul volt mentálisan mikor megismerkedtek és most is csak a fű miatt van jól, amikor jól van egyáltalán. Aztán majd a csaj tovább áll, mert unalmas lesz neki a depis gyerek és a srác még szarabbul lesz, mint amikor megismerte. Persze, nem tényszerű, hogy így is lesz, de valószínű. Még csak 22 évesek és nem hiszem, hogy tartós kapcsolatban gondolkozik a lány, de hát ki tudja.
2023. febr. 18. 08:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátod öccsének a párjához neked mi közöd van? Semmi. Ha a barátod öccse ilyen könnyen befolyásolható idióta az a szülei problémája, nem a tiéd.

A barátoddal meg találkozzatok az öccse és a nője nélkül. Menjetek át hozzátok, menjetek el valahova. Nem értem, hogy neked őt miért kéne kedvelned.

2023. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Közöm valóban nem sok van hozzá, de a kérdést azért írtam ki, mert ő láthatóan szeretne velem barátkozni és szerintem, ha nem lenne ez a drog téma akkor én is kedvelném őt, de így nem akarok vele jóban lenni. Arra vagyok kiváncsi mások az ilyesmihez hogyan állnak.
2023. febr. 18. 09:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki azt írná, hogy nem zavarná magadra erőltetnéd a társaságát? Megpróbáltad, nem szimpatikus. Engedd el. Ha egy kapcsolatot erőltetni kell (legyen az bármilyen kapcsolat) már veszett ügy.
2023. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakoriság mennyiségek a kulcs. Eki a megfelelő helyen, a megfelelő emberekkel tud tényleg nagyon szép mély élmény lenni. De ezt ilyen évi négyszer kéne, vagy max havonta,de az is sok.


Meg szerintem tényleg fontos hol és kikkel. Olyan zenével amit tényleg szeretsz, meg közeli emberekkel.

2023. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kedvelem az illetőt, akkor igen, és próbálnék segíteni neki ebben a problémában, próbálnám lebeszélni szép lassan, fokozatosan kirángatni ebből.

Ha eltelik x idő és nem megy, engem is csak leránt a magával, akkor hagyom.

2023. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Nálam a drogfogyasztás kizáró ok, én nagyon elítélem. Le lehet pontozni, hogy hát nem olyan nagy dolog, nyugati szélsőségesen liberális országokban engedélyezett stb, de az én szememben ez nagyon riasztó dolog.
2023. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudnék. Nem érdekel, hogy mit csinál saját magával, amíg velem normálisan viselkedik.
2023. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!