Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kölcsönt visszaadni?

Kölcsönt visszaadni?

Figyelt kérdés
Egy barátomtól kölcsön kellett kèrnem. 120 ezer forintot. Annyit mondott, hogy úgy adjam vissza, hogy maradjon nekem is. Arra gondoltam, hogy minden hónapban 20 ezer forintot adnèk vissza kb/minimum. Azt nem tudom, hogy erre van-e valami szabály, vagy illem? Nem mondta, hogy mikorra adjam visszam, milyen összegben.
2023. febr. 27. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vele beszéld meg.
2023. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nincs illem. Kérdezd meg őt.
2023. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre semmi szabály.

De persze minél gyorsabban add vissza. De ahogy ő is mondta: maradjon neked is. Azaz ne az legyen, hogy kisajtolod magadból a tartozást, de megint ott vagy üres kézzel és kölcsön kell kérned, hgoy megéld a hónap végét. Akkor inkább add vissza lassabban, de stabilabb anyagi körülményekkel.

Ha neked a havi 20 fér bele biztonságosan, akkor legyen annyi.

persze mi akármit mondunk, tökmindegy, a barátoddal beszéld meg ezt.

2023. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy ertette, maradjon neked is, hogy ne nyomorogj mellette. Te tudod, mennyi az havonta, amibol meg tudod oldani. Nagyvonalu a baratod, nem hiszem, hogy neki problema lenne a hatarido meg az osszeg.
2023. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt honnan tudjam? Nekem vissza sem kéne adnod ekkora összeget, neki meg lehet hogy jövő hónapban egyben kéne. Tőle kérdezd.
2023. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy ez így jó e neki vagy esetleg más elképzelése van.

Nem ciki megkérdezni ne aggódj, gondolom kérni kellemetlenebb volt hiszen itt arról lesz szó hogyan adnád meg.

2023. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5#csak vèlemènyt kèrtem.... Sosem kèrtem mèg "nagyobb" összeget kölcsön
2023. febr. 27. 16:31
 8/11 anonim válasza:
100%
Hát ez nagyon változó de mindenképpen azon legyél hogy minél hamarabb letudd ahogy neked belefér, én nem kérném vissza ha tényleg a barátomról lenne szó de az kevés van, haver annál több, na az már más azoktól vissza kérném
2023. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt vele beszéld meg, az a biztos. Ha neked így jó hogy havi szinten 20 ezrenként törleszted akkor mondd meg neki és ha ebbe benne van akkor mehet így. Ha neki ez így nem jó akkor beszéljétek meg hogyan legyen, főleg ha Ő is ezt akarja hogy azért maradjon neked is, szerintem így a legkorrektebb.


Anno én is adtam kölcsön egy barátomnak 100 ezret mert hirtelen beütött nála a baj és szüksége volt a pépnzre. Mivel tudtam hogy ha egyben vissza adná akkor hónap végén már éhezne így én azt javasoltam neki hogy 4 részletben adja vissza havi 25 ezret és ne egybe vagy 2 részletbe mert tudtam hogy az neki nem fog menni. Ebbe bele egyezett, nekem is jó volt, neki is. Az utosó 25 ezer Ft részletnél szólt hogy most picit több pénzre van szüksége így fizukor ad 15 ezret és hónap végén lesz neki egy maszek munka és abból megadja a maradékot. Szólt róla belementem, és meg is adta, nem volt gond. Megegyeztünk.

2023. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy előbb-utóbb add vissza. Így fél év alatt letörleszted a kölcsönt. Szerintem így teljesen jó.
2023. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!