Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon hiányoznak a régi...

Nagyon hiányoznak a régi barátaim, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Ez egy elég hosszú történet.

Most gimis vagyok. De nincs olyan nap, hogy ne gondolnék az általános iskolás osztályomra.


Rengeteg emlékünk van, és úgy érzem ezt elfelejtették, egészen 6.-ig jó osztály voltunk, mindenben együtt voltunk benne, együtt szórakoztunk stb.

Aztán valami megváltozott, így is 4en voltunk lányok az osztályban de mindünket piszkáltak, és persze azokat a fiúkat akik nem voltak menők mint ők (Mert nyilván ezt a "menő" fiúk csinálták)


És ezt a piszkálást ne úgy képzeljétek el, hogy bántasz valakit mert mondjuk pici...

Az egyik barátnőm elég alacsony, és képzeljétek el minden káromkodással, megalázták. Engem is, női dolgokért... A másik 2 barátnőmet... A tanárokra sosem figyeltek, visszaszóltak nekik úgy hogy órán voltunk (!!!)


A legjobb barátnőm meg... Nem értem miért ennyire fontos nekem, amikor vele is annyi mindent csináltunk és ő rám se hederített az utolsó évben. Addig mindennap chateltünk, suliban beszéltünk de egyszercsak minden úgy megváltozott, a másik barátnőm egy okos, rendes lány volt... Hát elkezdett műkörmöt hordani meg festetni a haját (13 évesen!)

A ballagáson még elköszöntem a legjobb barátnőmtől (vagyis csak nekem a legjobb, neki nem én)

És most gimisen is beszéltünk egyszer. Egyszer....


A lényeg, hogy mind megváltoztunk.

De nekem mégis hiányoznak.

Egy városba járunk gimibe, csak nem ugyanabba... Így is néha beszólnak ha az utcán làtnak, vagy hallom a hátam mögött, de nem is igazán ők hiányoznak, hanem a régi énjük.

Néha elgondolkodom, hogy megőrültem? Beképzeltem mindent, és ez a sok kaland meg sem történt? Vagy, hogy lehet elfelejteni azt mikor boldog voltál?

Ők alig várták, hogy elballagjunk, én meg nem mert... Én tényleg szerettem őket.

És róluk talán lemondanék, de a legjobb barátnőm... Ő borzalmasan hiànyzik, de nem akarok ráírni, az anyukájával így is találkoztunk, mesélte, hogy 3ig tart a sulija, fàradt.. Nem akarom én is terhelni.

Meg nem tudom beszélni akar e velem egyáltalán.

Anyukája szerint neki egyszerre sikerült beilleszkedni, hát nekem nem!

Egy csomó olyan lánnyal járok egy osztályba akiknek a smink meg a haspóló az élet, na meg a beképzeltség.

Van egy o.társam aki drogozik és több bírósági ügye volt, megbukott. Persze bunkózik mindenkivel.

Van egy lány, aki jófej volt velem, egy hullámhosszon voltunk, de ő sem beszél velem a suliba, csak chaten ír... Meg barátkozik ezekkel a nagyképű drogosokkal... Komolyan, ki neveli így a gyerekét? És akkor még ő flegmázhat másokkal.

A suliban jók a tanárok, jók a programok de... Sosem lesz olyan mint az előző iskolám.

Úgy érzem ez felemészt engem.



2023. febr. 27. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell engedned. Ezt én is tapasztaltam amúgy, nem értem miért jó ez nekik, de az amit te szeretnél abban a formában nincs többé. Más formában még lehet, én például neten találtam barátokat a gimis éveim alatt. Suliban? Kizárt! Nagyon nem olyanok voltak mint én.
2023. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami elmúlik soha nem jön vissza már! :/
2023. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sajnos magad is kimondtad a a választ és igazságot: "nem is igazán ők hiányoznak, hanem a régi énjük"

Sajnos az élet velejárója, hogy változik az ember. Főleg fiatalon. Nehéz ilyan korban élethosszig tartó barátságot találni.

De ez úgy alakult, lépj tovább. Tudom, hogy nagyon fájdalmas, de te szerintem pont olyan ember vagy, mint amilyen én is. És pont ezért mondom, hogy ne próbálj meg kapaszkodni az emlékekre és erre hivatkozni. Ez már sose fog visszajönni. Vagy próbálsz új barátokat szerezni, akik olyanok, mint te és tényleg akár egy élethosszra vagy nagyon sok időre ott lesztek egymás mellett. Vagy pedig addig rágód a múltat és a jó emlékeket, hogy végül már nem is fogsz tudni boldogan gondolni azokra az időkre.


Ahogy látom ezek az átlagos "világi" emberek nem a te társaságod. Akivel írtad, hogy kijössz egy hullámhosszon, vele érdemes lenne barátkoznod. Lehet végül nem olyan ember, aki a tökéletes tarsaság számodra, de legalább tudsz kivel beszélni. Az, hogy csak chateltek és suliban nem beszéltek, még nem feltétlen probléma. Lehet csak egy introvertáltkéntabb típus. Ha ott beszéltek és kijöttök, akkor egy szint után a teremben is könnyen el fogtok tudni beszélgetni.

2023. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elnézést azért a 3-4 helyesírási hibáért! A telefonom a sok elírás és a másképp ragozott szavak miatt már teljesen kiszámíthatatlan, én meg lusta voltam ellenőrizni.

(#3 voltam)

2023. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!