Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újdonsült szülőkkel meddig...

Újdonsült szülőkkel meddig lehet csak a babáról beszélgetni? Mikortól lehet más téma is?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom. 10 éve ismerem. Mindig mindent megbeszéltünk.Neki tavaly volt az esküvője. Most egy hónapos a baba.

Én is lelkes voltam természetesen, vártam, hogy megszülessen.

Tudom, most neki is meg a feleségének is hatalmas változás az életükben, úgyhogy nem is nagyon zavartam azóta.

Ő írt nekem néhányszor ha ráért, de akkor is csak a babáról küldte a rengeteg képet. Én már nem tudok azon kívül mit írni, hogy milyen aranyos, milyen nagyot nőtt. Nekem nincs gyerekem, nem vagyok benne ebben.

Meddig tart az az időszak, míg csak a gyerek a téma?

Nem akarok se tolakodó, se bántó lenni. Tudom ez a legfontosabb egy szülő életében.

N



2023. márc. 9. 10:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

Hát nézd, ha hónapokra, vagy egy évre eltűnsz, akkor az igenis kapcsolat megszakításnak minősül. 1 hónapja van gyereke.

Máshol van a fókusza. Egy ilyen embernek eyszerűen nincs most kapacitása más dolgaival foglalkozni. De ez nem azt jelenti, hogy nincs rád szüksége.

Még sosem volt, hogy egy barátod nagyon rábzult valamire és képtelen volt lekattanni a témáróL? Ilyenkro nincs mit tenni, mint ott lenni vele és megvárni míg visszaér a valóságba. Ez van.

De egyébként meg ha azt szeretnéd, hogy figyeljen rád, találkozz vele. Persze, akkor is mutogatni fog képeket, de akkor nem lesz az, hogy két gyerekezés közben csak ránéz az üzikre és megy tovább, hanem tényleges kommunikáció lesz.


Azt ne várd, hgoy olyan legyen mint rég. Miért lenne olyan? Más lett a világ.

2023. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Az nem megoldás, hogy őszintén kommunikálod felé az érzéseidet? Meg lehet ezt fogalmazni úgy, hogy ne bántsd meg, és ne is érezze rosszul magát. De amúgy érthető, hogy az első pár hónap ennyire lefoglalja, ez hatalmas változás az életében.
2023. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Legyél vele türelmes. Te is kérdezhetsz a babáról és akkor leírja amit akar, aztán meg válts témát.
2023. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg ferfikent nem akar noi ismerost kozelebb engedni magahoz. En lattam szexualisan kiehezett, de amugy jo ferj, jo apuka kispapakat. Azt akarja, hogy ez legyen elotted, o apa, es semmi barati tema se.
2023. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14: Jézusom...

A párom csoporttársa volt főiskolán. Így ismertem meg. Ők is jóban vannak, meg így mi is.

Már vártam mikor jön fel ez a téma...


#12: Megpróbálom összeszedni a gondolataim. Megbántani se akarom. Várok pár napot, aztán lehet beszélek vele...


#13: Köszönöm a tanácsot!

2023. márc. 9. 21:12
 16/22 anonim ***** válasza:
25%
Attól hogy neked nem jut eszedbe jó eséllyel időtlen idők óta nem volt a srácnak nagyon intimitásban része. Szülés előtt sem mindig lehet szexelni, utána pedig hat hét elvonás ha minden rendben akkor is.
2023. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
Akkor ez van. A parod csoporttarsa kiesett az erdeklodesi korodbol, ez van, apukaskodik.
2023. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy ilyen dolgok miatt szakadnak meg barátságok.

Korábban volt egy másik jó barátom. Neki az akkori barátnője nem engedte, hogy beszéljen velem, letörölt facebookról is. Aztán mikor szakítottak, újra felvette velem a kapcsolatot, de már nem volt olyan mint korábban.

Egy korábbi jó barátnőm azért nem beszélt velem többet, mert hamarabb lett munkahelyem,mint neki. Sok évig nem talált munkát. Jó ideig titkoltam pedig, hogy én dolgozni fogok (én is 8 hónapig keresgéltem akkor). Viszont volt egy pont mikor be kellett vallanom. Kerestem őt is utána többször, de már meg sem nyitotta az üzeneteim. Azóta eltelt sok év, de mikor meglát az utcán elfordul.


Így nehéz új barátokat szerezni vagy megtartani a régieket. Kicsit bele is untam.

Igyekszem mindenki mellett mindig ott lenni. Támogattam az emlitett barátomat a párkapcsolata miatt, támogattam a depressziós barátnőm a munkahely hiánya miatt.

Tőlem meg sosem kérdezte meg senki azt se hogy vagyok. Lelki szemetesládának jó vagyok max.

2023. márc. 10. 15:48
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem, most, hogy már felesége van, sőt, gyereke is, nem akar már veled olyan baráti viszonyt, mint régen. De azért egyszer-egyszer, kéthavonta lemondhatsz magadról is valamit, mit láttál, milyen színházi előadáson voltál, merre utaztál, ilyeneket.
2023. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a furcsa, hogy neten rengeteg panaszkodást olvasok azzal kapcsolatban, főleg anyukáktól, hogy miután megszületett a gyerekük, a barátok szépen eltűntek. Holott nem biztos, hogy az a barát hibája. Nyilván az első hetekben, hónapokban nem a barátok a legfontosabbak, de azért azt túlzásnak tartom, amiket itt írtok, hogy kéthavonta szabad keresni őket.

Egy barát csak addig barát míg nincs gyerek a kapcsolatban? Utána meg húzza meg magát vagy tűnjön el?

Aztán megy a rinyálás, hogy nem kíváncsi az új kis családra senki.

#19: Te szülő vagy egyébként? Akik ide írnak, azok közül hányan szülők?

Én az vagyok. És igyekszem nem hanyagolni a régi barátaim. Nyilván nem hetente futunk össze, de ugyanolyan fontosak nekem, mint a gyerek előtt.Többször keresem őket, és figyelek rá, hogy ne csak a gyerekről áradozzak, mert neki is van saját élete...

Sajnálom a kérdezőt, ti meg arra biztatjátok, hogy jelentkezzen két havonta. Vicc...

2023. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!