Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újdonsült szülőkkel meddig...

Újdonsült szülőkkel meddig lehet csak a babáról beszélgetni? Mikortól lehet más téma is?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom. 10 éve ismerem. Mindig mindent megbeszéltünk.Neki tavaly volt az esküvője. Most egy hónapos a baba.

Én is lelkes voltam természetesen, vártam, hogy megszülessen.

Tudom, most neki is meg a feleségének is hatalmas változás az életükben, úgyhogy nem is nagyon zavartam azóta.

Ő írt nekem néhányszor ha ráért, de akkor is csak a babáról küldte a rengeteg képet. Én már nem tudok azon kívül mit írni, hogy milyen aranyos, milyen nagyot nőtt. Nekem nincs gyerekem, nem vagyok benne ebben.

Meddig tart az az időszak, míg csak a gyerek a téma?

Nem akarok se tolakodó, se bántó lenni. Tudom ez a legfontosabb egy szülő életében.

N



2023. márc. 9. 10:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én abszolút megértem a kérdező aggályait. Nem vagyok szülő, és a legjobb barátnőim sem azok még. Ahhoz, hogy megmaradjon a barátság, az a kisbabás és a nem kisbabás fél felelőssége is. Természetesen nem lehet minden olyan, mint a baba előtt, mert ahogy a kérdező is mondta, az egy hatalmas változás és teljesen átrendezi az ember életét.

Most még csak 1 hónapos a pici, biztos még keresik a helyüket, próbálják kialakítani az új életüket stb, érthető, hogy most még ez a fő prioritás. Az exem nővérével kb. 1 évig csak a kisfiáról lehetett beszélgetni, ma mit csinált, ma mit mondott, ma már felállt stb. Az első évben szerintem, amikor szinte minden nap történik valami újdonság a babával, ez lesz a fő téma.

Szerintem is adj még a barátodnak időt, legyél vele kicsit türelmesebb. Aztán amit fentebb írt valaki, hogy miután megvolt a baba helyzetjelentés, dobj be te is egy témát :)

2023. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak a kommentelőknek, akik segíteni akartak normális válasszal. :)

Kerestem korábban egyszer én is a kérdés kiírása óta, de nem akartam nyomulni.

Aztán azóta írt magától ő is többször. Beszélgettünk meg hülyéskedtünk, mint régen. Persze mesélt a babáról is meg én is a saját dolgaimról. Szülinapja is volt azóta.

Nyilván sosem lesz olyan a helyzet, mint 10 éve volt, de elveszíteni nem szeretném.

Pont ma írta, hogy emlékszem-e mikor fent maradtunk hajnalig beszélgetni. Aztán azon nevettünk, hogy most bezzeg már este 9-kor álmosak vagyunk.

Jaj de hiányoznak a régi, gondtalan idők. :) Meg a többiek is, akikkel sajnos azóta megszakadt a kapcsolat.

2023. ápr. 17. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!