Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire normális, ha csak az...

Mennyire normális, ha csak az egyik fél kezdeményez beszélgetést?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel régebben randiztam, de azóta találkoztunk már párszor. Viszont azt veszem észre, hogy mióta haverok vagyunk,általában mindig én írok.


Azután mindig beindul a beszélgetés, de valahogy azt érzem, hogy ő elvan magában is, ha pár napig nem írok, az se zavarja. Néha van csak, hogy ő kérdez rá, hogy vagyok. Egyébként nem annyira aktív a közösségi hálón, úgy vettem észre.


Ilyen másnál is van, hogy ő a kezdeményezőbb, de ha valaki ír, akkor azért beindul a beszélgetés? Vagy az lenne a normális ha mindkét fél egyformán kezdeményezne?



2023. márc. 9. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem keltetted fel (még) eléggé a figyelmét avagy nagyon félénk srác.

Én olyan ember vagyok ha ilyesmi történik kerek perec megkérdezem az illetőt mi az oka. Ő meg megmondja. És nem kell találgatnom feleslegesen.

18/L

2023. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, ez egy komplikaltabb szitu. Mint ahogy irtam is mi anno randiztunk, aztan ez atment egy barati beszelgetesbe. Nem lakunk egy helyen ezert talira is max havonta kerulhet sor. De ettol meg irogathatunk. Csak azt sem akarom, hogy o elkenyelmesedjen es mnndig csak en keressem. Vasarnap mondjuk tok random ramirt h telt a hetvegem.


Szerintem nem konnyu errol igy beszelni.

2023. márc. 9. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy sokéves barátságban érzek hasonlót - már egy jó ideje. Próbáltam többször is megbeszélni ezt, sikertelenül. Egyszerűen úgy érzem már nem vagyok fontos a másiknak, "kifújt" részéről a barátság. Amikor elmondtam neki ezt, letámadt hogy nem igaz, én "akaszkodom rá", összevesztünk. Majd bár idővel kibékültünk, de a barátság nem lett már olyan. Mert most már nem "erőltetem", ha pedig én nem írok, nem kezdeményezek akkor ő alig. Így viszont hogy alig beszélünk szép lassan kikopik az is hogy egyáltalán miről beszélgethetnénk, nincs témánk már egymás számára úgy érzem. A szar az egészben hogy én szeretem őt, de már belefáradtam hogy kűzdjek ezért a barátságért. Belefáradtam abba hogy egyoldalúnak érzem, nem érzem hogy neki fontos lennék (már a születésnapomat is elfelejtette, bár ez lenne a legkisebb probléma...).


Egy barátság nem lehet egyoldalú, mindkettőtöknek tennie kéne érte, én így gondolom.

2023. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ami fura, hogy bar instan es facebookon ismerosok vagyunk, meg se nezi a sztorijaimat. Csak bagyon ritkan. Igaz, nem kovet tul sok embert sem. De valahogy lehet o nem igenyli ezt a folyamatos kontaktot.
2023. márc. 9. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor viselkedek így, ha nem igazán érdekel az illető. Valószínű ezt a barátságot csak te akarod, visszautasítottad de felajánlottad neki, hogy legyünk barátok, nemde? Ez kb. olyan, hogy megdöglött a kutyád de megtarthatod.

Amúgy miért keresed meg foglalkozol vele ezek után, hogy visszautasítottad? Neki nem hiszem, hogy elmúlt a vonzalma feléd. Azért mehetett bele ebbe a barátság dologba, hogy a későbbiekben hátha változik a dolog de belátta, hogy nem így nincs értelme az egésznek/nincs értelme tovább folytatni.

2023. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Valószínű ezt a barátságot csak te akarod, visszautasítottad de felajánlottad neki, hogy legyünk barátok, nemde? Ez kb. olyan, hogy megdöglött a kutyád de megtarthatod."


Ő ajánlotta fel egyébként. Hosszu a sztori, ha kíváncsi vagy írj nekem, privátban leírom.

2023. márc. 9. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Oszinten szolva ha valaki nem igazan szeretne gyakorlatilag semmit se kezdeni veled, akkor is ezek a jelek.
2023. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7) itt most kapcsolatra gondolst vagy mint barat? Mert en egyebkent baratoknal sem erzekelem. Van hogy hetekig nem irogatunk egymasnak, mert gyakorlatilag nincs mirol. Maskor meg egy csomo uzenetvaltas van.
2023. márc. 9. 21:44
 9/9 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, mint az a srác akiről meséltél.


Van egy srác, akivel már hónapok óta megismerkedtem online. Még az elején minden héten írogattunk, majd csak két hetente, és így tovább. Most már ott tartunk, hogy 2 hónapja nem beszélgettünk. Általában úgy volt, hogy egyszer ő, majd én kezdeményeztem beszélgetést. De egyszerűen mindig nehezemre esett elsőként írni, pedig mindig nagyon élveztem a közös beszélgetést. Illetve a legjobb barátaimmal sem szoktam chatelni, esetleg néha pár sort. Amikor meghallom a messenger értesítést, abban reménykedem hogy ő írt. De valahogy nem vagyok képes én ráírni.


A srác amúgy nagyon bejön nekem külsőre, de a személyisége még annál inkább, legalábbis amennyire eddig megismertem. Szeretném jobban megismerni, és végre találkozni vele. Próbálom összeszedni minden erőm, és a közeljövőbe ráírni, bár kérdéses hogy ennyi idő után még lenne-e kedve hozzám, de a remény hal meg utoljára, szóval mindenképp megpróbálom.


Szerintem próbálj meg vele beszélgetni erről személyesen, és legyél vele megértő.

2023. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!