Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ez ellen?

Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy barátnőm, akivel már 3 éve nagyon nagyon jóban vagyok. Egyetlen egy nagyobb veszekedesunk volt masfel eve, amikor ugy jo fel evre megszakitottuk a kapcsolatot, de azota minden jol megy, csak egy baj van: én szerintem sokkal tobbet teszek bele ebbe a kapcsolatba, mint ő. Naponta legalabb kétszer odamegyek hozzá( osztálytársak vagyunk) , hogy hogy van, miújság vele, meg ilyesmik. Es o ilyenkor mindig egy két szavas válaszokat ad, és ott is hagy engem, es visszamegy a másik három ,,barátnőjéhez", akik annyiszor hagyták már cserben, hogy két kezemen nem tudom megszámolni. Én pedig minden nap ott vagyok neki, segítek ahol tudok, támogatom őt, és próbálom mindig megnevettetni, de mégis inkább őket választja.

Ha pedig nincsenek suliban, vagy már hazamentek, és ott marad velem, akkor már ugrik is a nyakamba és kerdezget tőlem mindent.

Nekem ő az egyetlen baratnom, igyekszek minden tolem telhetot belerakni ebbe a baratsagba, mert nagyon szeretem ot es nagyon fontos nekem, csak nem eppen latszik ugy, hogy ez kolcsonos lenne.


Valamit lehet ez ellen tenni?

A valaszokat elore is nagyon koszonom!



2023. márc. 23. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém. ☹️ Ez nem barátság.

Egy barát nem szégyenli mások előtt a barátnőjét. Egy barát nem csak akkor foglalkozik a másikkal mikor nincsenek a többiek.

Téged csúnyán talomba tartanak,és csak kihasználnak.


Tudod.. Ha nincs ló, jó a szamár is effektus.

2023. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy vannak más, akár közelebbi barátnői, az még nem jelentené hogy ez a kapcsolat rossz. A helyzet viszont sajnos az, hogy téged csak akkor vesz emberszámba ha nincs senki más ott, azon kívül levegőnek vagy nézve.


Ha nagyon megkéne fogalmaznom milyen kapcsolat lehet, inkább valami haveri-ismerősi viszony, akihez azért mehet hogy ne unatkozzon, lefoglalja vagy meghallgassa amikor úgy érzi.


A barátság túl erős szó szerintem is, és túl sokat látsz bele. Ez a haveri viszony megmaradhat, mert igazából nem árt (nem beszél ki, nincs ellened, nem pletykál rólad, stb.), viszont mélyebbet ne láss bele.


Két dolgot tudsz szerintem tenni, aminek van is értelme:


- Beszélni vele hogy suli közben is többet beszélgetnél vele. Mondhatod hogy nem akarod lefoglalni, látod hogy másokkal is elvan, megmondod hogy te is. De 1-1 szünetet jó lenne együtt tölteni


- Elfogadni hogy ez nem olyan mély ahogy gondolod és úgy is állni hozzá. Azaz nem feláldozni az idődet, magadat hogy őt "kiszolgáld", nem ilyen mértékben ápolni a kapcsolatot, mert nem kölcsönös


Ezzel együtt pedig új emberekkel ismerkedni, barátkozni, új kapcsolatokat létesíteni. Ha problémája van vele, ne engedd hogy rossz érzést keltsen benned.


Találni fogsz olyat, aki nem csak akkor vesz elő, amikor nincsenek mások.

2023. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen természetesen egyáltalán nincs azzal bajom, hogy más barátnői is vannak, mert ez teljesen normalis, csak nem ertem, hogy miert pont ok, akikrol ha nincsenek jelen, csomo munden szart elmondott mar nekem. Teljesen tanacstalan vagyok, mert nekem viszont csak o van...


Koszonom a tanacsokat!

2023. márc. 25. 00:26
 4/5 anonim válasza:

"mert nekem viszont csak o van..."

Na ezen kell változtatnod és minden megoldódik!


29F

2023. márc. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
keress más barátokat is. jó a facebook is. lógj te úgy velük, mint ő a többi barátnőivel. talán észre veszi magát.
2023. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!