Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az ilyenek nem félnek attól,...

Az ilyenek nem félnek attól, hogy a bizalmas titkaik kitudódnak?

Figyelt kérdés

A következő eset történt meg velem, de szerintem olyan mindennapos, hogy biztos, másokkal is megtörtént már ugyanez:

Volt egy nagyon jó barátnőm. Nem fellángolás volt, tíz évig voltunk jóban. Ezalatt mindenféle olyan dolgot elmesélt nekem, amit tudom, hogy másoknak nem: például, hogy a kívülről tökéletesnek tűnő házassága nem igazán működik, a férjét csalja, valószínűleg a férje is csalja őt, sőt a munkájával kapcsolatban is elmesélt olyan dolgokat, amiket nem lett volna szabad (orvos, és kezelt pár távolabbi közös ismerőst).

Aztán tíz év után ejtett. Talált mást, rám már soha nem volt ideje. Egy darabig erőlködtem, hogy fenntartsam a barátságot, de aztán megelégeltem, hogy futok utána. Lazán kapcsolatban vagyunk még, de nagyon ritkán beszélünk, és én már szeretnék rajta túljutni lelkileg.

Viszont nem tudom, hogy nem fél attól, hogy továbbadom a tőle kapott infókat. Nagyon jó pletykaalapot szolgáltatna. Nem tettem meg (még), valószínűleg nem is fogom, de az ő szempontjából tényleg nem tudom, hogyan lehet biztos abban, hogy megbízhat bennem, amikor azt már bebizonyította, hogy én nem bízhatok meg benne.

Légyszí ne arról kezdjetek el győzködni, hogy ne adjam a titkait tovább, mert jelenleg tényleg nem áll szándékomban. Inkább az ő szempontjából érdekel, a helyzet, mi érezhet, mit gondol az egészről, és mitől lehet ennyire biztos bennem, ha közben tett róla, hogy én csalódjak őbenne.


2023. máj. 2. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Miért szakadt meg a kapcsolat? Az ezzel kapcsolatos érzései, hogy erről mit gondol, az meg lett beszélve? Nekem is vannak olyan titkaim, amiket pár embernek már elmondtam, akik már nincsenek közvetlenül az életemben, de nem fordul meg a fejemben, hogy továbbadnák. Hiszen az ő életük semmivel sem lenne jobb attól, hogy tovább adják. Ha a káröröm érzése elégíti ki az ilyen embert, vagy elégtétel, mert valami nem a szájíze szerint történt, akkor azzal gondok vannak mentálisan. Én ezt gondolom.
2023. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért szakadt meg a kapcsolat. Olyan objektív ok, ami ezt indokolná (költözés, munkahelyváltás) nem volt. Nem vesztünk össze, és az sem derült ki ennyi idő alatt, hogy zavaró mértékben másképp látnánk a világot. Egyszerűen csak megunt. Egyre ritkábban hívott, inkább már csak én hívtam őt. Ha nagy nehezen sikerült is összehozni néha, hogy találkozzunk (néhány havonta, pedig korábban heti többször is találkoztunk), az utóbbi időben mindig hozta az új barátnőjét is, mert "hármasban jobb". Az új barátnővel viszont gyakran találkozik nélkülem is, olyankor nem jobb hármasban.

Nem beszéltük meg, és nem is fogjuk soha. Nem bírja, ha számon kérik rajta az ilyesmit.

De a válaszod mindeképp hasznos volt, köszönöm!

2023. máj. 2. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Mert nem mered vele megbeszélni, nem mersz rákérdezni, nem tudsz az érzéseid mentén kommunikálni? Hogy mi romlott el, mit érez? Mi az, hogy soha? Nem mindegy hogyan kérdezel, hogyan kommunikálsz. Ha számonkérésnek érzi, akkor biztosan az is.

Ahhoz viszont lenne merszed, hogy pletykálj, meg kiadd a titkait. Nem értelek.

2023. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kétszer is leírtam egymás után, hogy nem fogok pletykálni. Nem miatta, magam miatt. Lejáratnám vele magam. Viszont fordított esetben én ebben nem lennék biztos, és félnék, hogy miket fog a régi barátnőm sértődöttségből vagy bosszúból elterjeszteni rólam.

Megbeszélni azért nem fogom vele, mert nem lehet. Még bőven jóban voltunk, amikor eljátszott egy hasonlót egy másik ismerősével (tulajdonképpen őt ejtette akkor az én kedvemért), és amikor az illető ezt meg szerette volna vele beszélni, ő ezt úgy értelmezte, hogy számon kérik, és meg akarják neki mondani, kivel barátkozhat. Akkor eléggé egyértelművé vált, hogy az ilyen tisztázó beszélgetésekre nem vevő.

2023. máj. 2. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Érdemes lenne feldolgozni külső valós segítséggel a lelki károsodást, amit átéltél. Itt nem tudsz segítséget kapni erre, mert egyszerűen nem ismerjük az életutadat, hol alakult ez ki, hogy ez nehézséget okod nálad.
2023. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!