Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit mondanátok annak a barátna...

Mit mondanátok annak a barátnak, aki csak akkor lenne hajlandó meglátogatni benneteket, ha külön szabadságot vesztek ki?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztem új lakásba és azóta hiába próbálom elhívni a barátomat, hogy jöjjön el hozzám vendégségbe, folyamatosan azzal magyarázza ki magát, hogy munkaidő után teljesen le van merülve (6-tól 3-ig dolgozik) a hétvégére pedig szüksége van, hogy újból fel tudjon töltődni. A barátnőjére és a saját programokra mindig van ideje, de hozzám valamiért csak akkor lenne hajlandó jönni, ha szabadságot vennék ki, mert akkor "egész napra jönne". Találkozni most is csak úgy tudunk, ha én látogatom meg őt. Ti kivennétek szabadságot csak azért, hogy a barátotok meglátogasson benneteket? Én ezt egy kicsit abszurdnak tartom...

2023. máj. 24. 12:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy itt Gyakorin mindig a legjobb barátnők/barátok, meg a "mindent meg tudunk beszélni" féle kapcsolatok azok, ahol vadidegenek véleménye kell a megoldáshoz...
2023. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
A legjobb barátok vagytok. Hát akkor most ne haragudj, de elmész te a jó büdös francba, hogy a legjobb barátodat kibeszéled a háta mögött egy anonim fórumon. Nyomogathatod a piros X-et.
2023. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Véleményt még lehet kérni, nem? Menj te a büdös francba a stílusoddal együtt.
2023. máj. 24. 13:54
 14/18 anonim ***** válasza:

11-essel nagyon egyetértek.


Akinek ilyen a legjobb barátja, annak milyen a többi?


Én hanyagolnám az illetőt. Ha máshol szívesen találkozik velem, akkor ott találkozunk. Ha pl. vendégül lát, nagyon szívesen eszem-iszom az ő költségére. :-)))

2023. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha csak azért találkoznál a másikkal, hogy kihasználd, ha kell, a képébe mosolyogj, lehúzd, de valójában a háta mögött semmibe veszed, akkor valójában köpönyeg forgató vagy és képmutató. Ilyen barátom szerencsére nincs. Én sem vagyok ez a habitus.
2023. máj. 24. 15:44
 16/18 anonim ***** válasza:
Ah idióta emberek vannak itt. Kb olyanok mint a 16 évesek, akiknek semmi dolga. Ne is foglalkozz velük. A felnőtt élet ilyen, nem egyszerű megszervezni a dolgokat, főleg ha más városban lakunk barátokként, de ez nem azt jelenti, hogy nem akar veled találkozni, de őszintén szerintem senki nem utazna több órát azért, hogy eltöltsetek együtt két órát. Érdemes lehet úgy szervezni, hogy mindkettőtöknek szabad napja legyen, és nálad aludjon, vagy hívd el akár a párját is. Nyilván mind a két részről fontos, hogy akarják, hogy meg legyen szervezve.
2023. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem lakunk messze egymástól egyáltalán, ezért nem is értem (Budapest, és egy ahhoz közeli település), kerékpárral is kb. fél óra alatt megtehető az út. Abban viszont egyetértek, hogy nem szép dolog másokat a hátuk mögött kibeszélni, mert ez tényleg nem korrekt, és ezt én is elismerem. Kicsit el is szégyelltem magam emiatt. Csak zavar, hogy van egy barátom, (tulajdonképpen egy van, mert nehezen barátkozok/bízok meg másokban), és akit egy éve hívok nagy szeretettel, mind a ketten tervezzük a dolgot, ő ígérget, én tartom a meghívást, igaz, rá hagyom, és szoktam is mondani, hogy ha nagyon nem megy, én nem erőltetem. Egy évben egy-két szabit mondjuk nem nagy dolog kivenni, ha barátról van szó, csak azt tartom abszurdnak, hogy csak és kizárólag így tudna meglátogatni, mert ezt így nem igazán tartom "normális" jelenségnek, és véleményekre voltam kíváncsi, hátha én gondolkodok rosszul. Ha egy-két válaszra ingerülten sikerült válaszom, elnézést kérek az érintettektől. Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, különösen az utolsót. Valahogy majd összejön a dolog. Ahogy a mondás is tartja: a jó dolgokra várni kell :)
2023. máj. 24. 16:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Jaj emiatt nehogy elszégyelld már magad, mert kiírtál egy kérdést ismeretlenül. Ha fusztrált valaki akkor szerintem jól esik hogy ha tudnak tanácsot adni. Az élet nem fekete-fehér, mint ahogy itt sokak szerint.
2023. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!