Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért szakad meg mindig a...

Miért szakad meg mindig a kapcsolatom a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta mindig is egy-két olyan barátom volt, akivel tényleg nagyon jóban voltam, de az évek során valahogy mindig mindenkitől eltávolodom és megszakad közöttünk a kapcsolat teljesen.


Ez történt az ovis barátaimmal, majd általánosban is és most, hogy végeztem a középsulival ugyanitt tartok.


Ráadásul egy másik városban jártam középsuliba, így itthon már alapból nem voltak barátaim, de mostmár máshol sincsenek. Szóval igazából semmi programom nincs egész nyárra, mert nincsenek barátaim, úgyhogy nem tudom mit kezdjek magammal.


Szeptembertől új környezetbe kerülök, ami jó, de félek, hogy az egyetemen sem fogok igazi barátokat találni.


Tudom, hogy én (is) vagyok a hibás, de nem értem mit csinálok ennyire rosszul és mi a baj velem.



2023. jún. 2. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vagy egyedül, nekem oviban jó baràtsàgok alakultak, de az egyik legjobb baràtnőmmel 5.-ig tartottuk a kapcsolatot, ő màsik suliba ment, aztàn volt egy màsik baràtnőm, akivel egy àltalànosba mentem, ő volt nekem a "best friends" vagy 10 èvig. Elballagtunk, azóta se beszèlünk, meg a suliba is màr egy idő utàn eltàvolodtunk. Meg szerintem ez olyan dolog, hogy akivel nem talàlkozol napi szinten, attól egy idő utàn eltàvolodsz. Nagyon kevès az a baràtsàg ami megmarad, az igazàn tartós baràtsàgok 80%-a inkàbb felnőttkènt fog kialakulni, egyetemeken, munkahelyen. Szóval mèg simàn lehet jó baràtod. Égyèbkènt nyugi, szerintem nincs semmi gond veled.
2023. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válasz majdnem tökéletes, kivéve azt, hogy az igazán tartós barátságok felnőtt korban fognak kialakulni. Nem, nem fognak.Tartós barátság nincs. Az emberek fizikailag jönnek-mennek, és érdeklődésben, elvekben, stílusban, életformában is jönnek-mennek. Ezt a barátságok nem élik túl. Úgy tudsz barátokat szerezni az egyetemen, hogy beszélgetsz. Locsogsz, érdeklődsz, elhívsz, becsatlakozol. Vagyis aktívan. Egyéb közösségekben is így, csatlakozz mindenféle csoportokhoz nyáron. Nem kell életreszólóra, csak az itt és mostra.
2023. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok, szerintem lètezik èletre szóló baràtsàg, pl. az egyik tanàrom is mondja, hogy ő megtalàlta magànak az igazi baràtot ès anya is tartja mèg a kapcsolatot 1 règi baràtnőjèvel. Szóval ritka, de lètezik. De inkàbb úgy tud fennmaradni, ha közel laktok egymàshoz, mert ha tàvbaràtsàg, akkot úgy tènyleg nincs ilyen, a baràtsàgot àpolni kell mindenkèpp, ìgy gondoltam.
2023. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként az is benne van a dologban, hogy alapvetően elvagyok egyedül is, sőt szeretek egyedül lenni és nem igénylem, hogy például állandóan chateljek valakivel. Arra is gondoltam, hogy emiatt nem vagyok jó barát.

Viszont ami a legjobban zavar az, hogy például a szüleim állandóan felhozzák, hogy miért nincsenek barátaim és nagyon gáznak érzem ezt mások előtt...

2023. jún. 2. 18:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Na ugyanez. Anyàm is folyton nyúz, hogy hìvjam àt a baràtnőket, pedig nincs is, de ő mègis a baràtkozàsra akar ràvenni. Majd lesznek baràtaim, ha valakivel megtalàlom a közös hangot, ha meg nem elvagyok èn is egyedül.
2023. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még régebben, amikor más értékrendje volt az embereknek, lehet kötődtek igazán tartós barátság. Ma már ez sajnos nem jellemző, legalábbis nagyon ritka. Csúnyán hangozhat, de mindenki csak addig barátkozik egy másik emberrel, amíg valami érdeke fűződik hozzá, még hogyha ezt nem is tudatosítja így magában. És itt most olyan dolgokra is gondolok az érdek alatt, mint pl egy munkahelyen dolgoznak, és érdeke, hogy jóban legyen a kollégájával, lehet hogy akár barátság is kialakul, de amint az egyik fél munkahelyet vált az a kapcsolat megszakad, mert már nem érdekük jóban lenniük, nem dolgoznak együtt. Persze itt is lehet kivétel, de én úgy vettem észre, hogy ez az általános. Sajnos valószínűleg egyetemen is ez lesz, de én azért szurkolok neked, hogy találj igazi, tartós barátságot.
2023. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Oviba volt egy legjobb barátom, annyira jóba voltunk, hogy együtt mentünk tovább általánosba, nah ott jóba lett másokkal és elhagyott, én meg átmentem másik suliba, onnan megint senkim nem maradt. A gimimből tudnék mondani, akivel tartom a kapcsolatot de nem barátok.
2023. jún. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

1 éve én is pontosan ugyanebben a helyzetben voltam! Mindig is volt 1-2 barátnőm minimum, azonban mindig mindenki messze lakott tőlem, a kapcsolatok pedig mindig megszakadtak. Jelenleg is hasonló helyzetben vagyok, mert ugyan találtam az egyetemen barátokat, de mindenki, kivétel nélkül, az ország másik felén lakik. Így ezeket tudom tanácsolni neked:

1. Fókuszálj magadra! Keress hobbikat! Zenehallgatás, film és sorozatnézés, festés, rajzolás, sportolás, nyelvtanulás, varrás, bármi, ami kreatív, leköt, kikapcsol mentális, energiával és jókedvvel tölt fel.

2. Próbálj meg barátkozni emberekkel. Ha elég bátor vagy, és szereted a bulikat, menj el egyedül bulizni. Én szeretek buliba járni, de egyedül sose mernék elmenni a mai világban. Viszont van egy barátnőm, aki szinte mindig egyedül bulizik, mindig beszélget meg barátkozik új emberekkel, és még soha nem volt belőle baja. Úgyhogy ha tudsz vigyázni magadra, és persze adott a lehetőség is, akkor tudom ajánlani. Ha ez nem, akkor mondjuk elmehetsz parkba, cukrászdába, vagy közösségi programokra. De interneten is tudsz találni barátokat. Én egyidőben a Yubot használtam. Nekem nem jött be, de egy próbát megér.

3. Ha jóban vagy a családoddal, akkor tölts velük sok időt!

Gólyatáborba mész majd? Én voltam, szinte az összes barátomat ott ismertem meg!

2023. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eléggé magamra ismertem a kifejtésben és a #4-es kommentben olvasottak után😅 konkrétan annyi a különbség, hogy szeptembertől nem egyetemen, hanem gyakorlaton kezdek.

Szerintem sincsen veled baj. Egy barátságnál nagyon fontos a személyes ottlét, jelenlét, a személyes találkozások, programok, ezeknek hiányában pedig nagyon könnyen elhalnak, vesztenek a dinamikájukból a barátságok. A személytelen írogatások maradnak, ami meg nem elég.

Az ember bekerül egy új közegbe (legyen az tanulmányok, munka, sport vagy egyéb miatt), ahol már az ottani, új emberekkel kezd ismerkedni, időt tölteni és velük több beszédtéma is lesz, mert van valami, ami állandóan összeköti őket. Ez viszont azt jelentheti, hogy a régiekre kevesebb idő, energia marad, és lejjebb csúszhatnak a prioritási listán, amint ez elkezdődik, már nem lesz olyan a régiekkel a kapcsolat, mint volt.

Sajnos ez valamelyest az élet rendje is, pedig, ha mindkét fél tesz ez ellen, meg lehet ezeket menteni, csak nem mindig könnyű.

2023. jún. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!