Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet valakit jól...

Hogyan lehet valakit jól kisegíteni egy bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Adott a barátnőm, Andi. 2 éve vált el a bántalmazó Andrástól. Van egy gyerekük, Aladár. Segítettem Andinak a váláskor. Vigyáztam Aladárra, dokumentumokat nyomtattunk, fordítottunk (nem Magyarországon élünk), a férjem segített tüzelőanyagot szállítani, költözéskor segítettünk a pakolásban, fuvarban. És természetesen 0-24ben elérhető lelkisegély szolgálat voltam/vagyok.

Andinak mások is segítettek. Lakhatással, pénzzel, gyerekfelügyelettel, költöztetéssel, jogi tanácsadással.

Andi most készül visszamenni Andráshoz. Nem tudott függetlenedni anyagilag. Továbbra is András hangulatingadozásaitól függ, hogy épp mennyi pénze van. Andinak nincsenek céljai, Andi visszamegy Andráshoz a totális kiszolgáltatottságba.

Nekem itt megállt a tudományom. Nagyon sok megoldási lehetőséget átbeszéltünk Andival. De hiába mondok neki bármit, Andi egyenesen a vesztébe száguld.

Ha a gyámügyes szociális munkás nem tud hatni Andira, hogy ne csináljon ekkora butaságot, akkor a barátnőknek mennyi esélyük van? Ti mit tennétek?



2023. jún. 12. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Andi megérdemli a sorsát! Nem mindenkin lehet segíteni.
2023. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Megszakítanám vele a kapcsolatot.


Ha nem is érdemli meg a sorsát, az igaz, hogy nem mindenkin lehet segíteni.

2023. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Traumás kötődésnek hívják azt, amiben Andi benne van. Társfüggőségnél, bántalmazó kapcsolatnál alakul ki. Jó része ráadásul kémia, bármily hihetetlen!


Igen, régen én is ilyen kegyetlen voltam, szánalmasnak tartottam az ebben szenvedőket, pont így keménykedtem én is, hogy "megérdemli a sorsát".

Amíg én is bele nem kerültem! Ami rajtam segített: egy barát, aki rámutatott arra, hogy lehet tanulni erről a függőségről. Hajlandóságot mutattam, és elkezdtem tanulni róla. Na az nagyon kemény volt, rohadtul fájt ez az út!!!! De mindent igyekeztem megfogadni, még ha néha vissza-vissza is csúsztam. Szépen csináltam, amiket javasoltak a szakirodalmak és a társak. Nekem szerencsém volt: 4 hónap után már éreztem a munkám eredményét, és tudtam újra élni.

De aki évekig volt benne, pláne gyerek is van, annak csak szakember általi felépülést javasolnék a traumás kötődésből.

Mindenki másnak meg óvatosabb ítélkezést javasolnék, csipetnyivel több észt, körültekintést és irgalmasságot...


Kérdező, tök jó fej vagy, hogy segíteni akarsz. Csak a szeme nyitogatásában tudsz segíteni, szakemberhez irányítással. Megmondani neki: lehet más út. Mással sajnos nem. A többi nem rajtad múlik.

2023. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy. Ha neki jó úgy, akkor benne marad. Ennyi... volt ilyen barátnőm, 9 évet húzott le a pasijával.


Egészségére, én az exem első erőszakos megnyilvánulása után szakítottam, nem eltűrni, míg már minden este megerőszakol pl.

2023. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!