Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nem igazi, mérgező barátok...

A nem igazi, mérgező barátok okkal kerülnek ki a baráti körömből vajon?

Figyelt kérdés
Hat éves férfi nő barátságról van szó, nekem már néha tehernek tűnt hogy sokszor kellett segítenem rajta, ráadásul egy helyen is dolgoztunk, vendéglátásban, így szinte folyamatosan együtt voltunk, ott ismerkedtünk meg. Éreztem hogy ez már teher számomra, de megbántani nem akartam őt, viszont egyszer csak bejelentette hogy munkát vált. Nekem az a fura, hogy én is gondoltam erre, jobb lenne ha elkerülne máshová dolgozni mert már sok nekem. Szerintetek az ilyen mérgező, rádtelepülős barátok okkal kerülhetnek el mellőletek? Furcsa az egész hogy gondoltam rá hogy megszakítom a haverkodást és megvalósult megsértés nélkül. Történt ilyen valakivel?
2023. jún. 22. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha hiszel abban hogy minden okkal törtenik akkor jah, okkal került el.


Ha a véleményemre vagy kívancsi akkor meg szerencsés véletlen volt.

2023. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neem, sosem, a nekem ártó "barátot" én juttattam pozícióba (általam került be) és utána ott áskálódott ellenem, eszébe se jutott hasonló.
2023. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg ott marad még 10 évet veled, akkor okkal marad a köreidben? Ezek kiszámíthatatlan dolgok, így alakult.


Magát a helyzetet megértem, én is voltam ilyenben. Gyengék vagyunk lezárni, kijönni belőle, nem csak a megbántás miatt. Félünk hogy akkor nem lesz más, nem érdeklünk mást, esetleg az elmúlt jól együtt töltött időt, vagy a kapcsolat elején való jó viszonyt sajnáljuk. Általában nem 0-24-ben mérgező valaki, akkor senki nem maradna meg mellette. Van amikor normálisan viselkedik és ugye ez okozza a rossz érzést.


Minél inkább benne vagy egy kapcsolatban - mindegy hogy csak haveri, baráti - annál nehezebb kilépni belőle. Megvannak az elején a jelek, minták (pl. piedesztálra emel, mindig keres, túl sok időt akar veled lenni, hazudik - nálam volt olyan, hogy a nő a férjét is letagadta, hogy közelebb kerüljön), amiket hamarabb felismerve lehet távolságot tartani, nem engedni közel magadhoz. Ezt kell idővel megtanulni, de csak az tudja hogy nem egyszerű, aki ilyen személyiség.

2023. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kicsit lelkiismeret furdalásom volt pár hétig utána hogy így alakult, mert szerettem volna hogy valami úton-módon "megmeneküljek" tőle. Persze azért még keres, ír, néha felhív beszélgetni! Nyilván ez csendesedni fog majd, hogy keres. Ha olyan témát hoz fel ami zavar, lehúz, akkor offolom.
2023. jún. 22. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!