Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kinek van igaza ebben a dologban?

Kinek van igaza ebben a dologban?

Figyelt kérdés

Van egy baráti társaságom, mind 20 év körüliek vagyunk, annyi a különbség köztünk, hogy én vagyok úgymond a "csóró vidéki", ők meg a "flancos pestiek". Mondjuk Budán élnek, de ez mellékes. A Jablonka úton, mindhárman egy több száz milliós villában élnek, ők úgymond gyerekkori barátok az utcából, én később csatlakoztam hozzájuk, mert egyikükkel összebarátkoztam, és ő mutatott be a többieknek. Ez kb 2 éve lehetett, azóta sűrűn összejárunk, de egyszerűen kiütközik a társadalmi különbség köztünk. Ők úgymond mind gazdag gyerekek voltak, mindent megkaptak a szüleiktől, (a mai napig is mindent megkapnak), kvázi, számukra nem létezik a pénz fogalma. Ők nem képesek feldolgozni azt, hogy ami nekik végtelen, az másoknak a napi élet-halál harc eszköze. Én kb a fogamhoz verem a garast, mindig spórolok, és ötször meggondolom mit vegyek. Az ő életfelfogásuk szerint egymáshoz átjárni olyan, mintha a saját házukba mennének. Simán benyúlnak egymás hűtőjébe, ki esznek-isznak mindent, mert úgy fogják fel, hogy nekik az ingyen van. Múltkor én is meghívtam őket magunkhoz, és, te jóságos ég... Mindenféle kérdezés nélkül felbontottak olyan piákat, amiket ők lehet, hogy a WC-jüket is azzal fertőtlenítenék, mert nekik nem számít a pénz, én meg kb különleges alkalmakra tartalékoltam. Felbontottak mindenféle bonbonokat, amiket a szüleimnek vettem születésnapjukra, sőt, annyira otthon érezték magukat, hogy csak úgy poénból a kertben elkezdték egymást locsolgatni a kontaktlencse folyadékommal. Ki is ürítettek egy 3.000 forintos nagy tégelyt. De számukra ez teljesen természetes. Az ő életfelfogásuk szerint barátok közt MINDEN közös. Nem csak velem ilyenek, hanem egymással is. És ebből a szempontból következetesek, ha én náluk poénból a WC-be önteném a méregdrága aloés samponjukat, maximum azon bosszankodnának, hogy majd valamikor megint kell menniük a boltba. Mikor közösen veszünk valamit, például piát, vagy ételnek valót esti sütögetésekhez, természetesen mindenből a legdrágábbat akarják venni. De ilyen brutális árakon, különleges boltokba. 4.000 forint volt csak a mascarpone, mikor tiramisut csináltunk. Hiába mondom, hogy vegyünk olcsóbbat, lehurrognak. Múltkor szóvá tettem nekik elég dühösen (mikor kilocsolták a kontaktlencse folyadékomat), hogy ti pazarolhattok egymás közt, de az én cuccaimhoz többé ne merészeljenek nyúlni, akkor eléggé megsértődtek. Azt mondák, hogy kicsinyes vagyok. Mikor húzom a számat, hogy nem akarom kifizetni a 27.000 forintos Whisky negyedét, inkább vegyünk ötöd annyiért piát, akkor is lehordanak, hogy mekkora csóróskodó vagyok... Náluk a Jack Daniels "proli pia". De nem gondolnám, hogy gonoszok lennének, egyszerűen csak, számukra valahogy nem alakult ki a pénz fogalma. Legutóbb már veszekedtem velük, hogy én nem fogom a minimális fizetésemet ilyen luxus hülyeségekre költeni, mint ők, meg hogy ne nyúljanak a hűtőmbe, azóta ezen lovagolnak. Azt mondják, spúr vagyok, és hogy barátok közt nincs helye a spúrkodásnak.

Egyébként más dologban teljesen rendben van a barátságunk. Mind elmés, kreatív emberek vagyunk, és nagyon jókat tudunk beszélgetni, bulizni. Rokonlelkek is vagyunk, tehát ez azért mélyebb dolog annál, minthogy rámondja bárki, hogy "szakítsátok meg egymással a kapcsolatot". Egyedül ebben a pénzbeli dologban nem tudunk soha dűlőre jutni.

Én amellett vagyok, hogy "mindenki magának vásárol, és nincs egymás hűtőjébe turkálás", ők meg a "minden közös" elvet követik. Ha nem közösködsz velük, akkor valahogy kívülálló leszel. Ti kinek adnátok igazat ebben a vitában?



2023. júl. 3. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mennyire tekintesz rokonlelkednek valakit, aki nem hajlandó elfogadni a te életed korlátait?


Úgy értem, oké, pénzesek, nem értik a helyzeted, van ilyen. De nem tudják egyszerűen elfogadni, hogy neked ez rossz?

Én tudatosan kigolyóztam és máig kigolyózom az életemből az ilyen embereket. Könyörgöm, ha valaki a barátom, akkor nem kell értenem, vagy átéreznem a dolgait, de el kell tudjam fogadni zokszó nélkül. Ha nem megy, az azt jelenti, nem is vagyunk mi olyan jó barátok.

2023. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress más társaságot, én biztos nem lógtam volna velük egy hetet se, nem két évet... Teljesen más az életformátok, én mindig lenézve érezném magam köztük. De ha neked ez jó...
2023. júl. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem gonoszok ők, csak egyszerűen nem ismerik fel magukat, mert ebből a szempontból nincs tapasztalatuk. Ettől még pendülhetünk egy hullámhosszon. Nem is tudom, milyen példát hozzak erre. Ők például kidobják a sajtot, ha már két napos, mert így nőttek fel. Nekik az, ha megkínálom őket mondjuk Grants whiskey-vel, az lehet hogy nekik olyan, mintha engem valaki kannás halállal kínálna.
2023. júl. 3. 17:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlj nekik egy fogadást: egy hónapig jöjjenek ki annyi pénzből, amennyiből te élsz egy hónapig, beleértve mindent (rezsiköltségeket, utazást, kaját-italt, stb.). Ha sikerül (nem fog) akkor te magad öntesz ki egy teljes flakon kontaktlencse folyadékot.
2023. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismétlem. Nem kell érteniük, hogy neked milyen az élet hozzájuk képest csórón. De ha tényleg akkora barátaid, elfogadhatnák, hogy nalad ebbe a dologban van egy fájó határ.
2023. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem "barátok" hanem élősködő kis férgek,akik kihasználnak. Voltak ilyen haverjaim nekem is, építsd le őket amilyen hamar csak lehet
2023. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de szeretném, ha tisztán látnánk. Barátságot leépíteni nem megoldás. Tudom, hogy fogyasztói kultúrában élünk, és úgy nőttünk fel, hogy minden eldobható. Egyébként pont az ellentétességünk miatt lettünk barátok. Engem lenyűgözött az a fényűzés, amiben ők léteznek, őket meg lenyűgözte az a szintű lelkesedés, amivel én viszonyultam azokhoz a dolgokhoz, amik nekik természetesek. Például, hogy egészen kisgyerekkoruk óta van quad-juk, és ők már rég ráuntak, de mikor nekem is odaadták, és én mentem vele kitörő örömmel és lelkesedéssel az erdőben, akkor úgymond rájuk is átragasztottam a lelkesedést, és talán újra értékelni kezdték ezt a hobbit. Tehát, ez az alapköve a barátságunknak. Egyébként az, hogy élősködők lennének, fals. Simán csak gazdagok. Ha kérnék tőlük kölcsön mondjuk egymilliót, zokszó nélkül adnának, és egyáltalán nem sürgetnék a visszafizetést. Nem várnak el tőlem olyasmit, amit ők nem tennének meg értem. Csak épp ez a másik oldról is így néz ki. Amit velem, vagy egymással szemben megengednek maguknak, azt ígymond tőlem is elvárnák, mint barátjuk. Én most kicsit félretenném itt a gazdag vs szegény párbajt, azt csak a kérdés felvezetése miatt írtam le. Főleg, hogy mint mondtam, még elég fiatalok és éretlenek vagyunk, főleg ők, de ez idővel változhat. A lényeg a kérdés vége, hogy számotokra: a barátságban létezik anyagiasság, vagy nem? Ti a barátokkal egy házibuli alkalmával közös kasszán vagytok, vagy mindenki azt veszi meg saját magának, amit fogyasztani akar?
2023. júl. 3. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem ismered a mondást?


A hosszú és tartós barátság alapja a biztos elszámolás.


Minden barátságban vannak anyagi dolgok. Vagy az hogy szó sem eshet róla és mindenki magát fedezi, vagy mindennel el kell számolni. Máskülönben pont az általad leirt feszültség megjelenik és megmérgezi a barátságot.

2023. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Szivatnak te idióta. Nyilván nem segghülyék hármasával, felfogják a szavak jelentését. Végignyomják komoly fejjel, aztán rajtad röhögnek, közben te meg véded az ártatlan fejet, amivel előadják neked. Elmondod hány órát dolgozol adott összegért, hozzáteszed, hogy a megélhetés kiadásai miatt nyugodtan felezhető-negyedelhető ez is, mert csak a maradék a költőpénz, meló meg nem lett kevesebb. Ha "nem fogják fel", akkor te tényleg keményen stockholm szindrómában vagy.
2023. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es, Persze :D Biztos nincs jobb dolguk, mint éveken át színészkedni. Ha ez így lenne, még megtiszteltetve is érezném magam, hogy csak miattam vállalnak egy ekkora színpadi performanszt :D

De amúgy ha úgy vesszük, valahol minden barátságban ott a megjátszás, az érdekek. Igazi, önfeledt barátságot, testvériséget kb abban az esetben tudok elképzelni, ha valakik csak egymásra számítva vállvetve végigharcoltak egy háborút, és egymás életét többször is megmentették. Máskülönben minden barátság titkos kartonján önző érdekek vannak. Akár a népszerűséghajhászat, akár az, hogy le akarjuk valamivel kötni az időnket mások közbenjárásával, vagy épp szeretnénk valakinek fontosnak érezni magunkat, stb.

2023. júl. 3. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!