Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen emberekre jellemző az,...

Milyen emberekre jellemző az, hogy valakivel nagyon barátkozni akarnak és nem adják fel a próbálkozást több visszautasítás ellenére sem?

Figyelt kérdés

Én max kétszer próbálok valakivel barátkozni, elhívni találkozni, stb, ha azt látom, hogy ő nem nyit felém, sosem ír rám, talikra mindig azt mondja, hogy "majd meglátjuk", "most nem érek rá", akkor én hagyom. De vannak, akik nem hagyják és akár hónapokig próbálkoznak napi szinten.


Ez általában kikre jellemző?


2023. júl. 31. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, a szomszédom pont ilyen, szerencsétlen, valószínű egész életében csak visszautasították, és egy merő elkeseredés az egész ember.

Semmi önérzete, önbecsülése már, valószínű.

Van pár hasonló ismerősöm, mind így működik.

Nem rossz emberek ők, csak nagyon: lehúz/fárasztó/megterhelő/kéreget kölcsön/egész életében csak másra támaszkodva élt.

2023. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretethiány, figyelemhiány esetén szokott előfordulni valakivel, hogy megpróbál mindenkibe kapaszkodni, aki egy kicsit is kedves volt hozzá. Aztán könnyen benne tudják ebben tartani azok, akik csak nem kommunikálnak, másképp viselkednek személyesen mint online, és akkor aki próbálja keresni a másikat, nem érti, mi van. Sokszor gyerekkorban van ennek a gyökere. Ezen lehet változtatni, ha az egyén felismeri. Én is jártam ebben a cipőben, de sok önfejlesztéssel kijöttem belőle. Azért a társadalom is fejlődhetne olyan téren, hogy kommunikáljunk egymással, ebben nagy lemaradás van. És a kommunikáció alatt azt értem, hogy húzzuk meg a saját határainkat, és ha valaki átlépi, akkor mondjuk meg neki. Sok félreértés elkerülhető lenne.
2023. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Senkivel nem próbálok barátkozni, mert ez vagy jön magától vagy nem. Ha valaki a figyelmét és az idejét nem magától adja, akkor számodra értéktelen.
2023. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez férfiakra mennyire jellemző, hogy másik férfival akarnak ennyire barátkozni?
2023. júl. 31. 09:18
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

"És a kommunikáció alatt azt értem, hogy húzzuk meg a saját határainkat, és ha valaki átlépi, akkor mondjuk meg neki. Sok félreértés elkerülhető lenne."

Nem tudom, mit értesz ez alatt, de szerintem sokkal kíméletesebb időnként nem egyenesen kommunikálni. És ilyenkor igenis az a hibás, aki nem veszi a lapot.

Hogy a Kérdező példájánál maradjak: Ha valakivel szeretnék barátkozni, de velem ő nem, akkor sokkal jobban örülök annak, ha annyit mond, hogy "Majd meglátjuk", vagy "Mostanában sok a dolgom." Értek belőle, kicsit bánt is, de nem tragikus. Ha viszont azt felelné, hogy "Ne haragudj, nem vagy szimpatikus, nem akarok barátkozni veled.", az nagyon rosszul esne. Pedig ugyanaz az üzenet mindkét esetben, csak az egyik tapintatosabb, és nem gázol bele feleslegesen lelkembe.

Normális embereknek igenis érteniük kell a tapintatos közlésből. Ezt legkésőbb kamaszkorban meg kell tanulni. Akinek nem megy, annak a hiba a saját készülékében van.

2023. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
5-ös, ha valakinek gyerekkorában nem volt jó minta, és kialakult ez a szeretethiány, figyelemhiány, az nem fog érteni a nem egyenes kommunikációból, és ezért nem ő a hülye, hiszen ő nem kapott eszközöket a családból az ilyen helyzeteket kezelni. Szóval nem kíméletes nem egyenesen vagy egyáltalán nem kommunikálni, sokkal kíméletesebb egyenesen közölni, hogy bocs, nem, mint azt várni, hogy a másik gondolatot olvasson, és hülyét csináljon magából, mert azt próbálja kideríteni, mi a fene van.
2023. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 Egyetértek, bár nem én vagyok a szereplő a kérdésben, de én se szeretem, ha nem értik meg, hogy nem akarok ismerkedni, barátkozni. Férfiakra jellemző, hogy társkeresés célzatból folyamatosan írnak egy lánynak, aki már nem is válaszol, de ők mindennap ráköszönnek, hogy "szia :)", és frankón elhiszik, hogy csak nem látta az üzenetet, vagy gondolkozik, mit írjon vissza :D


Tinikoromban volt egy osztálytársam, akivel nagyon barátkozni akartam, ő meg megmondta, hogy túl sokszor megyek oda hozzá szünetben, neki ez sok, ő egyedül akar lenni (vagyis nem velem). Ez akkora törést okozott, hogy azonnal "leszálltam" róla, aztán azóta óvatos vagyok ezzel.

2023. júl. 31. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem, hogy miért nem lehet valakinek megmondani, hogy nem akarsz ismerkedni vele? Sokkal kellemetlenebb szituációkat tudnátok elkerülni, ha nem csak célozgatás megy meg gondolatolvasás várás.
2023. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Én ha megmondtam egy srácnak, hogy nem akarok vele ismerkedni, akkor a "dögölj meg te hülye kva amúgy is gcironda vagy senkinek nem fogsz kelleni" válasz alap volt, míg ha csak nem válaszoltam, vagy nem egyenesen, akkor ezt megúsztam, hosszú idő után megunta.
2023. júl. 31. 11:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha káromkodik, mi van? Egyből véget vetsz neki, míg ha sokáig húzod, esetleg átmegy zaklatásba is. Ha valami nem klappol, akkor a lehető legrövidebb úton le kell zárni. Lehet, hogy abban a pillanatban nagyon fáj, de gyorsan túl is tudtok lendülni.
2023. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!