Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most én reagálom túl vagy...

Most én reagálom túl vagy jogos a sértődésem?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akivel néha nagy ritkán tudunk találkozni, az előző időpontot vissza mondta, más miatt. Erre jött egy új, de neki az se jó. De úgy kb az jön le nekem, hogy egyik nap se jó neki. Gondolom már nincs kedve találkozni vagy valami hasonló.. Erre én megsértődtem rà, mert sztem nem akar találkozni csak nem meri mondani.. jogosan sértődtem meg?? Persze mással már ráért talizni…

Kezdem azt érezni nem is barát az ilyen.


2023. szept. 18. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem megsértődni kell, hanem szemtől-szemben megkérdezni tőle, hogy szerinte van-e értelme időt és energiát áldozni a jövőben kettőtök kapcsolatának ápolásába vagy sem - és a válasz függvényében intézni a folytatást. Ennyi!
2023. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Ez még előfordulhat, hogy nem leterelni akar, hanem egyszerűen tényleg elfoglalt és a két alkalomból valóban egyik sem volt alkalmas neki. Két lemondott alkalomból én még nem vizionálnám a barátság végét.

A következő időpontot javasolja ő, mondja meg naki mikor jó és most legyen úgy. Aztán majd ha ebből is kihátrál, na akkor kezdj gyanakodni, hogy épít lefelé.

2023. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mással van ideje találkozni, akkor ez valóban csak kifogás.

Én többet nem keresném a helyedben. Ha neki csak feleannyira fontos a találkozás, mint neked, akkor most már keressen ő és javasoljon ő időpontot, olyat, ami tényleg jó neki. Ha 1-2 hónapon belül nem jelentkezik, akkor meg magamban lezárnám ezt a barátságot. (Biztos vagyok benne, hogy ez fog bekövetkezni.)

2023. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtatok véleményt. Mindnekinek ment a zöld kéz. Sajnos mástól nem tudtam tanácsot kérni vagy véleményt ezért kiírtam ide. :/
2023. szept. 18. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A barátság nem mennyiség, hanem minőség függvénye. Ha ritkán találkoztok, de akkor olyan, mintha minden a régi lenne, akkor simán érdemes folytatni, és akár jogosnak érzed, akár nem felesleges sértődésre pazarolni azt az időt. Kommunikálni, ahogy az egyes javasolta van értelme, de szemrehányásnak nincs, az nem konstruktív. Ha nem akar veled találkozni, mert nem szeret, és te megsértődsz, akkor majd szeretni fog? - nem. Ha megbeszélitek normálisan, és arra juttok, hogy felesleges, ebből már nem lehet jó barátság, akkor le lehet zárni szépen is. Ha van valami probléma, és ezért kerül, akkor meg lehet beszélni, hátha ezen múlik a barátság, és ismét jóban lennétek... Ha pedig minden oké, csak kevés az ideje, akkor meg pláne nem kell hisztizni.
2023. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!