Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy sokszor mikor beszélgetek a barátaimmal, akár személyesen, akár üzenetben, van, hogy egyszerűen nem tudok mit mondani arra, amit mondanak.

Pl múltkor is mondta az egyik barátnőm, hogy az ő egyik barátjának tetszik valaki, de sosem mer beszélni vele, pedig a fiú kedvesnek tűnik stb stb a többi maszlag. De én erre úgy érzem, hogy egyszerűen nem tudok mit mondani. Nem tudok mit kezdeni az információval, egyszerűen nem érdekel. Ez most nyilván azért van, mert utálom az ún. "small talk"-ot, mert idegesít és nem érdekel, hogy az emberekkel mi történt, mit csináltak, se semmi.

A baj csak az, hogy a barátaimnál pl nem is az, hogy nem érdekel mi van velük, csak az ilyen jellegű infókkal egyszerűen nem tudok mit kezdeni, nincs mit mondanom rá. Pláne még rosszabb, ha üzenetben történik ez, mert nyilván megnézem az üzenetet, de nem tudok mit írni rá, és ilyenkor azt hiszik, hogy megharagudtam rájuk stb ilyenek.



2023. szept. 24. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi a gond azzal, ha nem mondasz semmit, ha nem tudsz értelmeset mondani? Az ismeretségi körömből kiindulva ez inkább erény.
2023. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem ezzel nincs is baj, de a barátaim vagy megsértődnek vagy folyamatosan kérdezgetik, hogy mi a baj, miért nem beszélgetek
2023. szept. 24. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Ha megsértődnek, az egyedül az ő bajuk.

Beszélhetsz arról, hogy erre Te nem tudsz mit mondani. Vagy keresni más barátokat.

2023. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben egy aha , ühüm, vagy "hát ez vacak" is megteszi. A lényeg, hogy jelzed, vetted az adást. Nem kell a megoldáson kattognod.
2023. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!