Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen helyzetben mit kellene...

Ilyen helyzetben mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Egyik barátomat szülinapján elhívtam beülni egy sütire, utána felköszöntöttem és megajándékoztam. Akkor még szorgalmi időszak volt, mivel szeptemberben van szülinapja.

Most vizsgaidőszak van és nekem most volt a szülinapom jan 26-án. Ő velem ellentétben nem ajánlotta fel, hogy találkozzunk, nem is adott ajándékot, csak annyit írt hogy boldog szülinapot. Ebben az esetben nem az ajándék hiányzik, hanem a kölcsönös gesztus, hogy fontosak lennénk egymásnak. Nem tudom, amiatt volt-e mert még van 1 vizsgája vagy mert lusta miattam utazni, de nem nagyon törte magát hogy találkozni hívjon egy kesőbbi időpontot beígérve.

Arra nem foghatja hogy nem lakunk egy városban, mert egy másik barátnőm is elhívott találkozni, pedig tőle még messzebb lakok mint az emlegetett barátomtól.

Szerintetek valahogy ezt szóvá tegyem neki vagy mit tegyek? Sajnos azóta ha rám ír, eszembe jut hogy neki nem volt olyan fontos az én szülinapom, mint neki az enyém és eléggé rosszul esik.



2022. jan. 30. 22:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Ne tedd szóvá, nem igazán értem a problémádat sem. Ő nem olyan típus, aki ilyen apróságokkal foglalkozik, de te meg olyan mintha elvárnád, lehet te is csak azért köszöntötted fel, mert viszonzást vártál?

Engedd el ezt a szülinapos dolgot, szerintem nagyon gagyi vagy.

2022. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem azért köszöntöttem fel mert cserébe elvárom hanem mert örömet akartam neki szerezni.


Nekem csak furcsa hogy nem viszonozza a törődést, minimális érzelmi intelligenciával rendelkező embereknék szokás általában🤷🏻‍♀️

Pláne hogy 2 hónapja mondta hogy gondolkodik hogy mit adjon nekem

2022. jan. 30. 23:06
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
És ha le van égve?
2022. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát...nem úgy tűnik
2022. jan. 30. 23:10
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

Az érthető, hogy bánt, hogy nem találkoztatok szülinapkor, meg remélted, hogy a felköszöntésen kívül lesz még valami de alapvetőan az önző dolog elvárni, hogy ugyanazt kapd tőle mint ő tőled. Jobban mondva nem azért foglalkoztál vele az övén, hogy te ezt ekkor mint a kölcsönt visszakapd, hanem mert fontos volt számodra.

Semmiképpen ne tedd szóvá. Dolgozzatok még a barátságotokan, mélyítsétek és egy idő után magától akar majd úgy köszönteni ahogy te vagy hasnoló, de ezt elvárni tőle nem lehet szerintem.

Ha meg nem hát nem, azt se lehet elvárni, egy személytől, hogy ugyanannyira szeressen téged, mint te őt.

2022. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nem önzőség barátságban elvárni a kölcsönös figyelmességet.

Főleg ha az illető többször elmondja nekem hogy a legjobb barátjának tart

2022. jan. 30. 23:22
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként találkoztok? Vagy mindig csak beszélgettek online és annyi?
2022. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sokszor hív találkozni, ezért is furcsálltam hogy pont a szülinapom hagyja hidegen
2022. jan. 30. 23:32
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem tényleg csak valami bekavarhatott, vizsga, amit mondtál, de bármi lehet. Már ha el is mész ezekre a találkozásokra és nem mindig lemondod. :)
2022. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mindig elmegyek, még akkor is, ha másnap zh-m van...
2022. jan. 30. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!