Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki ADHDs. Ez azért fontos, mert emiatt néha rájön egy olyan időszak, hogy hetekig nem válaszol senki üzeneteire. Totálisan ignorálja őket, és utólag azt mondja, hogy a végén már a lelkiismeretfurdalás miatt nem akar írni, mert ignorált minket (minden barátjával ezt csinálja). Van jogom nekem emiatt mégis megbántva érezni magam? Nekem ezzel az üzenetes dologgal soha nem volt gondom, szóval nehéz megértenem azt, milyen nem akarni választ adni senkinek ilyen sokáig. Úgy érzem, mintha nem számítanánk neki egyáltalán. De egyben tudom hogy ő nem tehet róla. Elmondhatom, hogy ez nekem szarul esik, vagy inkább hagyjam békén?


17L



2021. aug. 12. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Inkább hagyd békén.
2021. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmondani elmondhatod, de ettől ő nem biztos, hogy tud ezen változtatni.
2021. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd ki kicsit hogy mi zajlik ilyenkor benne. Így jobban megérted és nem esik rosszul.
2021. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, inkább ne. A végén még megsértődik. Amikor depressziós voltam, hajlamos voltam rossz néven venni, ha ilyeneket kérdeztek tőlem az emberek. Inkább kérdezze meg tőle burkoltan, hogy segíthet e valamiben, szervezzen programokat az illetőnek, beszélgessen. Ha tényleg nem vevő a társaságra, akkor hagyni kéne, előbb-utóbb elmúlik az az időszak neki. Persze próbálkozni a beszélgetés beindításával szabad, sőt ajánlott is.
2021. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindegy, hogy elmondod-e, egy mentális beteg másképp gondolkodik, akaratán kívül, és ezzel nehéz mit kezdeni. Szó sincs arról, hogy nem számítasz neki, hidd el, neki legalább olyan rossz ez, mint neked, sőt. A legjobb, amit tehetsz vele, az az, hogy elfogadod így.
2021. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez így rosszul esik, nem tudod tolerálni, akkor legjobb, ha nem barátkozol vele. A legrosszabb, amit kaphat, hogy valaki szemrehányja neki azt, ami a betegségéből következik.
2021. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Tehat azert belerugnal valakibe, akinek te is tudod, mi a baja, csak azert, mert ettol megkonnyebbulsz.

Az mas kerdes, jo-e baratkozni igy, ha nehez ezt toleralni. De megmondani azt, ami resze a bajanak nagyon destruktiv.

2021. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nincsen orvos által diagnosztizálva, és egy évvel ezelőtt még nem viselkedett így. Nem fogok emiatt neki szemrehányást tenni, mert mostanra látom, hogy igazságtalan lenne. Köszi a válaszokat!
2021. aug. 12. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Picit megkésve, de válaszolok én is.

Mindkét oldalon voltam már, jelen pillanatban a barátnőd "helyében vagyok". Nem tudok ADHD-ról, "csak" enyhe depresszióról, de tényleg egyik félnek sem a legjobb. Hiába nem írnak nekem sokan, de mindig rossz érzéssel tölt el, hogy gyűlik az üzenetek száma, nekem viszont még sincs kellő lelkierőm a válaszíráshoz. (tudom, hogy furán jöhet le annak, aki nem volt még ebben a helyzetben)

Bűntudatom lesz tőle, de próbálok hamar visszaírni. Volt egy barátnőm, aki rendszerint hozzám vágta ezt, nem túl megértő stílusban, és tényleg csak rosszabb lett.

Szóval ebben a helyzetben a türelem, és megértés a legfontosabb, valamint a támogatás. Óvatosan mérd fel, hogy mennyire vevő beszélgetésre, és annak fényében segíts neki. Lehet, hogy pár lépés távolságra, de lehet, hogy egy kiadós beszélgetésre van szüksége.

Aki ilyen állapotban van, annak az utolsó dolog, amire szüksége van az egy leteremtés emiatt :c

2021. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!