Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan, ne érezzem magam rosszul?

Hogyan, ne érezzem magam rosszul?

Figyelt kérdés

A legjobb fiú barátom jóval divatosabban öltözködik. Nincs köztünk semmi, mármint barátságon kívül. Természetesen nem arról van szó hogy ő lényegesen jobban néz ki. Szerintem mind a ketten jól nézünk ki a magunk módján. Alapvetően nagyon szeretem a stílusomat, egy kicsit Streetweares. Ha nincs a társaságban alapvetően én vagyok a társaság középpontjában, kinézet szempontjából is. A barátommal alapvetően ketten találkozunk csak. De ilyenkor mindig frusztrál az, hogy mennyire nem illik össze az oltozetunk, mert ő általában nagyon elegáns, és jóképű. Engem nagyon zavar hogy mellette nagyon furán nézek ki, jóval fiatalabbnak tűnök nála, és kevésbé divatosnak. Hogyan lehet ezt a frusztrációt legyőzni, másnak is van ilyen tapasztalata? Hogyan lehet ettől a zavartól megszabadulni?

A ruhataramat nem szeretném lecserélni.



2023. okt. 5. 13:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy

L19

2023. okt. 5. 14:12
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
költözz el otthonról, és vállalj munkát, majd az élet súlya eltakarítja a fölösleges aggódásokat az elmédből
2023. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd megérted egyszer a mondást: nem a ruha teszi az embert. De ami ettől fontosabb: vajon tisztában vagy azzal, hogy te nem csak legjobb-barátja akarsz lenni a srácnak, hanem azt akarod, hogy veled legyen?
2023. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Félő, hogy itt a probléma gyökere messzire vezet...
2023. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
El kell fogadnod a tényt, pláne 19 éves felnőtt nőként, hogy a ruhák csak viselni valóak. Nem arra, hogy versengj mással rajta. Kevesebb külsőség, több értelem és érzelem. Esetleg keress egy hobbit és szakadj le a tiktokról.
2023. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a ruha teszi az embert!
2023. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az nem sokat segít, ha szép sorjában minden negyvenes palitol, kapok egy privatot, hogy milyen szép vagyok. Én egy pszihologia problémára keresem megoldást, és az nem megoldás, hogy nem a ruha teszi az embert.

Én egy pszihologia megoldást szeretnék, ami valóban segít, hogy ne érezzem rosszul magam.

2023. okt. 20. 07:53
 8/12 anonim válasza:
Javaslom, akkor irjatok barmit, ha biztosak vagytok benne, hogy akivel, kerdezo vagy valsszolorol van akar szo, hogy az illeto tutti fix hogy lany! Ilyen es hasonlo kerdeseknel!
2023. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már említették, fontos lenne tudni, hogy a múltban mi is lehetett az az esemény, ami ezeket az érzéseket kiváltotta belőled. Pszichés úton keresel megoldást? Alighanem ez lenne a megfelelő út.
2023. okt. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Az önképeddel van probléma, amíg önmagadban vagy, önazonos vagy, addig minden ok, de ahogy megjelenik a srác, hirtelen kevesebbnek kezded érezni magad, zavar, hogy fiatalabbnak nézel ki nála stb. A külsőségek csak felszínes mutatói a belső bizonytalanságodnak, nem az a bajod a sráccal, hogy felnőttes, komoly és valószínűleg értelmesnek, határozottnak is tartod, hanem az, hogy magadban nem találod ezeket az értékeket és ezt kivetíted egy kézzel fogható dologra: az öltözködésre.

Valószínűleg elértél abba korba, amikor már nem vagy taknyos tini, de még nem is igazán vagy felnőtt nő, és most a múltbéli éned és a jövőbeli énedről alkotott ideálképed konfliktusba került, és egyelőre nem tudod, hogy melyikre hallgass. Maradj meg a régi - kissé talán még gyerekes - önmagadnak, akivel annyira tudtál azonosulni, vagy engedj a késztetésnek, hogy elkezdhess felnőni és ezzel óhatatlanul megváltozzon benned és rajtad minden.

Amikor ezzel a komolyabbnak, érettebbnek tűnő sráccal találkozol, már a puszta jelenléte felidézi benned ezt a belső konfliktust. Megoldás: leülsz önmagadban, végig gondolod, hogy mi az, ami a srác kisugárzásában (biztos nem az öltözet, az csak következmény), tulajdonságaiban annyira imponál neked, és megpróbálod felidézni, hogy benned megvannak-e ezeknek a tulajdonságoknak a csírái. Ha igen, akkor elkezdhetsz felnőni a feladathoz és úgy viselkedni, hogy ezeket a pozitív dolgokat magadban is megtalálhasd, felépíthesd, megerősíthesd. Ha nincsenek, akkor pedig azt gondold végig, hogy miben különbözöl te annyira ettől a sráctól és hogy ez önmagában problémát jelent-e.


A távdiagnózissal kapcsolatban fenntartom a tévedés lehetőségét, minden más esetben kérem, kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét.

2023. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!