Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igaz barátaim?

Miért nincsenek igaz barátaim?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve:C mindig ha találok egy olyan embert akivel kijövök/ van közös témánk, akkor egy idő után egyszerűen lelép vagy lecserél egy másik emberre. Nyáron volt egy lány akiről tényleg azt hittem, hogy igaz barát, de most ő is lecserélt egy másik barátra és engem már le se szar.. egyszerűen már ott tartok, hogy senkiben sem bízok meg. Pedig nem tartom magamat unalmasnak és soha nem szúrtam hátba senkit. Segítsetek kérlek :/

2023. okt. 29. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Összetett kérdés amire nem lehet egy konkrét választ adni.

Véleményem szerint az emberi barátságok múlandó és fogyasztandó cikkek mert nincs igény a tartósra. Olyan ez mint amikor bemész egy boltba válogatni magadnak édességeket, űdítőket, rágcsákat, aztán elfogynak és újra elmész vásárolni. Szóval, elhasználnak, megunnak és jön egy másik. És ez sajnos egyre természetesebb lesz míg végül beleágyazódik az emberekbe. Ez egy súlyos társadalmi probléma ha úgy nézzük.

2023. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Távolról, úgy hogy nem ismerünk nehéz megmondani. Amit én tapasztaltam olyan embereknél akiknek nem igazán működik a barátságteremtés ott mindig volt valami nagy piros zászló ami miatt távol maradtak tőle az emberek.

Például nagyon rá tudnak akaszkodni a másikra és így a kellemes beszélgetésekből egy idő után kínos szituációk lesznek amikor keresi az ember hogy hogyan meneküljön.

Nem mindenki veszi észre azt sem ha a másik nem igazán szeret veled beszélni. A tipikus esete mikor valaki azt mondja hogy hú de jót beszélgettem veled(valójában pedig a másik csak hallgatott míg te lefolytattad magadban a beszélgetést kb.)

Ez csak pár példa, természetesen milliónyit fel lehet sorolni. Az igazság az hogy te vagy a közös pont ezekben tehát első körben magamban keresném a probléma forrását.


#1 -el nem értek egyet, szerintem a legtöbbször te és a környezeted is változik és a barátaid is lassacskán változnak és ez nem feltétlenül gond. Nekem van egy stabil 2-3 barátom akiket vagy 8 éve ismerek és ők igazából a konstansok, mindenki más hosszabb-rövidebb ideig az életem része. A hosszú barátságunk titka pedig az hogy hasonló irányba fejlődünk és jóval könnyebb így szoros kapcsolatot tartani.

2023. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy hány éves vagy? 20 alatt még nagyon nagyon gyakori ez, amit érzel.
2023. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsovel kell hogy egyet ertsek.
2023. nov. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Én át tuom érezni a helyzetedet, de hidd el találni fogsz majd igaz barátokat, ha nem is sokat, egyet biztosan. Velem is ez volt. Éveken keresztül volt egy nagyon toxikus "legjobb barátnőm" akit igazából azért nem hagytam ott előbb mert féletm hogy mi lesz azután és hogy nem lesznek barátaim. Volt egy barátnőm aki mindvégig mellettem maradt pedig az akkori toxic "legjobb barátnőm"folyamatosan próbálta tönkretenni a barátságunkat. De mellettem maradt, mostanra már ő lett a legjobb barátnőm, bár elköltözött de nem hagytuk egymást cserben soha. Hidd el lesznek majd igaz barátaid, akármien rossz volt a helyzet előtte. Mindig reménykedj, mert a remény az ami veled együtt él és veled együtt hal. Sok igazi és hűséges barátot kívánok neked, és remélem minél előbb teljesül. :D
nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!