Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lehet a barátnőm ennyire...

Miért lehet a barátnőm ennyire az autó ellen?

Figyelt kérdés
Összebarátkoztam egy lánnyal, úgy éreztem, hogy nagyon megvan az összhang közöttünk, jókat beszélgettünk és elkezdtünk közös programokat tervezni. Az első egy 3 napos kiruccanás volt másik városba és nekem evidens volt, hogy autóval megyünk, ő meg nem értette miért nem busszal. Akkor megbeszéltük, hogy gyorsabb, kényelmesebb, nem is éreztem, hogy bármit gond lett volna ezzel, nem kellett buszhoz igazodni, zenét hallgattunk, beszélgettünk útközben, meg tudtunk állni útközben is megnézni ezt-azt. Úgy éreztem, hogy neki is jó ez így. Persze ott leraktuk az autót a szállásnál és sétáltunk a városban. Az ott töltött idő alatt egyszer mentünk autóval a boltba azon kívül nem használtuk. Utána voltunk kirándulni, túrázni többször is, nem akartam az én akaratomat ráerőltetni mindig, így mentünk busszal, de nem értettem miért buszozunk a kirandulás helyszínére több átszállással, azzal megy az idő, hogy várjuk a csatlakozást, haza szintén. Elmentünk Pestre vásárolni és megintcsak ragaszkodott a vonathoz, alapvetően vonatozni szeretek, az hangulatos, de ott lett elegem, hogy előre tudtuk, hogy nagyobb bevásárlást tervezünk, évente egyszer-kétszer fel szoktam menni oda vásárolni és örültem, hogy van, aki szintén, jó is volt nagyon egyébként. De az egyik helyen megvásárolt dolgokkal mentünk a másik helyre, a harmadikra, végül már a nyakunkon is a szatyrok lógtak és úgy másztunk végig a városon a Keletibe. És ő még akkor is úgy gondolta, hogy sokkal jobb, mint autóval. Persze van ilyen , hogy két ember nem egyezik, de sose gondoltam volna, hogy egyszer valakivel ez fog gondot okozni. Mert amúgy a közös programjaink tök jók voltak, meg beszélünk azóta is, de nem azért gyűjtöttem a jogositványra és az autóra, hogy tömegközlekedjek és vegyem a buszjegyeket. A benzin is pénz, de annak látom értelmét, ennek meg nem. Sose kérek a benzinbe pénzt bárkivel bárhova megyek. Így ez se lehet indok, hogy sokallotta. Kérdeztem, hogy van-e valami rossz élménye, fél-e az autóban vagy bármi ilyesmi, de azt mondta , hogy nem. Mindig az volt a válasz, hogy minek menjünk kocsival, ő buszozni szokott. Egyébként most csinálja a jogsit és autót szeretne venni. 30-as korosztály vagyunk mindketten.
2023. nov. 5. 00:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tuti fél, csak nem vallja be. Mi mással lehetne ezt magyarázni?
2023. nov. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Előtte ült már veled autóban? Ha igen, akkor azt mondanám, hogy lehet nem tetszik neki a te vezetési stílusod.


De amúgy szerintem valószínűleg tényleg az, hogy fél úgy általánosságban. Nekem pl. nincs bajom a tömegközlekedéssel, nem érzem problémának, ha avval kell menni valahova, de az autózással sincs bajom, sőt, a nagybevásárlásnál csak is autó, azt mindig autósra tervezem.


Igazából más magyarázat nincs rá, hiszen épp most csinálja a jogsiját ő is. Vagy lehet nem bízik még benned annyira, és ezért nem akarja, hogy te vezess, vagy valami ilyesmi.

2023. nov. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

De ez így sokkal hülyébben jön ki, mintha elmondaná. Én se azt mondom, hogy a sarki boltba is menjünk autóval vagy, hogy nincs meg a varázsa annak, ha mondjuk felülünk egy vonatra. De amikor egy túra után zötyögünk haza a sárga busszal, ami szökőévente egyszer jár meg 3x szállunk át, annak én nem látom a varázsát. Vagy amikor egy egész napos vásárolgatás közben nem tudjuk bedobni a szatyrokat a kocsiba és még a vonat is késik egy órát. Nyilván ki lehet bírni, ha az embernek nincs lehetősége autóval menni, de ilyen esetben minek kibírni?

Amikor autóval mentünk lassan, óvatosan vezettem, de nem is éreztem , hogy félne mert tök jókat beszélgettünk meg “buliztunk” útközben, teljesen elengedte magát. Pedig én is csak erre tudok gondolni….

2023. nov. 5. 00:36
 4/31 A kérdező kommentje:
Az első kirándulásunk előtt nem ült velem még autóban és már ott is ragaszkodott a buszhoz.
2023. nov. 5. 00:38
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy mindig azt válaszolja neked, hogy minek menjetek kocsival, ő buszozni szokott... hát kérdezd meg, hogy ha ő buszozni szokott, és nem akar autóval menni, akkor miért teszi le a jogsit, minek a saját autó? Arra vajon mi lenne a válasza...?


Nem akarja neked elárulni az igazat, valami ok van mögötte, ez így butaság. Oké, én azt felfogom, hogy valaki ilyen rögeszmésen "csak tömegközlekedés" párti, viszont ő csinálja a jogsiját, szóval itt nem lehet az a helyzet.

2023. nov. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hanyingere van az autoban, vagy retteg a balesettol.
2023. nov. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg félek az autóban (volt egy balesetünk pár éve, bár már előtte is féltem kicsit), de én nem is vezetek, pedig lassan 20 éve csináltam a jogsit. Ha ő tényleg csinálja és tervez vezetni, akkor nem ez lehet az indok szerintem. Mikor legközelebb elutasítja az autós ötletedet, én is megkérdezném, hogy minek neki jogsi, ha úgyis buszozni szokott mindenhová, akár csak viccesen is.

Nem lehet amúgy, hogy mivel a te kocsid, te tankolod, ő nem tudja, hogy rendezhetnétek az anyagiakat, ha nem akar "adósod maradni"? Volt szó róla, hogy hogy fizetnétek az utat? Az első kirándulásnál hogy oldottátok meg? Ki akarta fizetni? Te hagytad?

2023. nov. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Abban van igazság, hogy amikor pl korábbi barátságainkról beszélgettünk akkor meséltem neki, hogy az egyik barátnőmmel azért szakadt meg a kapcsolatunk, mert nagyon kihasznált és leginkább az autó kapcsán, neki nem volt és mindig mindenfele menni akart, de soha eszébe se jutott, hogy én tankolok, én vezetek órákat, hanem beült mellém, mondta az úticélt, amit éppen kitalált és élvezte az utat, de egy kávéra se jutott volna eszébe meghívni. És ha valahova nekem nem volt kedvem, energiám menni akkor megsértődött. Meg kétszer vele is mentem több napra, és a szállást is “elfelejtette” mind a kétszer kifizetni a részét. Vásárolni is ő a heti szintű bevasarlasaira akart magával hordani, hogy legyen autó. Ez mondjuk jó felvetés…lehet, hogy amikor erről meséltem ez jött ki rosszul. Sok ismerős is meg szokott kérni, hogy vigyem már el őket ide-oda vagy munkatársak, hogy vigyem őket haza, amikor nem is egy irányban lakunk és nem is vagyunk olyan kapcsolatban. Ez valóban szóbakerült, hogy ezt mennyire utálom. De azt is mondtam, hogy nem arról van szó, amikor olyan közös program van, amihez nekem is van kedvem, hanem arról ha a másik elvárja, hogy kétnaponta 100 kilómétereket menjünk. Közben pedig egy kávézóban is forintra pontosan elkéri a részemet.

Mikor kirándulni voltunk, akkor a vacsorát ő állta, és másnap nem akarta, hogy visszahívjam ebédnél, mert, hogy én tankoltam. Akkor mondtam is neki, hogy amit mondtam azt nem ilyen esetekre értettem. Úgyhogy visszahívtam. Rá fogok kérdezni nála ,hogy ez-e a baj?! Mert ezt egyenes kommunikációval meg lehet oldani. Most így belegondolva lehet, hogy az én hibám ez, lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam. De amikről meséltem azok teljesen más helyzetek voltak. Lehet benne ez máshogy maradt meg

2023. nov. 5. 02:36
 9/31 anonim ***** válasza:
81%
Így, hogy ezt leírtad... nem lehet, hogy ajánlotta, hogy beszáll a benzinköltségbe, te elutasítottad és kellemetlen neki, nem akar tartozni?
2023. nov. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%

En is utalok autozni. Kicsi, szar, kenyelmetlen plehdoboz. Az autonal mar csak a repulot utalom jobban.



39F incel

2023. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!