Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkednek máshogy az...

Miért viselkednek máshogy az emberek Messengeren, mint a valóságban?

Figyelt kérdés

Legalább 4-5 olyan ismerősöm/rokonom van, akik élőben tök közvetlenek, kedvesek, le sem lehet őket állítani, annyit beszélnek, benne vannak minden közös programba. Aztán, ha Messengeren beszélünk olyan ridegek és bunkók, mintha nem is ők lennének. Amikor először történt ilyen, azt hittem én csináltam valami rosszat és haragból ilyenek, de személyesen továbbra is ugyanúgy viselkedtek.


Történt a napokban, hogy a szülinapom miatt rámírtak az említett személyek és én kedvességből nem csak egy köszit írtam, hanem valami személyre szóló kérdést is. Milyen volt a múlt heti kirándulás? Kipihente -e a fáradalmakat a sok munka után? Stb...

És akkor kapok egy Jó volt. Igen. választ és ennyi.

Engem úgy fel tud idegesíteni ez...

A legjobb, az volt, aki visszakérdezett, hogy milyen a suli, leírtam, hogy mikből lesz mostanában vizsgám 2 mondatban és erre a válasz, egy like volt 🤦‍♀️


Próbáltam rájönni a jelenség okára és a legjobb tippem az, hogy mivel kb. 40 és 50 közötti emberekről van szó,egyszerűen nem tudják hogyan használják a Messengert és olyan szűkszavúak, mintha SMS-t írnának a 2000-es évek elején. Bár akkor nem értem, ha nem komfortos nekik ez a platform, akkor miért nem hívnak inkább fel, én nem lennék ellene.


Nektek is vannak hasonló ismerőseitek?



nov. 9. 01:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiniknél is megfigyelhető ez a jelenség, nem csak 40-50 éveseknél. Aki a valóságban nyitott, extrovertált az messengeren szűkszavú, introvertáltaknál meg fordítva
nov. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy örülnél, hogy ennyien vették a fáradságot, hogy felköszöntsenek, kiakadsz :D


Egyébként egyszerűen nem mindenkinek van kapacitása nyomkodni a telefont, koptatni a billentyűzetet és litániákat írni. Sokan jobban szeretnek élőben kommunikálni vagy ezer felé pörögnek.


Az idősebb generációk a lájkot sok esetben "köszönöm, értettem" értelemben használják.

nov. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is ezt csinálom! Messengeren csak válaszként oda b@szok pàr szót élőben meg be nem àll a szám!

Közösségi médiában én nem az írásnak hanem a képeknek , videóknak, Szentelek nagy figyelmet!

Amúgy az engem is idegesít ha valakinek írok egy hosszabb szöveget és erre a válasz csak egy like jel , de azért ő elvarja hogy írjak neki de válaszra se méltat. Meg azokat utalom akik azt mondják dolgoznak aztán látom hogy zöldek ráadásul közbe végig posztolgatnak, de vissza írni nem tudnak! Vagy olyan eset is van, hogy meg ígérik hogy ezentúl írni fognak jobban és továbbra is zöldek mindig, de csak le làttamozzàk! El van ez a világ cseszerinte én azt mondom!

nov. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
És én fiatal vagyok! Előző vagyok.
nov. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez pont fordítva szokott lenni. Eloben alig szólok bárkihez de messengeren nagyon nyitott vagyok
nov. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem szeretnek neten írogatni, mert vagy nincs hozzá kedvük, vagy elég idejük, vagy szimplán kényelmetlen dolog nekik. Ez az egész pedig nincs korosztályhoz kötve.


Nekem is nem egy ilyen szaktársam van; élőben remekül kommunikálnak, sokat beszélnek, jó velük bármiről dumálni, de neten csak pár szavas válaszaik vannak.

nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Írában nem szeretnek, nem tudnak olyan jól kommunikálni.
nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a net egyfajta "kerítést" ad az embernek. Olyan ez, mint a kiskutya a kerítéégött: amögött legény, de azon kívül lepény:).
nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Okostelo ota nemcsak arrol van szo, hogy irasban, hanem hogy azonnal valaszol, nem akkor, amikor nekiulne belegondolni.
nov. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fura, hogy az emberek elvárják, hogy mindenki mindig ugyanolyan legyen (egyféle), és ha az nem történik meg, akkor jönnek a kérdőjelek, meg kibeszélik másokkal a neten, hogy jaj ez miért lehet.

Szóval elég érdekes, hogy kifogásolod mások kommunikációját, miközben a tiéd is kifogásolható. Esetleg kérdezd meg TŐLÜK, hogy mit gondolnak erről.

nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!