Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van közületek, aki kimondottan...

Van közületek, aki kimondottan megkönnyebbült akkor, amikor jó néhány egykori barátjával egy idő után megszakította a kapcsolatot, mert meguntátok, hogy előtte már mindig csak ti kerestétek őket jó ideje?

Figyelt kérdés

nov. 14. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én inkább sajnáltam, hogy elérkezett ez a pont. Nem megkönnyebbülés volt, hanem inkább szomorú belátás, hogy nincs értelme tovább folytatni, ha mindig csak én keresem és neki sose jó az időpont a talira, mert mindig közbejön "véletlenül" valami. Nekem inkább nehéz volt elengedni, minthogy megkönnyebbülés lett volna. De végülis hozzá lehetett szokni. Nekem a két legjobb barátom lett így a múlté, elköltöztek, családjuk lett, megházasodtak, gyerekük született. Aztán már nem maradt többé idejük a barátságra. Pedig nagyon jó barátok voltak. A legjobbak. Hát, ilyen az élet. Ettől azért nem dől össze a világ, de néha jó visszagondolni rájuk, a közösen átélt dolgokra, élményekre, eseményekre, meg néha azért hiányoznak. Nem volt megkönnyebbülés elengedni őket. Szerintem akkor megkönnyebbülés, ha már tehernek érzed őket, vagy azt, hogy állandóan csak te keresed őket. Hát, az életben néha eljön az elengedés pillanata... Van ilyen.
nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem kellett kifejezetten megszakítanom, csak többé nem kerestem és ennyi. Kicsit bánom, mert az történt, hogy van 2 gyereke, és mindig a gyerekekre fogta, hogy miért nem ér rá. Nekem is van 2 amúgy, de tudni kell, hogy mind2nk gyerekei iskolások, már nem kicsik.

Ha neki jó úgy, hogy nincs egyetlen barátnője sem, akkor maradjon így. Nekem már más barátnőim vannak.

nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nem kerestem többet, és megkönnyebbülés volt.
nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Katona Dius ***** válasza:
83%

Nekem volt egy barátnőm, még középiskolában barátkoztunk össze. Eltelt 10 év, azóta is tartottuk a kapcsolatot, alkalmanként találkoztunk. De inkább én kerestem őt, én javasoltam a talikat, de olyankor meg mindig ment a siránkozás, hogy ezért meg azért szar az élete. Mind olyan dolog volt, amit magának köszönhet, pl. rossz párkapcsolat, holott az elején látszott, és mondtam is neki, hogy emellett a pasas mellett nem lesz jó sora. Milyen szarok a kollégák, milyen szar a munka, stb... Konkrétan minden szar volt, teljesen mindegy, mikor találkoztunk. Alig volt ideje mindig, holott a munkánn kívül nem volt semmije, se másodállás, se hobbi, semmi. Egyszerűen meguntam, hogy rendesen időpontot kell kérni tőle, mert mindig van valami; az hogy velem mi van, sosem lényeg; hogy nekem milyen könnyű, mert van pénzem (igen, két másodállással); nekem könnyű az életem (aham, viszem a háztartásomat, mellette besegítek anyuéknál, mert ők meg nagyszüleimet gardírozzák, mert már nem bírják magukat, emellett két mellékállás).

Meguntam, nem kerestem. Ő sem engem, gondolom talált mást, akinek el tudja sírni, milyen szar neki. Sokkal kevésbé éreztem ezután magamat lelkileg kizsigerelve, lefáradva.

nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Inkább az energiavámpíroktól volt megkönnyebbülés... pfú, de utálom őket, minden róluk szól, az ő nyomorulról, ráadásul csak nyávog, de tenni nem akar ellene.


Most is van egy ilyen ismerősöm, napokon belül elköszönök tőle, nekem nincs szükségem erre. Szakemberhez menni nem akar, helyette mást fáraszt.

nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is inkább az energiavámpíroktól való megszabadulás ért fel nem kis megkönnyebbüléssel. Én valamiért vonzom az olyan embereket, akik csakis két lábon járó lelki szemetest látnak bennem, és közben ilyen fröcsögő stílusban szapulnak mindent, mindenkit.


Viszont olyan emberek is voltak, akikkel azért szakadt meg a barátság, mert egy ponton már én sem kerestem őket. Eleve is én voltam, aki nyitott mindig, aki feltette az első kérdést, aki megírta az első üzenetet... de az inkább volt szomorú, keserédes dolog, mintsem megkönnyebbülés. Mert nem volt könnyű őket elengedni, hiányoztak, de mit lehet tenni, ha már csak te próbálkozol egyedül..?

nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Katona Dius ***** válasza:
73%
4-es vagyok, azóta eszembe jutott még valaki, akikkel évekig tartottam a kapcsolatot, vele rendszeresen kerestük egymást, jó is volt a kapcsolat. Egészen addig, míg meg nem házasodtam. A covid idején esküdtünk férjemmel, mi nem akartunk nagy hacacárét, jó volt nekünk a kis szűk körű, mikor már mentek az enyhítések. Ő évek óra halogatta, már a covid előtt is, mert neki csak ősszel legyen, meg csak ilyen, meg csak olyan, igazi álomesküvőt akart, amilyenre kislány kora óta vágyott. Amivel nem is lett volna baj, de szó szerint megsértődött, mert nekünk hamarabb volt az esküvőnk. A szó legszorosabb értelmében megsértődött, mintha direkt ki akarnék b@szni vele, hogy hamarabb férjhez megyek. Utána már kb minden beszélgetés veszekedés volt, hogy majd most akkor már biztos akarok gyereket is, mekkora szar vagyok (ő is akarna, de nem vállal, mert sok ember él a Földön így is, stb. Megértem az indokait, de akkor ne fröcsögjön azokra, akik meg vállalnak).
nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Nekem általában akkor szoktak a barátságaim elhalni, amikor már annyira megismerem az illetőt, hogy kiderül, nagy jellemhibái vannak, amiket már nem tudok tolerálni. Nem várok senkitől egyébként tökéletességet, mielőtt bárki félreértene. Volt, aki kölcsönöket nem adott vissza és kiderült, másokat is szeret kihasználni. Volt, aki irigy lett rám, volt, aki sokáig titkolta, hogy politikailag szélsőséges és gyűlölködő. A sor folytatható. Nem ritkán emberileg taszítani kezdett egy idő után az illető, miután már sok hibáját megismertem.
nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!