Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyenek a mai "barátok"?...

Miért ilyenek a mai "barátok"? Miért nem figyelnek az emberek mások érzéseire?

Figyelt kérdés

Testvéremnek van egy baráti társasága már gyerekkora óta. Évekig az volt a szórakozás, hogy hetente többször összeültek és ittak. Viszont testvérem egy idő után már elkezdte ezeket unni, és vágyott másabb jellegű dolgokra is, pl fesztivál, koncertek, gokart, utazás, szabaduló szoba, ilyesmik. A barátai viszont állandóan azzal jöttek, hogy nekik ilyenre nincs pénzük.. persze minden pénzüket piára, és tárgyakra költötték, mint új számítógép, gamer asztal, új telefon, stb.

Testvérem évekig könyörgött nekik, hogy csináljanak már mást is, mint csak az ivás. Próbált érveket felhozni, hogy amennyit megisznak, simán kijön egy egy kisebb, de másfajta program is belőle. Mégsem történt semmi.

Sajnos a testvéremnek most lett egy komoly betegsége, kezelésekre jár, és sajnos most semmilyen programban nem tud részt venni. Azóta viszont csak azt látom, hogy a barátai folyton kirakják Facebookon, hogy bulizni járnak, paintball-ozni, gokartozni, közös sütögetésre, kisebb fesztiválokra ...

Engem olyan szinten elkapott az ideg, hogy hogy lehetnek emberek ekkora szemétládák, hogy fél éve még nem volt igényük rá, akkor sem, ha a testvérem szerette volna, illetve nem egy esetben vállalta volna a fizetését is. És most meg nélküle hirtelen lett rá pénz. Számomra az ilyenek természetesen nem barátok. Viszont a testvérem nem egy könnyen barátkozós típus, ezért nehezen engedi el őket. Tudom, hogy bár nem mondja, de neki is ugyanilyen szinten rosszul esik ez az egész. De ha valakik évekig barátok, miért nem képesek figyelni a másikra? Miért csinálnak ilyet emberek egymással? Főleg, hogy bár eddig nem írtam, de a testvérem anyagilag nem egyszer kisegítette őket már, illetve nem kevés benzin pénzt és kocsikázást áldozott már rájuk az elmúlt időkben. És akkor ez a "hála". Hogy mikor pont nem tud részt venni, ők elkezdenek ilyeneket szervezni. Főleg, hogy testvérem betegsége eléggé komoly, de egyik sem töri magát, hogy aggódjanak érte...


dec. 9. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Túl gondolod ezt és teljesen fölöslegesen haragszol rájuk, az emberek változnak, még akkor is ha csak fél évről van szó.

Nálam is volt olyan, hogy sehova nem akartam menni mert nem volt rá igényem, most meg nem bírok magammal és megyek oda ahova lehetőségem adódik.

Az is lehet, hogy a tesód túlságosan nyomulós volt és nagyon rávolt betegedve a haverjaira ami sokak számára taszító. Persze az is lehet, hogy simán nem vették komolyan, afféle unalom űzésre jó volt a srác.

Szar emberi természet ez, de nem feltétlenül kell okolni őket. Új kalandokba vágnak, más vagy mások lesznek fontosak nekik. Vannak epizód szereplők egy ember életében. Rossz belegondolni de mindenki követett el hasonlót élete során a tudtán kívül, te is, én is, tesód is csak nem tudjuk kivel és mikor.

dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem igazán tűnik igaz barátságnak, inkább haverság.


Nekem nincs nagy baráti köröm 3-4 ember, de számíthatunk mindenben egymásra, az alkohol sose a középpontja a találkozásainknak.


De a férjemnek elég nagy baráti köre van, hasonló a tesódéhoz, ha összejönnek, piálnak, maximum kártyáznak, vagy szalonnát sütnek, de ha bármelyiküknek lenne ennél többre igénye, menne a szájhúzás (példa is volt rá), hogy erre nem akarnak időt szánni. A másik meg, hogy ha segítség vagy támogatás kellene bármelyiküknek, nem lenne köztük egy sem, aki menne.


Pl. ebből a társaságból senki se jött segíteni, mikor be kellett bikáznina kocsit, egy gyerekkori barátja viszont csapotpapot hagyva jött segíteni.


Szóval nem gondolom, hogy ritka eset, ami tesóddal történt, de valószínűleg felismeri, hogy ez nem barátság így, és komolyabb dolgokat nem fog tőlük várni.

dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyes válaszoló olyan jól leírta, minden szavával egyetértek.

Túlgondolod.

dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!