Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni ilyen emberrel? (többi lent)

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. A legjobb barátnőmet már 10 éve ismerem, nagyon jól megvagyunk, sokat vagyunk együtt. Mindketten félénkek, visszahúzódóak vagyunk,de bárkivel szívesen barátkozunk, ha úgy adódik. A legjobb barátnőm tavaly testnevelés órán összeismerkedett egy lánnyal, aki mindig vele akart tollasozni, labdázni. Ez a lány aztán velem is megismerkedett. Az elejétől fogva furcsálltam már kicsit a túlzott közvetlenségét, de először azt hittem, ez teljesen normális, extrovertált viselkedés. Szóval ez a lány, nevezzük most Lilinek, nagyon hamar összehaverkodott velünk. Alig 3 nappal azután, hogy engem megismert, már csinált egy messenger csoportot, amibe mindhárman benne vagyunk. Szinte minden nap teleírja a csoportot. Valahányszor megnézem a messengert, kész kisregény fogad. De nemcsak a csoportban, hanem nekem privátban is nagyon sokat ír. Legjobb barátnőm nagyon szűkszavú lány, rajtam kívül mindenkivel. Szóval Lili vagy a csoportot írja tele, vagy nekem írogat privátba. Én nagyon szívesen beszélgetek vele, mert tényleg kedvelem, de nekem ez ilyen töménységben így nem megy. Ha hív és felveszem a telefont, biztos, hogy 3 óránál előbb nem szabadulok onnan. Engem már önmagában ez is nagyon megterhel érzelmileg, azt érzem csak, hogy egyre fáradtabb, levertebb vagyok, amióta a társaságunk tagja lett. A telefonbeszélgetések alatt nagyrészt ő beszél, ha néha nem szakítanám félbe, nem is jutnék szóhoz. De az a baj, hogy írásban is nagyon fárasztó. Rengeteget ír egyszerre, nagyon gyorsan. Meg kicsit olyan, mintha csak arra várna, hogy mikor írok. Van, hogy válaszolok neki egy üzenetére, kiírja a messenger, hogy 3 órája volt elérhető, de amint én írok, bumm, már rögtön megnézi. Mondanom sem kell, élőben még fárasztóbb. Az elején minden hétvégén valami programot akart szervezni, de ezt már sikerült vele szerencsére megértetnünk, hogy mi annyira nem vagyunk kimozdulós emberek, kell az egyedüllét ahhoz, hogy kicsit fel tudjunk töltődni. Magamról itt fontos megjegyeznem, hogy enyhe Asperger szindrómával élek, tehát sok szociális nehézséggel küzdök.Minden olyan esemény, program, ahol sok idegen emberrel kell találkoznom, jópofiznom, borzasztóan kimerít. Liliről viszont azt kell tudni, hogy nagyon rosszak a családi körülményei, tehát valamilyen szinten érthető, hogy tőlünk remél vigaszt, de szerintem egy barátságban fontos az alkalmazkodás is. Ha én és a legjobb barátnőm próbálunk alkalmazkodni az ő igényeihez, akkor szerintem tőle is elvárható lenne, hogy próbálja meg tisztelni és betartani a határainkat. A másik probléma még, hogy bár rengeteget beszél, szinte sosem mond igazat. Feltűnően részletes, abszurd, valóságtól nagyon elrugaszkodó, véget nem érő történetekkel untat minket. Többször sikerült rábizonyítanunk, hogy nem őszinte, de nem képes beismerni. Amiről konkrétan bizonyítékaink vannak, azokat nagy kelletlenül beismeri, de folytatja tovább a kitalált történetek mesélését. Ha pedig bármikor finoman megpróbáljuk neki mondani, hogy ne csinálja ezt, akkor vagy felcsattanik, vagy elkezdi sajnáltatni magát, hogy még mi érezzük magunkat rosszul. Nem tudom, mit csináljunk. Szeretnénk a barátai maradni, mert egyébként, jóindulatú, okos, vicces, hűséges barát. Szerintetek mit tegyek, hogy bírjam őt rá egy kis változtatásra?

dec. 17. 02:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy sajnos nem tudsz ennyi időt vele és a dolgaival tölteni. Javasolhatod, hogy írjon, levelezzen, akár elbeszéléseket, történeteket is írhat, megoszthat a neten, vannak ilyen csoportok.
dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hív és felveszem a telefont, biztos, hogy 3 óránál előbb nem szabadulok onnan."

Ne vedd fel, vagy ha mégis, akkor mondd meg, hogy csak 10 perced van, és utána le fogod tenni. És tedd is le.

1-es voltam

dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ha segítségre van szüksége, bátran hívhat (persze csak akkor mondd, ha tényleg így gondolod), de nem érsz rá és nem szeretsz/szeretnél sokat beszélgetni.

Ha van némi intelligenciája, meg fogja érteni, és leszáll rólad.

Pusztán sajnálatból ne adj neki magadból, az idődből, a nyugalmadból, mert annyira meg fogod ezt és őt utálni, hogy egyszer majd olyan csúnyát fogsz neki mondani, amilyet nem akarsz. Kár a végsőkig feszíteni a húrt.

(1 és 2 voltam.)

dec. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

16 éven alul tilos itt regisztrálni.

Irány a napközi.

dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok... Ne haragudj, de félreértettél valamit.
dec. 29. 23:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira hűséges barátok vagytok illetve nektek nagyon fontos az őszinteség akkor vele kell megbeszélni hatszem közt
dec. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A történeted, a fogalmazásod, nyelvi szinted egy 13 évesé.

Nyilván ez a “félreértés” oka.

18 éves felnőtt nő ilyen szinten nem gondolkodik.

Számára természetes, hogy az embernek a több barátnője, baráti kapcsolata, sőt, társasága is lehet.


Egy pillanatig sem ragad le annál, hogy ki kivel “tollasozik” és hasonlóan gyermeteg attitűdök.

Nőj fel.

De a18-ast nem hiszem.

febr. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!