Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 27 leszek és nagyon magányosna...

NeugasShaman kérdése:

27 leszek és nagyon magányosnak érzem magam. Ez normális?

Figyelt kérdés

Úgy érzem magam, mint valami kisgyerek ahogy ezt a kérdést felteszem, de nem tudom, mennyire vagyok egyedül ezzel..


21-22 éves koromban minden ujjamra jutott valaki aki szívesen talizott volna velem, de mostanra szép lassan egymást érték az események és ott tartok, hogy barátnőmön kívül 1, azaz EGY ember van akivel beszélgetek akármilyen formában nagyjából rendszeresen. A többi barát szép lassan távolodik és úgy érzem, a tovább nyomulás már erőltetés lenne.


A családommal is elég szar a kapcsolat, mmint nem vagyunk összeveszve de alig beszélünk, kb. 3 hetente telefonálunk egyet-egyet szülőkkel/tesókkal és kész.


Ami talán fura ebben az egészben, hogy amúgy önfejlesztés, meg karrier téren nem mennek rosszul a dolgok, szerintem nagyon menő munkám van (egy befektetési banknál vagyok programozó) és folyton próbálok fejlődni ezen a téren, stb.


Meg se tudom magyarázni magamnak, mi lenne az ideális, de van hogy történik velem valami mesélni való és barátnőmön kívül nincs kinek elmesélni. Ilyenkor mindig borzasztóan elszomorodok, mert rendszerint úgy dolgozom fel a dolgokat, hogy elmesélem valakinek és akkor együtt röhögünk vagy furcsálkodunk az adott történésen.. magamba fojtani viszont majdhogynem fáj


Tudom, hogy egy idő után efelé tart az élet, mert ha egy idősebb embert nézünk, az se találkozgat már annyit haverokkal, hanem csak a család van neki, de azért 27 évesen még nem vagyok épp nyugdíjas..


majdnem27/F



jan. 17. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Normális. Vagyis átlagos. Nekem is csak a barátnőmmel van kapcsolatom. A kollégákkal csak szót váltunk.
jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Figyelj ha gyerekesen akarsz viselkedni, akkor tedd azt.
jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

20-21 évesen még iskola/egyetem van, vagy suliból sok ismerős megmaradt, akikkel muszájból össze voltál zárva szinte napi szinten. Ez lehetőséget adott arra, hogy állandóan új embereket ismerj meg, mindig jöttek új diákok, a végzősök elballagtak, stb.


30 felé közeledve már más a helyzet, magától jóval kevesebb olyan helyzet lesz hogy kényszerből kell legyél sok emberrel. A munkahely ilyen lehet, de annak a létszáma meg sem közelíti egy iskoláét, másrészt nem igazán szerencsés beengedni őket a magánéletedbe (plusz eleget látjátok egymás képét napi 8-12 órában, sokszor nincs kedv, erő még azon kívül is velük lenni).


Viccen kívül, még mikor gyárban dolgoztam, talán akkor volt a legjobb szocializálódás szempontjából, mert rengetegen voltak, sok újonc és régi arcok is, illetve kisebb csoportokra vagytok osztva. De egy irodai munka esetében, ahol alapból jóval alacsonyabb a létszám és nincs is akkora mozgolódás, sokkal nehezebb.


Tehát normális amit érzel, rengetegen küzdenek ezzel. Ezért is bármennyire általános, az első tanács mindig az, hogy "legyenek hobbijaid", amikkel közösségekbe jársz. 30 körül már legtöbbször párokkal fogsz találkozni, ez is egy nagy hátrány, mert nem akarsz harmadik kerék lenni, ha pedig nyitott lennél a párkapcsolatra, akkor is meg vagy lőve.


Próbálkozni kell, türelmesnek lenni, tenni érte és nem siettetni. Számolni azzal hogy bármikor vége lehet, ghosting-olhatnak, tök mindegy mennyire voltatok el vagy mennyit találkoztatok előtte.

jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24 éves koromra már csak két barátom maradt, mire a 25öt töltöttem, egy maradt. Azelőtt pedig volt több is, főleg gimi alatt. Most jöttem el egy olyan munkahelyről ahol senkivel nem voltam jóban, mert s közvetlen munkatársaim rosszindulatúak, egyből megutáltak és csúnyákat mondtak rám, így bezárkóztam és az értékelésnél engem bas.ztak le hogy én miért nem tudtam beilleszkedni. Közben jött egy új lány aki mondta nekem tegnap az utolsó napomon, hogy azt hallotta rólam hogy én nem beszélgetek senkivel, amit nem ért mert vele beszélgetek. Mondta az egyik ilyen rosszindulatúnak, hogy sajnálja hogy elmegyek az meg kérdezte hogy mert ti ilyen jóban vagytok? Tehát nagyon nem nézik ki belőlem hogy tudok beszélni pedig nagyon is tudnék de ilyen pics.ákkal nem fogok. Párkapcsolatban vagyok, úgyhogy csak vele beszélek meg az egyetlen barátnőmmel, a családommal nekem se olyan jó a kapcsolatom. Én ezt nagyon bánom. Emiatt neten próbáltam barátkozni de akit elhívtam talira egyszerűen szó nélkül eltűnt és nem jelent meg a megbeszélt helyen. Úgyhogy feladom, majd talán lesznek barátaim ha mondjuk gyerekeim lesznek és megismerek más anyukákat.
jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem normálisnak számít, valamint sajnos az fix, hogy ez a helyzet mostanság hihetetlenül gyakori. Itt, az oldalon, is sokan számolnak be róla, reddit-en is láttam ilyent, a nagyjából korombeli (25 körüliek) unokatesóim is ezt élik meg, illetve, én magam is.


Sokáig magam okoltam érte, de az idő teltével látom, hogy többről van szó. Az emberek egyre hidegülnek egymástól, már nem is értékelik kellően, vagy egyáltalán, egymást, sok az érdekkapcsolat, igazi viszont szinte nincs is.


Több barátom is elfeledkezett rólam, amint párkapcsolatuk lett, vagy szimplán kezdtünk elhidegülni, és csak én igyekeztem menteni a dolgot. Egy időben neten is próbáltam barátkozni, de már belefáradtam; beszélgetünk x ideig, aztán egyszer csak szó nélkül szívódik fel a másik. Élőben sem voltam szerencsésebb: az adott helyen, eseményen sikerült ismeretségeket szerezni, de azok is csak addig élnek/éltek, amíg az az adott dolog összeköt minket, pl. munkahely, egyetem, kondi. Amint kikerültünk onnan, semmi nem marad belőle.

jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként már önmagában az is segít, hogy elolvastam pár más korombélitől hogy ez nem egy egyedi helyzet, szóval köszi!


Esetemben azért szar ez az egész, mert kezd megváltozni a személyiségem ennek hatására: sokkal zárkózottabb lettem, mint régebben és nem jó értelemben, ezért egy ideje már pszichológushoz is járok ezzel.

jan. 18. 14:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Es mit szokott mondani?
jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre azt, hogy racionalizálással védekezek az elutasítás ellen, tehát ha bármilyen formájával találkozok az elutasításnak (pl. volt barátnőm megcsal, vagy valamelyik barát már nem akar annyit találkozni), akkor kielemzem a helyzetet és igyekszem megnyugtatni magam azáltal, hogy meggyőzőm magam hogy "nem én voltam a hülye"


És hogy nem dolgozom fel megfelelően a múltbéli traumáimat (illetve hozzátenném, fogalmam sincs, hogyan kellene ezt tenni)

jan. 26. 12:00
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
22 éves korodig kikefélted magad úgyhogy annak örülj, másnak még ennyi se jut
jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az hogy valaki találkozott velem, számodra azt jelenti hogy "kikeféltem magam"?


Köszönöm ezt a hihetetlenül sekélyes, félreértésen alapuló, bunkó kommentet. :D

jan. 28. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!