Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félreértem a helyzetet?

Félreértem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy jóbarátom. Sokat beszélünk, évente találkozunk is többször, és legutóbb kitaláltam, hogy nézzünk el valamerre kirándulni egy napra. Ez meg is volt, tök jól sikerült. Amúgy is jól elvagyunk, de így nyilván még érdekesebb volt, új helyeken járva. Utána mikor a következő hónapokban beszéltünk, többször is említette a kirándulást, egyszer azt mondta, "Jó volt látni, hogy azért jól érezted magad", máskor meg többször is azt, hogy "Örülök, mert látszott, hogy igazán jól érzed magad."

Nekem ez a megfogalmazás olyan különös, még ha jó szándékkal is mondja ezeket. Mintha valami lelkibeteg lennék, ő meg az orvosom, aki véleményezi az állapotom. Van valami leereszkedő vagy atyáskodó benne, különösen hogy azt nem teszi hozzá, hogy neki mennyire tetszett. Meg nem is viselkedtem máshogy a kiránduláson, mint ahogy amúgy szoktam. Eleve az én ötletem volt hogy menjünk, meg az is hogy hova, nyilván jól éreztem magam. De ahogy ő mondja az olyan, mintha meglepő dolog lenne, hogy valamikor jó hangulatban vagyok. Mondtam már neki hogy szerintem ez az "azért jól érezted magad" elég furcsán hangzik, de nem értette, miről beszélek.

Gondolom piti kérdés, de végül is a barátság témába talán befér.



febr. 4. 03:12
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

En nem gondolom, h lenne barmi mogottes tartalom. De nem ismerlek egyikotoket sem.

Az irasbeli kommunikaciora mindig jobban kell vigyazni. Hangszin, hanglejtes, tonus, mimika stb nelkul hajlamosak lehetunk felremagyarazni, belemagyarazni dolgokat, amik nem is leteznek.

febr. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak a szeretetét fejezi ki ezzel, nincs ebben semmi lekezelő.
febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is furcsa, én beszélnék vele erről, konkrétan megkérdezném, hogy érti ezt. Lehet, hogy nincs mögötte semmi, de akkor legalább kiderülne.
febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha zavar téged, mondd meg nyíltan, hogy zavar. Tudom, rákérdeztél, miért mondta, de nem írtad, hogy nagyon konkrétan kifejezted-e, hogy zavar. Ha nem, akkor tedd meg! Ha ezt nem akarod, akkor tükrözd: te is mondd ugyanazt, ugyanazzal a hangsúllyal: "Pl én is örülök, hogy jól érezted magad." két eset lehet: vagy normális dolognak gondolja, és akkor eleve nem volt lekezelő ő sem, vagy elkezdi zavarni, és akkor megbeszélhetitek.
febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
febr. 4. 16:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek egyikőtöket sem, csak egy lehetőséget szeretnék felvázolni.

Én pl. olyan vagyok, hogy még ha nem is én vagyok a házigazda, vagy a szervező egy programon, csak akkor érzem jól magam, meg volt jól sikerült a program, ha a másik, vagy mindenki más is láthatóan jól szórakozott. Ha a te barátod is ilyen, akkor ez az üzenet pont azt jelenti, amit hallani akarsz, hogy jól érezte magát, hiszen te is jól érezted magad.

febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!