Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egyszer valakinek kialakult...

Bulcsando kérdése:

Ha egyszer valakinek kialakult a baráti köre , vannak barátai már nem kell többet kockáztatnia az életben?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy az életbe érdemes hosszú távú barátságokat kialakítani mert akkor nem kell mindig előröl kezdeni hanem megjegyzi az emlékeidet tudja hogy te mit jelentettél neki. Vagy is ha már valakinek meg vannak a barátai nem kell kockáztatnia többet ? Azt tudom hogy mindig kell egy okosabb ember aki rendbe tartja a butábbat vagy is hogy a barátaidnak is kell hogy legyenek barátai hogy ne legyen zárt a rendszer de ha elérünk a legokosabb emberig aki már a természettel érteti meg magát és kialakult egy láncolat amibe ha benne vagy akkor már nem kell többet kockáztatni ?

márc. 15. 05:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi bajod?
márc. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát hogy ha sikerült kiépítenie az embernek magát a környezetét akkor már nagyjából biztonságba tudhatja -e magát igaz bármikor össze dőlhet a láncolat de arra már úgy sincs hatása vagy is csak az elején érdekes hogy kinek vagy kiknek határozza el magát az ember ?
márc. 15. 05:15
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Egy barátságra mindig vigyázni kell. Elég egy rossz cselekmény vagy szó is, hogy tönkremenjen az egész. És nem csak az elején, hanem akár egy 10-15 éves barátságban is. Ha erre gondolsz persze mert amúgy egyáltalán nem lehet értelmezni..
márc. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te mit szívtál?


Attól, hogy vannak barátaid, még nincs párkapcsolatod. Ha felveszel hitelt, de nem tudod fizetni, és utcára kerülsz, akkor az nincs hatással rád? Meghalnak a szüleid, attól, hogy vannak barátaid a leli folyamatokon egyedül kell végig menned.


Nem lehet minden helyzetben a barátokra támaszkodni. Egyedül talán életképtelen vagy?

márc. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A barátságok 99%-a megszakad, ha változik az élethelyzet, ami összehozott, pl. vége a sulinak, az egyik lakóhelyet vált, gyerek születik az egyiknél, a másik meg még "szabad", a párkapcsolat, házasság is szét vihet, ha a gyerekek jártak egy oviba/suliba, akkor is annak a végéig tart a szülők barátsága, lehetne még sorolni.
márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a gondod szerintem, hogy rosszul értelmezed a barátság fogalmát. A barát nem egy elérendő cél, nem egy kipipálandó feladat, és főleg nem olyan valaki, akit kihasználhatsz. Mert amiket te leírtál, neked csak arra kellene "barát", hogy biztonságban érezd magad, hogy legyen, aki támogat - méghozzá úgy, hogy te ezért nem akarsz tenni semmit. Ezt nem barátságnak hívják, sokkal rondább neve van.
márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem akarnék hatalmas nagy baráti kört, csak mondjuk 1-2 jóbarátot, akire számíthatok mindig. De nincsenek sajnos, annak örülök, ha némely ismerősöm visszaír Messengeren..

Csakhogy a legtartósabb, életreszóló barátságok a gimiben alakulnak ki. Elszúrtam, mert nem barátkoztam.. Balfasz vagyok..

márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Én 27 vagyok és nem nagyon vannak gyerekkori barátságaim, mert nem barátkoztam a suliban.. Szerintem ezt míg élek bánni fogom.
márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
Nincs barátság
márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem van 20 éves barátságom, van 5 éves, van 10 éves stb. Tehát alapvetően hosszú ideje vannak barátaim pláne ha szakításba vesszük, hogy jelenleg 22 éves vagyok (igen, a legrégebbi barátommal 2 évesek voltunk, mikor összebarátkoztunk)


Biztonságban érzem maga, de azért pl az egyetemen is meg minden új élethelyzetben igyekszem újra társaságot, barátokat találni, de közben a régieket sem felejteni.


Hogy nem kell kockáztatni, ezt nem értem. Mármint a barátság kialakulásához sem kell. Illetve ha vannak, akkor is még ezer dologban lehet kockáztatni (pl munka, költözés, párkapcsolat, sport stb)

márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!