Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kezdjek ezzel az állítolag...

Mit kezdjek ezzel az állítolagos legjobb baráttal?

Figyelt kérdés

Interneten keresztül tavaly ősszel megismertem egy hasonló korú srácot, akivel ugyan vannak közös tulajdonságaink, sőt, sok is, de alapvető erkölcsi kérdésekben nincs sok.


Tavaly ősszel elkövetett ellenem egy súlyosabb dolgot, amit 1 hónapra rá megbeszéltünk, igenám, de nem igen változott.

Kezdjük legalapvetőbb dolgokkal, míg más haverjai képét szívezi, alákommentelget homoerotikus dolgokat kb, engem visszajelölni sem hajlandó, közben legjobb barátjának mond.


Nagyon sokat beszélünk, de általában téma 90% róla szól, a mentális betegségeiről, vagy arról, hogy magyar búlvár/trash kúltúra legalja őrültségeiről. Ha én hozok fel valamit, nem folytonos a kommunikáció.


Találkozni is alig találkozunk, mehettem, ha nincs kedve, de elég ellentmondásos...


Csomó mindent vettem, adtam neki, csak akkor aznap mutatott nagyon töretlen aktívitásokat.



Sajnos én is mentális beteg vagyok, és figyelmet és szeretetet kellene kapjak, nem azért mert járna, csak én is teljes bizalommal állok hozzá, ő meg engem elég érdekesen kezel.

Új barátot nem akarok keresni, velem szerintem a kutya sem hajlandó, valamint magányos voltam egész életemben, és kedvelem ezt a barátot, de nekem valahol nagyon az utolsókat rúgja.


20/F.



ápr. 15. 12:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

" Nemrég még azt írtad, hogy nem válaszol az üzeneteidre"

Az ünnepeknél volt. Lehet félreérthető voltam, bocsánat.


Köszönöm a válaszokat, nagy önuralom kell ehhez, de szerintem megvan, hogy fogok eljárni.

ápr. 15. 12:39
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segítet, hogy elkezdtem mással írkálni.
ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincs más sajnos, de ha lenne akkor is vele írnék, vagyis írtam volna, ő róla mondjuk ez nem mondható el.
ápr. 15. 12:43
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd ezt a büdös patkányt a francba.
ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mikor találkoztatok utoljára? Lehet attól is függ.
ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Felejtsd el ezt a barátot és keressél másik barátot,ne maradj egyedűl.
ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess ismerkedj emberekkel,az sokat segít a te állapotodon is .ha megtartod ezt a barátot,bele fogsz őrülni a mindennapos csalódásokba.
ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű, mert érzelmileg ragaszkodsz hozzá, és ahogy látom, nem vagy nyitott új kapcsolat kialakítására, ez az egészben a legrosszabb.

Nézd, leegyszerűsítheted a dolgot magadnak azzal, hogy felteszed magadban a kérdést: Nekem erre van szükségem? Kielégítő így számomra ez a kapcsolat? Megéri érzelmileg ez nekem így?

A leírtak alapján egyértelmű, hogy nem. Akkor magadban szépen elkezded úgy kezelni a másikat gondolatban, hogy ok, akkor ez ennyi volt. Ha ír is bármit nem szavazol neki akkora bizalmat, mint eddig, és elhiszed, hogy nem ő a világ közepe. Megérted, hogy volt egy időszak ami segítő volt számodra is, erre szép emlékként tekintesz vissza, de ez már rég nem arról szól, amiről akkor szólt. Kierőszakolni nem fogod tudni a figyelmét, és ne is menj át pszicho-ba, magadat is károsítod vele, keresss olyan embereket akikkel jól érzed magad, és ami fontosabb, kölcsönös a tisztelet. Ettől függetlenül eszedbe fog jutni, igen, de ha csak úgy gondolsz rá, hogy azért a rövid időszakért hálás vagy, de vége, akkor picit könnyebb megérteni a helyzeted. Ezek olyan dolgok, amik nincsenek a kezünkben, és nem tudjuk irányítani a másikat. Ha jellemtelen akkor azért neked nem kell szenvedned. Tiszteld magad annyira, hogy kiállsz magadért és kiszállsz ebből a kapcsolatból elsősorban érzelmileg.

Sajnos tapasztalat alapján is írom. Nekem ott lett vége, hogy hosszú idő után újra felkeresett, nagyon lelkes/érdeklődő volt (meg is örültem neki) és mikor eljött az idő, hogy reagálni kellett volna dolgokra ismét eltűnt, ünnepeken nem írt, de ígéretet tett, hogy írni fog és a találkozás lehetőségét is felvetette... de mint írtam: ismét eltűnt. Fogalmam sincs hogy ezek miért történnek, egyáltalán nem haragszom rá, biztosan megvan az oka, hogy nem ír, viszont ebből is láthatod, hogy vannak olyan emberek, akik a végtelenségig el tudnának menni (akár akarattal, akár akaratukon kívül) a másikkal szemben.

Erre mondom azt, hogy a saját mentális egészséged érdekében jobban jársz, ha magadnak meghúzol egy határt, hogy eddig mehet érzelmileg a másik és nem tovább és ha neked nem kényelmes, akkor nem beleőrülsz, keseregesz rajta, szépen leépíted a másikat, arra az időszakra meg jó szívvel gondolsz vissza, de keresel egy másik barátot, mert szociális lények vagyunk, szükségünk van őszinte barátságokra, kapcsolatokra.

Én a helyedben elkezdenék neki egyre ritkábban írni, nem dőlnék be a manipulatív szövegeinek, majd pár sorban őszintén elköszönnék tőle, akár tiltanék. Van egy olyan érzésem, hogy ha elkezdenéd hanyagolni a srácot, előtörne belőle a követelő, fenyegetőző kisgyerek.

Nem tartom egészséges kapcsolatnak azt a kapcsolatot, ahol csak az egyik fél "bontakozik ki", a másik pedig folyamatosan el van nyomva. Nagyon kérlek keress olyan kapcsolatot, ahol te is meg vagy hallgatva, tisztelnek téged/a véleményed, és erkölcsi kérdésekben is egyeztek. Talán ez jó lehet az alapja egy barátságnak.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!