Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szakítottál meg kapcsolatot...

Szakítottál meg kapcsolatot régi barátaiddal vagy ők veled valamiért?

Figyelt kérdés
kivel szakítottad meg a kapcsolatot,milyen rokon vagy barát volt,hány éve ismerted? mennyi ideje gondoltál rá,hogy nem beszélsz vele,és mi volt az oka? van olyan akivel barátkoztál volna,de ő szakította meg veled? voltak előjelek? mi lehetett az oka? mióta ismerted?hogy viselted?
ápr. 16. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én Törökországban élek néhány éve, otthon volt egy barátnőm aki a szülés után teljesen elhidegült tőlem, pedig engem mindig érdekelt minden amit elmesélt a terhességgel, szüléssel, gyermekággyal kapcsolatban. Van amikor hiányzik de itt találtam igaz barátnőket akikkel bármikor bármiben számíthatunk egymásra
ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok:-) szintén velem történt hogy barátkoztam egy csajjal, szegény volt én etettem, sokszor nálunk aludt, nyaralni vittem és az volt a hála és a köszönet hogy amikor összejöttünk a férjemmel akkor ő megpróbált belerondítani a kapcsolatunkba
ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Én ma fogok. Rengeteg sertegetés, ignorálás, lecserélés.
ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezek miért érdekelnek amúgy?
ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen szakitottak meg velem az oszben.A jelek hogy ignoralta a talalkakat kifogasok,betegseg,elfoglaltsag,stb.Uzenetben meg hitegetett.Hogy mi lehetett az oka?Neha en is szeretnem tudni ugy igazan...talan ilyen szemelyiseg,kiszamithatatlan,lehet egy idoben kellettem neki valamire
ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok.Valojaban ezt nekem kellett volna megtennem megszakitani vele a baratsagot,de mivel gyenge voltam,erzelmileg erintett- es meg rimankodtam is neki hogy rendezzuk-az elet tette meg helyettem vagy a fentiek.
ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
olvastam,sokakkal megtörtént már mindkét eset ( velem is)és érdekel a történet. kinél miért alakult így.
ápr. 17. 10:19
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetekben valahol mindenki szereti a másikat hibáztatni,hogy biztos csak azzal lehet a probléma,aki megszakítja a kapcsolatot velünk,végtére is: hogy is lehetne velünk a baj,mikor korábban senki,soha nem panaszkodott ránk,és mi is normális emberként gondolunk magunkra?

De épp itt van a probléma,azaz: más az,hogy mi hogy látjuk magunkat,és más,ahogy mások minket,és ez gyakran igen élesen eltérhet,úgy,hogy azt észre se vesszük.

Egyébként a mai világban kifejezetten kevés visszajelzést kapunk embertársainktól magunkról,(legyen az pozitív vagy negatív)ezért mindenképpen érdemes figyelmesen végig hallgatni,amikor valaki rászánja magát,és elmondja,ő hogy lát minket.Nekem összesen 2x történt ilyen az egész életemben,és már elmúltam 40 éves.

Szóval nagy elvárásokat nem támaszthatunk,ne várjuk el mindenkitől,hogy maguktól elmondják,mi a helyzet,nem fogják,mert ez sokaknak nem éri meg.

Inkább kérdezzünk rá,ha valóban kíváncsiak vagyunk a válaszra,neked,kedves kérdező is ezt tanácsolom.

ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Jokat ir a 8-as valaszolo! Csak az a gond van aki ilyenkor inkabb megszakitja a kapcsolatot ha rakerdezel mint hogy tisztazza.Vagy jonnek az ilyen valaszok: ez elveszi a szabadsagomat,nem tudok olyan dontest hozni ami mindenkinek jo,ez fojtogat,nem tudok igy funkcionalni,nem vagyok tokeletes ember arra nem kepes,stb.Ezek a kibeszelesek es haritasok.Pl.egy sok eset kozul az egyik " baratnommel".Lemondott egy kirandulast amit o kert menjunk el,szervezzuk le es mire odajutottunk elkezdett himelni- hamolni,filozofalt a programrol es kisult azert nem akart jonni hogy masnap ne legyen faradt a becses kolleganoje szuletesnapjara,mert ugye o egy ebedrol nem maradhat le.Nekem meg zugolodott,hogy k...a jo lesz hajnalba indulunk,meg eljon de csak azert mert kellemetlen neki lemondani.Es vegul kibokte masnap milyen programja van.Ez a passziv agressziv megoldas volt es mikor mondtam neki akkor jottek azok a magyarazatok amiket irtam o nem tokeletes.Asszertiven ezt ugy lehetett volna megoldani ha azt mondja ne haragudj felelotlenul tettem igeretet vasarnap lesz a kollegano szuletesnapja es szokas hogy megunnepeljuk tul sok lenne ennyi program milyen mas programot tudnank szervezni a masik heten? Vagy ahelyett hogy azt mondja elmegyek mert kellemetlen lemondani ...lehetett volna ugyis donteni hogy azt mondja fontos nekem a baratsagunk,orulok hogy a kirandulason idot tudunk tolteni es ez minden faradsagot meger,meg nem szeretnelek cserben hagyni.Ez a masodik lett volna a legoptimalisabb megoldas.Nem beszelve arrol melyik programra igerkeztem elobb.Ahhoz kellene tartani magunkat.Mert nem olyan helyzet volt ahol nem volt valasztasi lehetosege.Ilyen es ehhez hasonlo dolgok miatt jottek a feszultsegek a baratsagban.Igy o viselkedett.Es vegul o szakitotta meg mikor szembesitettem.
ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9-es,a 8-as vagyok:


Igen,de ez megint az érem egyik oldala csak,a tiéd.

Ezt is meg lehet nézni a barátnőd szemszögéből is.Írod,hogy mondhatott volna ezt meg azt,de azért mégis leírtad,a legjobb megoldásként azt láttad,ha mindent maga mögé utasítva téged választ,mert a te barátságod megér mindent,képzeld csak akkor,ha mégis az első dolgot adja magyarázatként ( bocsi,de a kolléganő szülinapján nem akarok fáradt lenni),akkor mennyire megbántódtál volna.

Nem,nem bántásként írom ezeket neked,csak kérem,hogy nézd meg ezt a szemszöget is.

Nekem is volt sértődékeny barátom,nem is lehettem vele őszinte sohasem (az őszinteséget ne úgy értsd,hogy tapintatlanul kimondok neki nyersen mindent,ami eszembe jut róla,hanem normálisan megfogalmazva a mondandómat se volt képes semmit elfogadni),ezért én is mindent úgy alakítottam folyton,hogy legyen "kiskapu" a beszélgetésekben,amin észrevétlenül távozhatok.Úgy vagyok vele,hogy aki senkinek nem hisz el magáról semmit,annak mondja meg az anyukája a frankót,hátha ő több sikerrel jár.

Ez a határozott véleményem.

ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!