Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Gyakortakerdezo kérdése:

Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Mivel eljutottam oda, hogy elég erős ellenszenvet érzek a cigányok iránt és rájöttem arra, hogy ez leginkább a félelemből táplálkozik, arra gondoltam, hogy valamiféle megoldást kell találnom.

Ekkor jutott eszembe, hogy talán azért félek tőlük, mert nem ismerem őket. KB egyet sem.


Hol, hogyan lehetne cigányokkal ismerkedni? (úgy, hogy nem gyilkolnak le, tehát a 8. ker közepén egy éjféli séta nem opció)



2012. máj. 6. 17:34
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
65%
Na ne hülyéskedj...ne menj a közelükbe,kerüld el őket tisztes távolságba ... Megismerkedsz eggyel,annak nem lesz jó vége.
2012. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%
Ha korpa közé keveredsz, megesznek a disznók. Tényleg ezt akarod? Az életben nem szabadulsz tőlük.
2012. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
akkor éljek tovább félelemben? ez sehova sem vezet. + saját bevallásuk szerint is az hiányzik nekik, h egyenrangú félként kezeljük őket.
2012. máj. 6. 17:55
 4/37 anonim ***** válasza:
91%

Ne légy naív széplélek. Ne ülj fel annak a szólamnak, hogy "nem ismered őket, tehát előítéletes vagy és ok nélkül félsz tőlük". Ne keress alkalmat a "megismerésükre": csak rajtaveszthetsz.

Másrészt: ha cigány származású, tanuló/tanult/dolgozó fiatalokkal ismerkedsz meg, a célod szempontjából az semmit sem jelent. Tőlük nem kapsz képet a cigányokról: ők cigány származású magyarok..a szocializációjuk semmiben sem különbözik - akár a tiédtől sem.


Azonban ha cigányokat (azaz: cigány MENTALITÁSSAL cigány ÉLETFORMÁT élő) egyedeket akarsz megismerni, akkor a vesztedbe rohansz. Azok előtt becsületet nem szerezhetsz: a barátkozási vágyadat azonnal félreértik és "csicskaként", behódoló "parasztként" kezelnek majd. Rossz vége lehet egy ilyen lila ködös, "liberális" közeledési kísérletnek. Tartsd tőlük magad távol és ne érezz "bűntudatot": az idegenkedésed jogos és indokolt, sőt: életmentő.

2012. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%

Ja és:


"...saját bevallásuk szerint is az hiányzik nekik, hogy egyenrangú félként kezeljük őket". Egy szavukat se hidd el. A beilleszkedni nem hajlandó cigány akkor is hazudik, ha kérdez.

Ha egyenrangú félként kezelné őket a többségi társadalom, elvárná tőlük, hogy tanuljanak, képezzék magukat, tartsanak rendet a környezetükben - és főként: munkával szerezzék meg a kenyérre valót, ahogy a többségiek is - hiszen ehhez megkapnak minden segítséget. Egy egyenrangú félnek nem csak jogai vannak, kötelességei is, minden téren..csakhogy ők ezek nélkül követelik az "egyenrangúságot". Ezt ne feledd.

2012. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az utolsó válaszoló! Én is cigány vagyok félig, anyukám révén, de mi kikerültünk a hatáskörből, nem is úgy nevelkedtünk és kiráz a hideg, ha egy tahó fajta mellém áll vagy hozzám szól!Ne barátkozz velük!Vannak normális Romák is, igaz nem ugyan az az életvitelük, próbálnak beilleszkedni, tanulni, dolgozni.Én is ilyen vagyok és a családom is, de sajnos hiába szeretném bebizonyítani, az ellenkezőjét mindennek, én a társadalomban akkor is cigány maradok!
2012. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

elszomorít a válasz, de elfogadom.

Akkor már csak azt nem értem, hogy a rendőrség vajh miért nem őrzi a rendet?

2012. máj. 6. 18:17
 8/37 A kérdező kommentje:

hatoska: hm...akkor a létezésedben van egy kis ellentmondás:)


Gondolom annak köszönheted az életedet, hogy apukád is úgy kezelte anyukádat, ahogy általában a magyarok nem kezelik a cgiányokat :)

2012. máj. 6. 18:21
 9/37 anonim válasza:
10%
Egy AK47-es és egy atomtöltet társaságában javaslom.Ha megtámadnak beveted az AK-t de ha már az sem használ jöhet az atomtöltet.
2012. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
27%
Nyugodj meg!Majd kimegy az alkohol vagy a fü a fejedböl.Addig is maradj otthon.
2012. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!