Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Gyakortakerdezo kérdése:

Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Mivel eljutottam oda, hogy elég erős ellenszenvet érzek a cigányok iránt és rájöttem arra, hogy ez leginkább a félelemből táplálkozik, arra gondoltam, hogy valamiféle megoldást kell találnom.

Ekkor jutott eszembe, hogy talán azért félek tőlük, mert nem ismerem őket. KB egyet sem.


Hol, hogyan lehetne cigányokkal ismerkedni? (úgy, hogy nem gyilkolnak le, tehát a 8. ker közepén egy éjféli séta nem opció)



2012. máj. 6. 17:34
1 2 3 4
 21/37 Dobopapa válasza:
97%
Azért szerencsére vannak normális cigányok is, azok az én szememben magyarok! A kérdező lánynak pedig csak megcsókólni tudnám a kezét, hogy normális egy betelepült nomád népből
2012. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

Várj csak, várj, kedves Kérdező! "Nem tudom, hány generáció óta nem magyarok az őseim.."

Magad is jól tudod: a magyar (és minden más, egészséges fejlődésű nép) kialakulásának történelmi - etnogenetikai - folyamata volt. Minden mai európai nemzet a legkülönfélébb elemeket olvasztotta magába, mire mai alakjában és népnevével létrejött. A te őseid, az enyémek és a másokéi elfogadták ezt a nyelvet, ezt a "mi"-tudatot, ezt kultúrát, ezt a földet, és azt mondták: magyarok vagyunk. A legtöbbünk őseinek magyarsága VÁLLALÁS volt - és erre büszkék lehetünk.


A cigányság nem vett részt ebben az etnogenezisben. Máig is tudatosan kívül áll: ritkák a vegyesházasságok..a cigány különállást erősen őrzi a kollektív tudat. Közülük tehát csak az a magyar, aki - elsősorban is - magyar életvitelű és mentalitású, ill. elég intelligens ahhoz, hogy annak is vallja magát, a cigány gyökerei tagadása nélkül.

Ezzel csak azt akarom mondani, ami egyébként tény: a cigány nem magyar: külön etnikum, magyar állampolgárság birtokában.


A "rossz történelmi döntéseink" pedig téves mítosz. Egyszerűen azért, mert akut helyzetekben soha nem volt módunk JÓ döntést hozni. Csak a ROSSZ ÉS a KISEBBIK ROSSZ között választhattunk - de ez már OFF.

2012. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
96%
18-as vagyok. kérdező félreértettél, bocs hogy nem fogalmazok egyértelműen. úgy értettem hogy az emberek a cigány szót már a csóró lusta bűnözővel azonosítják. Ezért a cigányként élés szerintük a lopás késelés stb. Azt akartam csupán írni hogy lehet cigány akinek normális állása van becsületesen dolgozik, és a többi és a többi. És nincs olyan hogy cigányként élés, ahogyan olyan sincs hogy magyarként élés.
2012. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező! Köszönöm a vakrandit, de nem szeretnék élni vele.Nem hinném, hogy bejönnék neked, átverni senkit sem szeretnék, tenni a szépet, milyen "csinos" vagyok stb...Mert ennek duplán triplán az ellenkezője vagyok, de köszönöm még 1x, jól esett
2012. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
mi az hogy cigáy vagy magyar ember ember talán a cigány négy lábon megy vagy talán ugat és neki megy mindenkinek mint egy pitbull igen nézzétek meg a shrek 1 et ugyan ez a történet megítélik az ember pedig nem is ismerik jó el ismerem néhány cigány tényleg egy mocsok de vannak köztük jó emberek is amgy ennyi erővel lehetne a magyarokra mondani hogy ilyen magyar bajúszos magyar büdös magyar neked ez jól esne? vagy neked? igen? persze kiközösíteni mást tudtok de magatokat nem!!!!!!!!! nekem is vannak cigány ismerőseim és mindig segítenek pl szerelem a biciklit nincs meg a csavarhúzóm mert a fiam el vitte át megyek hozzájuk eel kérem ide adják
2012. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Alex, felesleges háborognod: nem olvastad el a válaszokat elejétől végéig, így aztán hibásak a következtetéseid is.

Mindenki elismeri, hogy a cigányok között is vannak rendes, normális emberek - csakhogy, amíg a magyarok közt ők a többség, a cigányoknál - sajnos - csak a teljes népesség töredéke. Ezt még te sem tagadhatod.

2012. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
Minigun-nal meg még pár emberrel akiknél szintén Minigun van. :)
2012. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
9%
Szerintem, például ez hogy magyar az aki itt szocializálódik, együt él a történelemben hozott döntésekkel eléggé meredek. Szerintem sok cigány nem azért viselkedik ugy ahogy mert gonosz, vagy a gonosz szülei ugy nevelték. Sok családban nem is volt minta amit a gyerek követhetett volna. A rendszerváltás után rengeteg cigány veszítette el a munkáját, nem tudtak utána dolgozni. Azóta felnőtt egy teljes generáció aki abban élt hogy az anya apja othon volt egész nap mert nem volt munkája, hát hülye lesz dolgozni, tanulni, ha igy is el lehet boldogulni. Akkor kinek is a hibája? Nem kell félreérteni, gyűlölöm hogy nem mehetek ki az utcára hogy ne kellene a hátammögé nézni akár este. Nem értem hogy az állam miért nem védi meg az állampolgárokat, és mindenkit. Ha kell akkor a cigányokat egymástól. (bocsánat a helyesírásom miatt!)
2012. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
91%

"Akinek az anyja-apja egész nap otthon maradt, mert nem volt munkája"...sajnos, így van, de munkát azért nem kapott, mert semmilyen használható tudása, képzettsége nem volt, mert nem volt igénye a megszerzésére. Ez nem a többségi társadalom hiubája: senki sem tanulhat más helyett, ha az illető nem akar.

Az pedig nem állami feladat, hogy a cigányokat megvédje egymástól. Ha egy közösség felnőttnek tekinti magát, önkormányzatot követel - és meg is kapja - legyen képes bizonyos önszabályozásra is: teremtsen rendet a berkein belül. Erről azonban szó sincs. Az állami finanszírozások nagyon is jól jönnek, de a felelősségvállalással alapvető baj van.

2012. máj. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
76%

Na drágáim!


Szóval a rendes emberek a magyaroknál van többségben... A hirekben szinte sose hallani, hogy cigányasszony megfojtotta, megölte a gyerekét... vagy, hogy a cigányember baltával kiirtotta az egész családját..

Kicsit gondolkozzatok már el, de komolyan!!

Attól, hogy ti rendes emberek vagytok, nem biztos, hogy fehér ember létetekre ti vagytok többségben... csak mig a fehér ember gyilkol, részegen baleseteket csinál, gyerekekt molesztál, az kb. 2 perces hír, de ha egy cigány csinál valamit, azt 3 hétig szajkózza az összes hazai médium...

Ha valóban olyan intelligensek vagytok, mint ahogy a beírásokból én leszűrtem, be kell hogy lássátok, van valami abbban, amit mondok...

Körülöttem RENGETEG nem roma ember van, akinek esze ágában sincs dolgozni, kapja a kis segélyt, és elissza, a 2-3 gyereke meg sír a kenyér után....

Én is csak azt írom le, amit látok. csak egyszerűbb a romákra kenni mindent, mint magunkba nézni, és belátni a saját hibáinkat....

A kérdezőnek minden tiszteletem, amiért nem akar egy rossz népnevelési elv alapján ítélkezni!

2012. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!