Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Gyakortakerdezo kérdése:

Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Mivel eljutottam oda, hogy elég erős ellenszenvet érzek a cigányok iránt és rájöttem arra, hogy ez leginkább a félelemből táplálkozik, arra gondoltam, hogy valamiféle megoldást kell találnom.

Ekkor jutott eszembe, hogy talán azért félek tőlük, mert nem ismerem őket. KB egyet sem.


Hol, hogyan lehetne cigányokkal ismerkedni? (úgy, hogy nem gyilkolnak le, tehát a 8. ker közepén egy éjféli séta nem opció)



2012. máj. 6. 17:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%

5/10-es vagyok:


Kedves félig cigány származású srác (6-os)! Annak alapján, amit elmondasz magadról, nekem és sokaknak Te cigány származású magyar vagy. Olyan, mint egy sváb, kun, jász vagy horvát származású - magyar.


Őszintén sajnálom, ha vannak olyanok, akik téged is "cigány"-nak tartanak, holott az mentalitás és életvitel dolga. Ez a tévítélet azoknak a bűne, akiket mindenki joggal utál a viselkedésükért, és akik elveszik a becsületesen, többségi módon élő cigány ember hitelét, rontják a lehetőségeit az érvényesülésre. Remélem, hogy az életben majd inkább olyanokkal kerülsz össze, akik ugyanazt vallják, amit én és XY-t, a tisztességes embert nézik benned.

2012. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
76%

Vigyél egy kis rezet...

17/f

2012. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
76%
menjél be egy egyetemre. akad azért elvétve cigány származású ott. na ők a rendesek, akiktől nem kell félni. csak aztán ne ess át a ló másik oldalára h utána belépsz az lmpbe és aki azt mondja h létezik bűnöző cigó, az rasszista náczi!
2012. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Nos én vagyok a "hatoska" lány vagyok :)

Édesanyámat imádom és a két testvérét is mert egész életükben dolgoztak és dolgoznak! Anyukámnak nincs adóssága, tiszteli mindenki a faluban, nem élnek apuval együtt, mert az apám megcsalta őt, és így itt hagyott engem és a két testvéremet az adósságával együtt.Ennyit róla! Tehát apám nem változtatott anyámon meg semmit, nem neki köszönheti, hogy kikerült abból a körből!Egészségügyben dolgozik, ahogy a testvérei is!Mi úgy lettünk nevelve, ahogy a magyarok, és én jobban magyarnak vallom magam, mint cigánynak, de nem ítélem el e népet sem, csak azt nem szeretem, amikor általánosítanak, mert akárhogy is szeretném, én is az vagyok és ezt nem is tagadom!De ha nem muszáj, akkor nem szeretem a társaságukat azoknak, akik olyanok, hogy nem kell velük barátkozni!Nekem tisztességes cigány ismerőseim vannak, és többségük inkább lány, akiknek szintén magyar férjük van!

2012. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
29%
Ugyanúgy, mint bárki mással, aki nem cigány. Ha nem mersz "kezdeményezni", a legjobb, ha van olyan nem cigány ismerősöd, akinek vannak cigány haverjai, és vele csatangolsz egy kicsit, hogy megismerd a barátait. Rá fogsz jönni, hogy romák közt is van normális, és természetesen ellenszenves, nem 100-as is. Tisztellek amiért nem akarsz ismeretlenül itélni, meg akarod ismerni őket, mielött itélkezel! Le a kalappal előtted!
2012. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Az azért szerintem alap, hogy az ember megismeri azt,a miről véleményt alkot.


hatoska: vakrandi? :D

2012. máj. 7. 15:32
 17/37 anonim ***** válasza:
33%
Hajrá gyerekek!!! Miért ne kezdenétek beszélgetni egymással?:-)
2012. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
100%
Én itt nem akarok belekötni senkibe de szerintem az cigány aki akként viselkedik, aki meg annak születik de normálisan viselkedik az cigány származású magyar, na ez szerintem baromság. Helyesbítenék: az cigány aki annak születik, az magyar aki annak születik és az paraszt, gonosz, tolvaj, aki úgy viselkedik.A cigányságot nem kell úgy kezelni mint bűnt. Aki cigány az cigány, attól még nem lesz rossz ember. Remélem átjött amit akartam mondani mer néha elég hülyén fogalmazok :D
2012. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet. A cigány is magyar. Magyar állampolgár. Ugyanúgy, ahogy a fehér illetve színesbőrű ember, aki amerikai állampogár, az amerikai.
2012. máj. 7. 16:32
 20/37 A kérdező kommentje:
VAslzeg bizonyítható lenne, hogy nem tudom hány generációra visszamenőleg nem magyarok az ősem. Tehát, akkor én sem vagyok magyar? Dehogynem. Az vagyok, mert ide születtem, itt szocializálódtam, szeretem a lángost és szívok a sok rossz döntés miatt, amit elbasztunk a történelemben.
2012. máj. 7. 16:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!