Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Gyakortakerdezo kérdése:

Hogyan ismerkedjek a cigányokkal?

Figyelt kérdés

Mivel eljutottam oda, hogy elég erős ellenszenvet érzek a cigányok iránt és rájöttem arra, hogy ez leginkább a félelemből táplálkozik, arra gondoltam, hogy valamiféle megoldást kell találnom.

Ekkor jutott eszembe, hogy talán azért félek tőlük, mert nem ismerem őket. KB egyet sem.


Hol, hogyan lehetne cigányokkal ismerkedni? (úgy, hogy nem gyilkolnak le, tehát a 8. ker közepén egy éjféli séta nem opció)



2012. máj. 6. 17:34
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerűen és tendenciózusa - hazudsz.


A cigány asszony nem öli meg a gyermekét? Na ne...Azon túl, hogy időről időre hírt ad a média kegyetlenül megvert, csontja törött cigány csecsemőkről!!!, (nem egyről, nem kettőről!), már erkölcsileg megöli őket azzal, hogy nem gondoskodik róluk, nem neveli őket, hanem hagyja, hogy nőjenek az utcán, mint a fű - amíg az "édes"apjuk elkocsmázza, játékgépbe szórja a segélyt, acsaládi pótlékot. Százezrével kéne cigány gyerekeket állami gondozásba venni, hogy megszabaduljanak a visszahúzó családi hatástól - de erre az Úristen pénze nem elég!


A bűnözési arányokat pedig hagyjuk. A magyar bűnöző sem érdemel kíméletet - nem is kapja meg, még a sajtótól sem, amely a bűnöző cigány nevének csak a kezdőbetűit írja le, az arcát pedig kitakarja, míg a magyar már gyanúsítottként is teljes névvel és takaratlan arccal szerepel. A fals ítélkezési gyakorlatról már ne is beszéljünk: a fiatalkorú cigány bűnöző 17szeres erőszakos előzménnyel szabadlábon flangál, a magyar azonnal előzetesbe kerül. A büntetési tételek pedig cigány esetén sokkal mérsékeltebbek, mint magyar bűnözőknél (egyébként a népességen belüli arányok mindent elmondanak a két elkövetői kategóriáról).

Feleslegesen ágálsz. Ez az ország nem vak és nem hülye. Mindannyiunknak vannak veletek olyan tapasztalatai, amelyek alapján helytálló véleményt alkothatunk. NEKTEK kell változnotok, ha más elbírálásban szeretnétek részesülni.


Még egyet: a közlekedési bűncselekményekkel ne gyere elő. Hány balesetet okoztak, csak az utóbbi héten, ittasan-drogosan, jogosítvány nélkül, roncsautókkal rohangáló cigányok? Hányan "közlekednek" úgy, hogy a gépkocsiba bezsúfolnak hat felnőttet, és a csomagtartóba még pár gyerekeket?! Ismered a tükröt? Nézz szembe magaddal, aztán beszélj.

2012. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%
Ja és: "..körülöttem rengeteg NEM ROMA ember van..". Nem, az egy sincs. NEM ROMA nincs, mert az MAGYAR. A roma pedig magyarul CIGÁNY. Ez egy népnév - önmagában nem dehonesztáló, ha nem teszitek ti magatok azzá.
2012. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
1ILYEN KÉSZÜLÉK MINDIG MEGVÉD!!! http://www.youtube.com/watch?v=BDRR-b979QA
2012. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
amúgy meg jó gyorsan
2012. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
26b 34 es képzeld tövéről hegyére el olvastam mindent!!! :D
2012. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
82%
30-as vagyok... és nem cigány, szőke hajú, kék szemű, magyar lány vagyok.. csak nem vagyok fajgyűlölő... ennyi...
2012. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 30-as! A cigányság döntő többségét érő, tapasztalatokon alapuló, százszorosan is jogos visszautasítást (ami egy mentalitás és egy életforma - ma már indokoltan haragos - elutasítása) ne téveszd össze a "fajgyűlölettel". Az fogalmilag más.
2012. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!