Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, hogy ne "élőskö...

Mit csináljak, hogy ne "élősködjön" rajtam?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,akivel kb. legjobb barátnők lettünk pár hónap alatt.

Én idén ballagtam,ő tavaly.Ugye nekem most elég sok pénzem van,de nincs mind nálam,meg nem is akarom azért elkölteni mindet délutánonként,amikor elmegyek sétálni a belvárosba vele.De folyton meghívatja magát velem,pl. tegnap bementünk egy pékségbe,mert már majd' éhen pusztultam és erre mondja,hogy "Veszel nekem valamit?",mondtam,hogy nincs nálam már annyi(és tényleg csak 1 ötszázas volt nálam,amiből mást is akartam venni),de mondta,hogy 500 forintból mind a ketten jól lakunk,ne csináljam már...

De én fizetem neki a buszjegyet,ha megyünk valahová,mert ő "foglal helyet,én vegyem meg a jegyeket",ha elmegyünk valamerre és magamnak veszek inni vagy fagyit,akkor vagy ő issza/eszi meg, vagy magának is vetet velem.


És ez kicsit már zavar,mert 1 hét alatt lazán elköltök 10-15 ezret kajára,mert mikor délutánonként bemegyek vele a Mekibe,akkor hívjam már meg egy sajtburger menüre,csak van rá 450 forinton,de azért még vesz hozzá nuggets-et is meg

fagyit,szóval lazán kifizetek 2000 forintot csak az ő részére...És azért nem kajára akarom elkölteni minden pénzemet.


De ha mondom neki pl,hogy most nem tudom meghívni,akkor megkapom,hogy mekkora suttyó vagyok...És kicsit az is zavar,hogy nem engedi,hogy másokkal is találkozzak.Elég sokan hívnak,hogy találkozzunk(és akkor a legjobb barátnőmet is hívják),de ő nem akar soha jönni és eléri,hogy én se menjek.Csak ez nekem szar,mert reggeltől késő estig vele vagyok(mert általában itt van 22-23 óráig),de én másokkal is szeretném tartani azért a kapcsolatot.



Nem akarom megbántani,mert amúgy nagyon jól megvagyunk,de ezek kicsit zavarnak...És már mások is szóvá tették,hogy senkivel nem foglalkozom,csak vele.



2012. júl. 25. 22:43
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Utolsónak teljesen igaza van!!!!Ez a legjobb tanács!Légy okos,fogadd meg!
2012. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Utolsónak a 8-ra gondoltam!!!
2012. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Akiről írsz, az egy nagyon gonosz ember, de jó orra van ahhoz, hogy mi a gyengéd és hogyan tud manipulálni. Fontos neked, hogy jó barátnak tartsanak, és ezzel fog meg téged.

Nekem is volt egy olyan "barátnőm" aki bár nem pénzt akart, de ugyanezt csinálta. Neki közönség kellett mindenhez, hogy fontosnak érezze magát, ha a pasijával találkozott, nekem akkor is ott kellett legyek "gyertyatartónak". Én voltam számára a facebook humán változata. Félóráig kellett kitartóan és határozottan mondogatnom, hogy NEM! aztán leszállt rólam. Azóta sem sűrűn látom.

2012. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Csak azt használják ki, akit ki lehet. Állj a sarkadra végre!!!!!!
2012. júl. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez elég durva már azért, a csaj nagyon kihasznál téged, ne hagyd magad! Ahogy mondják a többiek, ő tényleg nem a barátnőd, vedd már észre!

Ha mentek valahova, akkor meg ne vigyél 500 ft, csak mondjuk 200-at, vagy annyit amennyiből magadnak kijön a buszjegy ára, vagy egy fagyi.

2012. júl. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Szüleidnek nem tűnik fel, hogy hova tűnik el minden pénzed? Én már rég kiraknám a lánygyereket az életemből. Nem tudom mész-e tovább tanulni, vagy dolgozni fogsz az érettségi után, de akármelyiket is választottad, nagy szükséged lenne arra a pénzre, amiből most ennek a kis pénzlesőnek a hobbijait finanszírozod. Mondhatsz neki akármilyen kifogást, hogy ezért, azért nem tudsz adni, de amíg nem zavarod el őszintén a bús francba, és mondod meg neki, hogy bezárt az ingyen bank, addig tartani fogja a markát. Ne dőlj be a lelki terrornak, az ilyen nem barát.
2012. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Lol, legyél már egy kicsit talpraesettebb, küldd el a francba. Anyukádnak mondd el, amit itt leírtál, biztos nem fogja többet erőszakolni, hogy találkozzatok. Az lesz a vége, hogy többet nem fog hívni a többi barátod, hogy menj velük, mert látni fogják, hogy le se szarod őket, csak azzal a kis hülyével vagy, akkor meg ők miért hívogassanak téged? Azt szeretnéd, hogy ez a kis ribi elcsessze az egész baráti körödet??
2012. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

Hö-hö-hö. Ne haragudj, de most kinevettelek.

Tényleg ilyen ostoba vagy, vagy pedig ez egy nagy kamu kérdés???

2012. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!