Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miféle barátság ez?

Miféle barátság ez?

Figyelt kérdés
Oké, tömör leszek. Előszőr is. L/20 vagyok, és van egy dilemmám, tulajdonképpen szeretnék rájönni, hogy a legjobb barátnőm csak kihasznál-e vagy tényleg ugyanolyan baráti szeretettel gondol rám, mint én ő rá... Az a furcsa, hogy csak mostanában gondolkoztam el azon, hogy mennyi mindent adok neki, s ezekből semmit sem kapok vissza. Lelki támoagtást. Ha problémája van, mindig ott vagyok, ha nekem van, ez nem fordul elő fordítva. Amikor nem ír vissza szöveges üzenetben arra hivatkozik, hogy nem akar írni, mert a barátjának akkor nem tud írni, s lefogy a kártyája, ha nekem ír. Ajándékokkal halmozom el, szülinap, karácsony, húsvét, stb. Meg szoktam néha hívogatni ide-oda enni, inni. Most önzőnek hangzik, de soha nem kaptam ajándékot tőle. Még a születésnapomat is elfelejtette ezelőtt. Mármint, ne értesek félre, de ha valaki iyleneket tenne velem, én valahogy megpróbálnám viszonozni ezeket a dolgokat. S mégegyszer ismétlem, ne értsetek félre, ez csak egy gondolat, perpillanat nem várom el tőle, hogy megtegye azokat a dolgokat amiket én tettem, vettem neki. Önzetlenül vettem. Jól érzem magam így is... Csak ez a kettősség. Elég rossz a helyzet így leírva. Nem tudom, talán az lenne a legjobb, ha megszakítanám vele a kapcsolatot. Volt egy gyerekkori barátnőm, aki kb. 10 éven keresztül csak kihasznált, és mióta megszakítottam vele a kacsolatot sokkal jobban éreztem magam. Most itt van ez az új barátném, vele kb. 2 éve vagyunk nagyon jóban, de valahogy úgy érzem, nem szeret úgy barátnként, mint én őt. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Gyanakodnátok szélsőségekre? Kihasználásra? Egyebek? Előre is köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 1. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ő is csak kihasznál :( Egyoldalú barátság, nem barátság. Ő csak profitál abból hogy a barátodnak tartod, jobban járnál ha "ejtenéd".
2012. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezt hívják érdekbarátságnak. Felejtsd el őt mindörökre. Valószínűleg majd még barátkozni akar veled, de ne engedj neki.
2012. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sajnos én is jártam így.

Volt egy barátnőm, akinek van egy kisfia. Sokszor éheztek, és én csak a kisfiút néztem és mindig adtam neki kölcsön. Nagyon sokszor hívott este, hogy megint összeveszett a palijával, meghallgattam, vigasztaltam. Késöbb szakítottak. Mikor én hívtam hasonlóval mindig lerázott. Rengetegszer vigyáztam a gyerekre, sokszor napokat aludt nálam a kisgyerek, amíg ő pasizott és tekergett.

Mikor megelégeltem a viselkedését még neki állt feljebb, de még a pénzemet is vissza kértem!

Egy szóval nem bántam meg, sokszor voltam miatta kellemetlen helyzetben, de ennnek vége!


A lényeg NE hagyd magad kihasználni!!!

2012. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mintha csak a saját történetemet olvasnám. Engem is kihasznált a "legjobb" barátnőm, pont így...:(


20/L

2012. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos ez egy oldalú barátság.. nemfog így működni. Nem kell megszakítani vele a kapcsolatot csak ne tekints rá igaz barátként.
2012. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!