Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha összebarátkoznál valakivel,...

Ha összebarátkoznál valakivel, és jóban lennétek elvárnád, hogy elmondja, hogy a párja volt börtönben?

Figyelt kérdés
El kellene mondani vagy sem?

2012. nov. 7. 14:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%

Ha valakivel összebarátkoznék az a tény, hogy a párja mit csinált a múltban nem változtatna a barátságunkon.

Ha elmondaná akkor megköszönném a bizalmát és soha-soha nem élnék vissza azzal, hogy tudom. Ha nem mondaná el, de máshonnan meghallanám, akkor sem éreztetném vele hogy tudom. Az a múlt, a párja múltja. A mi barátságunk az más, az a jelen.

2012. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 pepy02 válasza:
33%
Nagyon fontos az őszinteség.Nem várnám el ,hogy elmondja de jobb ha mindent tudtok egymásról :)
2012. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Most akkor csak én értem másképp a kérdést?


Én úgy értem, hogy nem a te párodról van szó, hanem egy barátod/haverod/barátnőd párjáról.


Ebben az esetben nyilván nem várom.

Ha a saját páromról lenne szó, akkor igen.

Nem mindegy, hogy miért ült.

Semmilyen erőszakos cselekedetet nem tudnék elfogadni.

Ha csalt, vagy okiratot hamisított, azon elgondolkoznék, de ha rabolt, testi sértés vagy hasonló játszott, akkor abban a pillanatban otthagynám.

2012. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Biztosan nem barátkoznék olyasvalakivel, akinek a párja betörő, pedofil, nőerőszakoló, rabló, gyilkos. Mert bármennyire szimpatikus maga az új barátom, ha az értékrendjébe belefér egy ilyen pár, akkor ott vége kell legyen a mi kapcsolatunknak. Plusz a bűnözők szeretnek sajátszűkebb-tágabb ismeretségi körükből újabb áldozatot választani..
2012. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A férjem börtönben volt, lett egy jó barátnőm,a családját is ismerem,megismerték már a férjemet is.

De Ő/Ők nem tudják,és nem tudom,hogy elmondja e,egyáltalán el kellene e mondanom.

2012. nov. 7. 15:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem erőszakos bűncselekményt követett el.
2012. nov. 7. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
én nem gondolom, hogy ez másra tartozna. Ha most jó a viszonyotok, megismerték a férjed, akkor miért kéne? Az a múlt része, nem egy párkapcsolat, ahol mondjuk jó tudni az ilyenekről. Ha egyszer úgy érzed, hogy eléggé megbízol benne, akkor mondd el, de ez nem jelenthet elvárást. Max magasfokú bizalmat. De ha nem mondod el, akkor sem szólhatnak, mert nem vagy köteles beszámolni róla.
2012. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ebben az esetben nem hogy nem kell, hanem nem is szabad elmondani.

Ha a párod úgy érzi, hogy van már olyan a kapcsoltuk, hogy elmondhatja, akkor majd mondja el ő, de ne te.

2012. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
nem kell. de ha igaz barát az ilyenekről úgyis tudunk. a barátságot meg ez nem érinti úgyse.
2012. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2012. nov. 7. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!