Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ebben a helyzetben...

Szerintetek ebben a helyzetben mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

3 éve megismerkedtem egy lánnyal, nagyon jól elvoltunk .

még régebben amikor eljött hozzánk, akkor minden ruhámat, a szobámat, a bútoraimat elkezdte dicsérni, h milyen jók meg minden.....

sokszor segítettem neki (adtam neki ruhákat) , mert nekik még a turira is alig tellett, a legtöbb ruhája tőlem és a rokonaitól kapta.

amikor elmentem pl: Franciaországba vagy pl. Olaszországba vagy akár csak egy osztálykirándulásra mindig hoztam neki valami kisebb (de értékes) ajándékot :)

néhány hónapja megkérdezte h nem tudnék-e adni neki ruhákat, én pedig összeszedtem néhányat (amit már kinőttem, mert ő 1 évvel fiatalabb és vékonyabb ) és odaadtam neki.

de...amikor visszaolvasom a beszélgetésünket, egyszer sem írt rám olyannal, h "szia, hogy vagy? / mesélj mi történt veled_? / stb.."

még októberben úgy volt, h eljön hozzánk 2-re ...én már reggel hamar felkeltem, elmentem a boltba és elkezdtem csinálni ételeket.

kb délre már kisütöttem a 2 pizzát és 24 db muffint, valamint a boltban vett cukorkákat, chips-t és az ilyen apróságokat kitettem az asztalra és írtam a lánynak, h nyugodtan jöhet hamarabb is mert már minden elkészült ...

úgy fél óra múlva azt írta, h nem tud hamarabb jönni, és h lehet h késni is fog :/

én csak vártam, vártam és vártam....

abból a "kis időből" eléggé sok lett :( fél 5-kor írt egy üzit (facen) h nem tud jönni (de semmi bocsi, meg áhhh)

ekkor apám annyira kiborult rá, h én itt vártam, készülődtem ő meg még csak nem is képes arra h időban szóljon arról, h nem jön....(így utólag sztem jogos volt)

amikor szerettem volna találkozni vele, akkor mindig talált valamilyen indokot, h ne jöjjön,,,persze amikor megemlítettem h kap tőlem egy kis ajándékot/ egy nyakláncot/ egy karkötőt, stb...akkor már másnap délután ő ajánlotta fel h mikor is talizzunk...

én úgy érzem , h ő kihasznál engem, ezért szerettem volna vele beszélni erről...megbeszéltünk egy találkozót...elmentem az adott időpontra , legalább 20 percen keresztül álltam a hidegben és vártam rá...de nem jött....még csak fel sem hívott/ küldött sms-t :(

kb egy hete (mivel már annyira nem kell a tanulással foglalkoznom) arra gondoltam, h szervezek vele egy közös programot....fészen írtam neki de még csak nem is válaszolt -.-"

ma megint írtam h nyáron elmehetnénk valahova, mert nekem muszáj megbeszélnem ezt a dolgot vele....kiírta a fész, h látta , és ki is jelz h fent van...de megint nem írt..

szerintem minden barátságnak induló kapcsolat érdemel legalább annyit, h a problémákat megbeszéljék a benne lévő emberek....

lehet h egy kicsit ragaszkodó típus vagyok, de nehezen lehet elérni, h valakit a barátomnak nevezzek...de ha már ezt valaki elérte, akkor én onnantól kezdve megbízom benne és nem szeretném elveszíteni ( a legjobb barátnőm sajnos kiment Amerikába a családjával ...azóta senkivel sem tudtam olyan jókat beszélgetni)

szóval szerintetek is kihasznál?

mit tegyek? olyan nehéz....már kb 2 hete próbálom felfogni h tényleg ....kihasznált..semmibe vett

de miért?

szerintem senki sem érdemli meg ezt :'(

kérlek segítsetek!



2013. jún. 14. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy hogy kötődsz az emberekhez, de nem szabad ennyire, mert nem kapod vissza, csak a legritkább esetben

Ezzel a csajjal ne foglalkozz mert nyilvánvalóan csak potyázik és te sem akarsz gondolom érdek barátságot

Keress valakit aki tényleg megérdemli ezeket, és viszonozza is, ne félj fogod tudni hogy ki érdemelje ki :)

21/F

2013. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből ítélve sajnos ő nem gondolta ezt barátságnak, csak haszonszerzésnek :S Kár, hogy nem vetted észre előbb... gondolom elég sok dologgal kedveskedtél neki... ő meg "megszedte" magát rajtad :S Elég kellemetlen helyzet ez...


Sajnos nem hiszem, hogy beszélne veled komolyan erről a dologról, hiszen az ő részéről ez egyértelmű, hogy mi volt a célja. Nem hiszem, hogy számítasz neki annyit sajnos, hogy ezt megtegye... :(


Vannak gonosz emberek.. nem szabad mindenkiben megbízni a mai világban.



Én is már kezdem azt hinni, hogy sose lesz egy igaz barátom se, mert mindenki csak vagy kihasználja a másikat vagy semmibe veszi :/


18/L

2013. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Olyan osztást adnék ennek a csajnak.És még az ajándékokat is vissza venném tőle.

A legtöbb magányos ember nagyon naiv és bizony át kell esni ilyeneken,hogy később kiszűrd kit is mondhatsz barátodnak.

2013. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szasz89 válasza:

Imádnivaló vagy! Az ilyen barátokat, mint te meg kellene becsülni. Engem a sütis készülődős dolog önmagában rettenetesen meghatott volna, de mint látod ennek a lánynak több sem volt elég.

Nem tudok sajnos mást tanácsolni, el kell fogadnod, hogy nem minden barátság tart örökké. És nem minden ember szíve van aranyból, mégha számodra ez is a természetes. Ha valaki el tudja érni, hogy a barátodnak nevezd, az azt is jelentheti, hogy csak ügyes volt.

Ennek ellenére ismerkedj bátran, próbáld kiismerni az új ismerősöket, egyre jobban és jobban fog menni ahogy telik az idő (, mert tapasztaltabb leszel benne). És ne feledd, hogy több ismerős közül nagyobb az esélye, hogy igaz barátra lelsz. Ha ragaszkodsz egy nem működő barátsághoz, akkor nem adsz lehetőséget arra, hogy egy jobb lépjen a helyébe.

Ami pedig a szóban forgó lányt illeti szerintem az első lépése lesz, amint érzi, hogy megszakítottad vele a kapcsolatot, hogy átesve a ló túloldalára visszapitizi magát, mindenhova elhív téged, ő akar találkozni veled és hasonlók, mert tudja, hogy elesik azoktól a klassz cuccoktól, amit még kaphat tőled, de ne higgy neki. Ha adsz is neki még egy esélyt és újra előáll egy ilyen helyzet, mint amilyeket leírtál, azonnal helyezd a süllyesztőbe és ne kínozd magad tovább feleslegesen.

Kívánom, hogy olyan jó barátra lelj, aki megérdemel téged!

2013. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én kiskoromban voltam ilyen. Cukrot adtam a lányoknak, akik kicsúfoltak, hogy barátkozzanak velem. Hol az volt a baj, hogy nincsen testvérem, amikor meg megszületett, az lett a baj. Ha összetéptem a listát, amire az volt írva, milyen ruhában kell mennem milyen napon, azért kaptam..

Hagyd a fenébe, beszélgess hozzád hasonló, jószívű lányokkal!!:)

2013. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!