Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvesztettem a barátaimat...

Elvesztettem a barátaimat mert nem álltam be a sorba. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval 16 éves fiú vagyok. Volt 3 barátom akivel mindenhova eljártunk, baromkodtunk, egészen 8.-ig. Nem volt és most sincs nagyon olyan barátom akivel mondjuk el tudnék menni városba/moziba. Amikor vége lett az általánosnak és elballagtunk, elkezdtek másokkal haverkodni akik úgymond "pávák". Engem is hívtak párszor és én is próbálkoztam beilleszkedni közéjük, de nem akartam beállni a sorba, nem akartam úgy viselkedni mint ők. Már ezelőtt is utáltam az ilyen fajtájú embereket és most is. Már 1 év telt el, azóta sokszor próbáltam elhívni őket sok helyre, azt szerettem volna, hogy megjöjjön az eszük és ne akarjanak ők is ugyan olyanok lenni. Akárhányszor elhívtam őket, mindig hozták a hülye haverjaikat és egyáltalán nem volt semmi közös témánk mivel már rég nem beszélgettem velük. Teljesen feleslegesnek éreztem magam. Reménykedtem, hogy majd 9.-be lesz sok új barátom akikkel el tudom tölteni a szabadidőmet. Kiderült, hogy 32 főps az osztály és abból csak 4-en vagyunk fiúk, azok közül meg nem nagyon akadt olyan akivel megegyezett volna a stílusunk. Az a fajta fiú vagyok aki általában jól kijön a lányokkal, viszont az osztálytársak között alig volt olyan lány akivel olyan barátságot tudtam volna kötni ami kipótolná ezt az egészet. Azóta már ők már mind a hárman más baráti társasághoz tartoznak, én meg egyhez sem, de inkább minthogy olyanba tartozzak amibe ők. Gondolkodtam, és azt a célt tűztem ki, hogy szerzek egy barátnőt, akivel el tudok tölteni a nyári szünetet, mivel nem akarok egész szünetbe itthon üldögélni. Ti mit gondoltok erről?



2013. júl. 8. 00:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nagyon jól tetted, hogy nem álltál be a sorba. Felesleges úgy barátokat szerezni, ha ehhez meg kell tagadnod a stílusodat vagy az ízlésedet. Ezek tényleg nem igaz barátok. Szomorú, hogy az öltözködés befolyásolja azt, hogy kivel spanolnak...

A megoldás tényleg lehet egy barátnő, vagy olyan lányok, akik szimpatikusak és el lehet velük beszélgetni. Ha az osztályban nem is találtál rá a megfelelő emberekre, nézz körül az évfolyamtársaid között is. Lehet, hogy a szomszédos osztály tele van hasonló érdeklődésű és gondolkodású emberekkel! Jó, ha nem csak a legszűkebb környezetedben nézel körül.

Mivel most itt a nyári szünet, több lehetőséged van ismerkedésre. Sok a program, tábor, fesztivál, a lényeg, hogy ilyenkor könnyű ismerkedni, esetleg barátokra találni. Semmiképp se üldögélj otthon! Sok szerencsét és tartalmas nyarat kívánok ;)

2013. júl. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól tetted, ez volt a helyes döntés. Tényleg jobb egyedül mint egy rossz társaságban vagy nem hozzád illő kapcsolatban, és erre sokan még 30-40 évesen sem jönnek rá.

Amúgy az élet már csak ilyen: néhányan lemorzsolódnak, de mindig jönnek mások. Neked is fog az utadba akadni, ne aggódj. Szerintem sulin kívül is ismerkedhetnél. A baráti köröd nem feltétlenül kell hogy az osztályodból kerüljön ki. Ha egy lány tetszik annyira hogy a barátnőd legyen, akkor hajrá, de ha csak amiatt kell hogy "elűzd a magányt" akkor inkább ne siesd el.

2013. júl. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Antimod ***** válasza:
100%

A barátnővel pedig amúgy is jobban jársz. :)

Ha valami nem megy, felesleges erőszakolni. Ha a hideg kiráz ezektől az emberektől, úgysem tudsz mit tenni. Találsz majd magadhoz illő barátokat és barátnőt is, a zsák megtalálja a foltját.

2013. júl. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, 16 éves korában az ember türelmetlen, akkor ez a dolga. Még szerencse. Ezzel együtt, nem késel le semmiről. Ha maradtál volna a társaságban, akkor igen. Mert észre sem vetted volna, hogy már nem tudsz váltani.

Van néha az ember egyedül, esetleg nem is rövid ideig. Azon túl, hogy folyamatosan keresel társaságot, használd ezt tanulásra, ismeretszerzésre. Tanulni nemcsak úgy lehet, ahogy az iskolában, sőt, igazán a más forma a szórakoztató. Olvass, járj igényes moziba (akár egyedül), hallgass sokféle zenét, ismert meg alaposan a környezetedet. Minél szélesebb körűek az ismereteid, annál könnyebben tudsz érdekes lenni egy társaságban, annál könnyebben tudsz kapcsolatot teremteni. Mert ez azon múlik, mennyire vagy színes egyéniség, akinek azonban saját karaktere van, nem másokat majmol. Színes egyéniség, önálló - követni való - személyiség ismeretekkel leszel, akinek nincs szüksége mások majmolására, mert saját karaktere van.

2013. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Az a helyzet, hogy ebben a korban gyorsan változik az egyéniség, személyiség. Korábban lehet, hogy jóban voltatok, de lehet, hogy ők más irányba változnak, mint te. Ez sajnos azt jelenti, hogy idővel egyre kevesebb közös témátok lesz, egyre kevésbé egyezik majd az ízlésetek. Ez normális dolog, és sajnos el kell fogadni.
2013. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mostmivan válasza:
100%
tökös dolog hogy nem álltál be a sorba, igy ismeretlenűl is virtuálisan megemelem a kalapomat elötted. én szerintem ez a 3 volt-barátod faszarcú volt, akik faszarcúakkal lógtak, mert egy normális társaságban azt tisztelik és szeretik akinek van egyénisége és nem "egy a sok közűl"
2013. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Velem is pontosan ez történt. Az általános iskolai két legjobb barátnőm egy gyenge suliba kerültek ahol teljesen megváltoztak. Elkezdtek cigizni és inni, pedig általánosban nagy szájjal hangoztatták hogy ez milyen undi egy csajnál. Az új baráti társaságukat egyáltalán nem kedveltem mert nagyon rossz hatással voltak rájuk, de elviseltem őket mert a barátnőimet szerettem. Aztán egyre kevésbé akartak velem időt tölteni mondván hogy unalmas vagyok csak azért mert nem járok minden héten szórakozni, meg mert nem iszok és nem cigizek. Akkor döntöttem úgy hogy nem fogok törődni velük többet.

Jól tetted hogy nem változtattál magadon mert pont az a barátság lényege hogy önmagadat adhatod. Ja és szurkolok hogy sikerüljön barátnőt szerezni:) 18/L

2013. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bruce_Wayne ***** válasza:
szerintem az ilyen "barátok" bekaphatják
2013. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért nem nyitsz a lányok felé? Vagy évfolyamtársak, akik fiúk? (vagy lányok?) Azért a gimi jó terep a barátkozásra. Éppen elég egy picit "cukinak" lenni, és a lányok máris imádni fognak. Ha nem nézel ki jól, barátilag akkor is.

És hogy akarsz barátnőt szerezni magadnak? Vagy itt a Gyakorin? :D

Ó jaj.

Azért írtad ki ezt a kérdést, hogy bombázzanak a privátokkal, mi? :D

2013. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, nagyon sokat segítettek! :) És már van egy lány akivel már kezd alakulni valami köztünk ami már több lehet mint barátság. 14:54 - Nem vagyok egy beszari típus, általában könnyen leszólítok egy lányt. :D
2013. júl. 10. 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!