Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan rázzátok le a barátaito...

Hogyan rázzátok le a barátaitokat, ha nem akartok találkozni?

Figyelt kérdés
Iskola közben szívesen beszélgetek velük a szünetekben vagy hazafele, de nekem nem hiányzik hétvégén vagy nyáron a társaságuk. Tudom az a legtisztább, ha elmondom, hogy nincs kedvem stb.. Viszont régebben, ha ezt tettem megsértődtek és haragudtak rám. Én akarom, hogy barátok maradjunk, de szívesebben maradok otthon pihenni vagy a családommal mint velük. Nekem nem jó program ülni és azt hallgatni, hogy ki mit írt ki Facebookon vagy nézni ahogy a pasik után koslatnak. Volt, hogy hazudtam, hogy nem érek rá, nem vagyok otthon és tudom nem szép dolog, de én nem értik meg az igazat. Ti mit csináltok?

2013. júl. 25. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, hogy segítenem kell, vagy hogy nagymamám jön hozzám, ilyesmi.
2013. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mond azt hogy kiutaztál Szerbiába x rokonodhoz és csak Augusztus végén jössz vissza.
2013. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Már bocsi, de te nem vagy a barátjuk, max haver, de még az sem igazán.
2013. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mindig barátok voltunk, együtt mentünk haza az iskolából, kísérgettük egymást. Volt, hogy délután elmentünk biciklizni. Ezek valóban jók voltak. Viszont hétvégén akkor sem szívesen találkoztam velük, vagy őszi szünetben például. Őszintén szólva a szabadidőmből sosem áldoztam rájuk. Én szeretném az időmet pihenve, otthon, nyugiban eltölteni és nem arra van szükségem, hogy a városban kóvályogjak velük, közbe azt hallgatva, hogy holnap milyen színűre fessék ki a körmüket. Én nem tudok velük ilyenekről beszélni és nem is akarok. Jobban szeretek otthon lenni mert kicsi elegem van belőlük. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de egyszerűen nincs kedvem azt hallgatni, hogy nyavalyog mert nem írt neki FB-n egy fiú akit életében 2x látott. Elmondtam már nekik is, hogy menjenek nyugodtan nélkülem mert én szívesebben maradok itthon, de nem tudják megérteni. Pedig ez nem újkeletű dolog.

2013. júl. 25. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezek az emberek igaz barátaid lennének, különben nem így beszélnél róluk.

De hogy a kérdésre válaszoljak, szerintem mondd azt, hogy most más programod van, és kész. Elutazol, más ismerőseidhez mész, nem leszel itthon stb...

2013. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ez valóban így van, én legalábbis nem tartom őket igaz barátnak. Én nem szeretek velük programokat szervezni mert ennyiből kb. egyedül is mehetnék. Ha volt valami összejövetel vagy buli féle mindig mondták, hogy menjek el, én nem akartam mert nem szeretek se táncolni se énekelni, de elmentem. Elmentem mert a barátaim rábeszéltek, akik utána otthagytak, ügyet se vetettek rám. Utána persze én voltam a rossz, hogy nem élveztem jól magam. Erre rengeteg példa volt. Meg ha el kellett kísérni őket valahova arra mindig jó voltam. Vagy ha segíteni kellett. Én segítettem is nekik és mindig mellettük álltam. Ha viszont én kértem tőlük valamit akkor pofátlan voltam és hogy képzelem és nem segített egyikük sem. Mindig meg hallgattam mi van velük, minden kis hülyeség miatt megvígasztaltam bezzeg nekem sose lehetett semmi bajom. Én nem számíthattam rájuk. Bocsánat, hogy nincs kedvem a szabadidőmet olyanokkal tölteni akiket nem érdeklek. A legérdekesebb pedig, hogy szerintük nagyon jó barátok vagyunk. Nem veszik észre, hogyan viselkedtek az utóbbi időben. Elvárják tőlem, hogy mosolyogva fussak feléjük mikor 5 perc és el is felejtik, hogy ott vagyok.
2013. júl. 25. 12:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam én is, akkor még tizenéves voltam. Ugyan ezek voltak velem is... amíg fiatal vagy, és úgy érzed, tudsz új barátok után lelni, szórakozni, szakítsd meg az ilyenekkel a kapcsolatot. Hidd el, az ilyenek hosszú távon nem érik meg a rájuk pazarolt idődet... végül is, ha úgy döntesz, hogy befejezed a velük lévő "barátságodat", akkor nyugodtan elmondhatod nekik, ha megkérdezik, hogy mi a bajod. Vagy ha már tényleg úgy vagy vele, hogy tök nem érdekelnek, és konfliktus kerülő vagy, akkor hagyd szó nélkül az egészet, és egyszerűen ne beszélj velük, rázd le őket egy egyszerű "most nem érek rá" szöveggel.
2013. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb:


Neked nem a barátaid!



Egy BARÀT nem sértődik meg azon hogy "nincs kedvem".

2013. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lord Keri válasza:
100%

Legjobb lerázó szöveg:


"Nem jó, terhes a kanárim" :DDD

2013. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!