Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez nem pofátlanság?

Szerintetek ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés
A "legjobb barátnőm" viselkedése az utóbbi időben szerintem felháborító,de nem merem neki mondani mert még én leszek a szemét.A történet úgy kezdődik hogy neki adtam egy ~200.000 Ft-os telefont mert én kaptam egy másikat,és gondoltam ne csücsüljön már a fiókban,inkább neki adom hadd örüljön.Erre rá két hétre össze körömlakkozta/karcolta.Utána kártyafüggetleníttette amitől kicsit megzavarodott a rendszere.Ezután betörte a kameráját.Most pedig el akarja adni,hogy iPhonet vegyen (jelenleg nekem is az van,eddig szidta hogyha utána dobnák se kéne,most hogy lenne rá pénze már a világ legjobb telefonja...).Csak szerintem pofátlanság?Talán én reagálom túl?
2013. okt. 2. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
amennyiben megengedheted magadnak, hogy 200ezres készülékeket ajándékozgass, akkor igen, te reagálod túl...
2013. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az én pénztárcámmal kellene foglalkozni,nem ezért tettem fel a kérdést.
2013. okt. 2. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Te reagálod túl, de a leírásod szerint a "legjobb barátnőd" egy hülye pi#a. Kell egy ilyennek drága telefon, aki meg tudná kezelni normálisan annak meg nem jut (itt elsősorban nem magamra gondolok :-)).
2013. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát lehet igazad van,nem tudom.Az a baj,hogy a telefonért egy rendes köszönömöt sem kaptam soha,sőt egyenesen követelte.Sokszor hívom meg dolgokra de ritkán köszöni meg.Ezen még nem is akadnék ki nagyon,de rám sosem figyel.Azért is képes hisztizni mert a diétám miatt 3 liter vizet iszok naponta ezért gyakran járok a mosdóba.Azon háborog,hogy mindig rám kell várni.Általában azt kell csinálni amit ő akar különben egész nap zsörtölődik.A szülinapi bulimat tavaly át kellett szerveznem mert ő ment a pasijához és nem ért rá.Idén ugyanezt csinálta,és még azt próbálta megmagyarázni,hogy én mondtam rossz dátumot.Annak ellenére is tartja magát ehhez,hogy egy másik közös barátunk is hallotta,hogy én a jó dátumot mondtam.Elnézést a hosszú kiakadásért,de jó egy kicsit kiadni magamból,mert ezek nekem nagyon rosszul esnek,de nem merem szóvá tenni mert puffog.
2013. okt. 2. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem barátnő igazán. :S Már bocsi.

A viselkedés alapján.

2013. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlan, még ki is használ, rég kapcsolnod kellett volna, hogy ez nem barátság.
2013. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő pofátlan,ez tény.

De!

Neki adtad,onnantól kezdve az övé,ő dolga.

Ha meg visszakérnéd,az égő lenne.

2013. okt. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

alsóbbrendű viszonyban vagy ebben a kapcsolatban és az,hogy meg akartad venni egy telefonnal,csak tovább rontott az egész kapcsolaton.

elég nagy balek vagy,folyamatosan átadod neki a kontrollt és ha hagyod magad érzelmileg zsarolni,mert különben hisztizik,akkor elég nagy vesztes is vagy.

én egy percig nem viselném el,hogy bárki is érzelmileg vámpírkodjon rajtam.

és amúgy nem pofátlanság szerintem,mert más szinten-kaja,üdítő-engem is meg kellett,hogy vegyenek az osztálytársaim ha békességet,verés és b-aszogatás mentes napokat akartak mikor még sulis voltam.

a ragadozók társaságát meg fizetnie a báránykáknak.

2013. okt. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A kérdés emberi és más szempontokból is vizsgálható. Emberileg kimondatlan elvárás, hogy ajándékot nem adunk, nem ajándékozunk el / tovább, mert sértés. Jogilag más a helyzet. Álljon itt egy "kis" jogászkodás ezzel kapcsolatban:


Az ajándékozás ingyenes szerződés, melynek alapján az ajándékozó vagyona rovására egy másik személynek ingyenes vagyoni előnyt juttat. A megajándékozottnak el kell fogadnia az ajándékot ahhoz, hogy a szerződés létrejöjjön. A megajándékozottnak igénye keletkezik az ajándék tárgyára, tehát ha az ajándékozási szerződés megkötése és az ajándék átadása nem egy időben történik, a megajándékozott követelheti az ajándék átadását. A vagyoni előnynek értékkel kell bírnia és az ajándékozó vagyonát kell csökkentenie, ami azt jelenti, hogy nem elég önmagában a szolgáltatás és ellenszolgáltatás közti értékkülönbözet. Ingatlan esetében az ajándékozási szerződés érvényességéhez a szerződést írásba kell foglalni.



Előfordulhat, hogy az ajándékozó körülményeiben olyan változás áll be, hogy méltánytalan lenne tőle követelni a szerződés teljesítését. Ezért a törvény kimondja, hogy az ajándékozó megtagadhatja a szerződés teljesítését még az ajándék átadása előtt, ha olyan lényeges változás áll be körülményeiben, különösen a megajándékozotthoz fűződő viszonyában, hogy a szerződés teljesítése tőle többé el nem várható.



Az ajándékozó felelőssége kiterjed az ajándék tárgyára, a tulajdonszerzésre és az ajándék által a megajándékozott egyéb vagyonában bekövetkezett kárra, valamint akkor is fennáll, ha az ajándékozó nem tájékoztatja a megajándékozottat az ajándék általa nem ismert, lényeges tulajdonságáról. Az ajándékozó az ajándék tárgyának lényeges fogyatékosságáért, valamint az ajándékozás során abban beálló kárért felelős. A megajándékozottnak bizonyítania kell azt, hogy az ajándékozó szándékosan vagy súlyosan gondatlanul járt el.



Előfordulhat, hogy az ajándék átadása után olyan körülmények lépnek fel, hogy az ajándékozó jogosult az ajándék visszakövetelésére. Nem lehet azonban bármely ok ürügyén visszakövetelni az ajándék tárgyát, csak a törvényben meghatározott esetekben.


Ezek a következők:


Az ajándékozó, ha létfenntartása érdekében szükséges, visszakövetelheti a megajándékozottnál még meglévő ajándékot, de csak akkor, ha ez nem veszélyezteti a megajándékozott létfenntartását. Az ajándéknak a visszaköveteléskor kell meglennie, ha ezt követően adja el, ajándékozza el, stb. a megajándékozott, akkor az egyéb vagyonával is felel, nemcsak az ajándék tárgyával.

Ha a megajándékozott vagy vele együtt élő hozzátartozója súlyos jogsértést követ el az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója rovására. A hozzátartozónak minősülőket kimerítően felsorolja a Polgári Törvénykönyv. Súlyos jogsértés nem lehet a megajándékozott pusztán tiszteletlen viselkedése, viszont bűncselekmény (testi sértés, lopás, stb.) elkövetése, illetve valamely jogi kötelezettség megszegése megfelelő ok az ajándék visszakövetelésére. Ebben az eseten nincs szükség arra, hogy az ajándék meglegyen a megajándékozottnál a visszaköveteléskor, viszont nem csak az ajándékot, hanem az annak helyébe lépett értéket is lehet követelni.

Az ajándékozó akkor is követelheti az ajándék visszaadását, illetve az annak helyébe lépett értéket, ha olyan lényeges körülményre vonatkozó feltevése indította az ajándékozásra, amely később véglegesen meghiúsult, és amely nélkül korábban nem is ajándékozta volna oda az ajándék tárgyát. Csak az általános elévülési időn (5 év) belül követelhető vissza az ajándék, illetve követelhető az annak helyébe lépett érték. Ez a jog az általános elévülési időn belül is elenyészik akkor, ha azt az ajándékozó hosszabb ideig megfelelő ok nélkül nem gyakorolja. Abban az esetben sem gyakorolhatja e jogát, ha feltevésének (amely őt az ajándékozásra indította) meghiúsulását saját felróható magatartása okozta.


Nem lehet visszakövetelni azt az ajándékot, illetve követelni az annak helyébe lépett értéket, ha már nincs meg a jogsértés elkövetésének időpontjában, továbbá ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta. Az is megbocsátásnak számít, ha az ajándékozó megfelelő ok nélkül hosszabb ideig nem követeli vissza az ajándékot. A szokásos mértékű ajándékot (kisebb értékű ajándék, de ezt mindig az ajándékozó és a megajándékozott kapcsolatát, illetve az ajándékozó anyagi körülményeit vizsgálva lehet megállapítani) sem lehet visszakövetelni.

2013. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!