Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik haverom drogot hozott a...

Egyik haverom drogot hozott a házunkba, ezután szóltam édesanyámnak. Jó döntés volt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Hát mivel a kávé és a cigaretta, és a gyógyszer is drognak minősül így nem értem miért érdekelne édesanyádat.
2013. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Jó döntés volt hát, én is mindig meghivom muteromat egy csík kokóra, ha valamelyik haverom hoz.
2013. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem támogatom a drogozást, de a besúgást és árulkodást sem. Persze ez sok mindentől függ. Mennyi idősek vagytok, milyen fajta drogot vitt, rendszeres használója, esetleg terjesztője e a drognak a haverod stb.
2013. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

igen, jó döntés volt, az ilyen haverra nincs szükséged


ez nem besúgás kedves fentebbi válaszoló...

2013. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit böbeszédübben, ha lehet.

Arra tippelek, arról van szó, hogy szted csúnya dolog drogozni, és Anyukádnak szóltál. (nem mellesleg: hány éves vagy?)

Hogy egyetértek-e azzal ahogy viselkedtél, nagyon függ a körülményektöl, meg hogy milyen drog. Kérdés az is, Anyukád mit csinált, és számítottál-e rá.

Pl. sztem, és az európai ifjúság jó része szerint a fü (hasis) nem igazán "drog" a szó negatív ertelmében, vagyis összehasonlítható az alkohollal (persze nagyon más a hatásmechanizmusa). Csupán történelmi véletlen, hogy az egyik legális, a másik nem.

Viszont, mint remélem tudod, az ismét szuperszigorú magyar törvények szerint nagyon könnyen bajba kerülhet, aki fogyaszt, vagy picit többet tart magánál (nem tudom pontosan, én nem szoktam, leginkább lustaságból).

Ha egy haverod füvet hozott a lakásba, és emiatt a rendörséggel gyült meg a baja, akkor bocs, de... nálam elástad magad.

Ha kokózni akart és nem birtad rávenni, hogy várjon vele amig elmegy töletek, akkor oké.

Gondolom valahol a kettö között...

2013. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
elözö vagyok, ja, és 38, ffi, sokat éltem külföldön
2013. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4es: Márpedig ez besúgás. A haverjának kellett volna szólnia, hogy vigye el, ha zavarja és jöjjön vissza nélküle, de mondom ez függ a koruktól is és a drogtól. Egy kis fű miatt biztos nem köpném be anyámnak. Mondom ezt úgy, hogy engem nem vonz ez a világ, de más dolgába se szólok bele.

Értem én, hogy a barátoknak segíteni kell, ha pl. súlyos kokain függő, de ezt lehet úgyis, hogy a sráccal beszéli meg. Majd közösen segítséget/megoldást keresnek, akár szülőkkel, de nem beárulja szerencsétlen. Ha meg csak saját magát féltette, akkor főleg szemétség volt.

2013. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem voltak/vannak drogfogyasztó ismerőseim.

A légynek se ártanak, pedig amfetamin és kokain függők, nem pedig füvesek. Én pont leszarom, ha a házamba hoznak valami narkót.

Megmondtam nekik, előttem ne tolják, és beállva se nagyon jöjjenek a közelembe.

Ezzel el is van intézve. Nem kell nagy dobra verni a dolgot, meg pánikolni ha meglátsz egy zacsi port.

Az ő dolga. Én meg cigizek, iszok. Nem vagyok jobb mint ők, csak a lassabb halált választottam.

2013. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt azért még fontos megjegyeznem, hogy a házamban nem hagyhatnak narkót. :)


#8

2013. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem, lehet tudott volna neked fix munkát
2013. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!