Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, egyedül...

Nincsenek barátaim, egyedül vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy nehezen rávettem magam, hogy írok és segítséget kérek, mert ez már nem mehet így tovább.. Szóval régen, még általánosban volt egy jó pár barátom, akikkel nagyon jó kapcsolatom volt, de most, hogy különböző középiskolákba járunk, teljesen elszakadtunk. Nekik van egy csomó új barátjuk, mindenki szereti őket, nagyon jók a jegyeik, minden napra van valami programjuk. Eléggé menők lettek. Közben én egyedül vagyok a suliban, nincsenek barátaim, az osztálytársaim baromi jól elvannak nélkülem..

Nincs senkim. Minden napom kínkeservesen telik, alig várom, hogy hazamehessek és nézzek valami vicces filmet vagy olvashassak valami jó könyvet. (igen, már-már a könyveket jobban kedvelem a saját osztálytársaimnál..)

Szóval egész egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Akivel azt hittem, hogy jóban vagyok, jól átvert és kihasznált engem. A régi "barátaimnak" pedig nincsen rám idejük élik a saját hiperszuper életüket, amiben nekem már nincs helyem. Ez van. Majdnem minden nap sírok emiatt. :(

Próbálom elfogadni és mondogatom magamban, hogy oké, semmi baj, túl fogom élni a középiskolát barátok nélkül is, de nagyon rosszul érzem magam. Aki tudna segíteni nekem, az légyszíves írjon. Köszönöm.

16/L



2013. dec. 10. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

16 évesen még nincs is igazi barátság még !


majd ezen ráértsz gondolkodni 50 évesen.

2013. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem értek egyet az első hozzászólóval, 16 évesen is van barátság. És a maga formájában teljesen igazi. Lehet, hogy nem lesz tartós, de az is lehet, hogy igen.

A legjobb lenne, ha találnál a családodban, ismerőseid között valakit, akivel ezt meg tudod beszélni.

Ha van valami hobbid, sportolsz, akkor járj el olyan társaságba, ahol ezt űzheted, és közben ismerkedhetsz is.

2013. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
82%

Én azt tudom javasolni, hogy kezdj el más közösségekbe is járni pl ha van valami hobbyd azt kezd el gyakrabban is csinálni. Pl ha szeretsz röplabdázni akkor járj egyesületbe.

Ez is egy megoldás amit most csinálsz. Ha van kedved akkor írj, rám mesélj magadról, ráérek most és szívesen ismerkedek. :)

18/F

2013. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
68%
Nekem már nem most volt a középiskola, de át tudom érezni. Nincs az osztályban senki más, aki úgy van, mint Te? Vagy nincsenek olyanok, akikhez csapódhatsz, akikkel közös az érdeklődési kör? Esetleg másik osztályból? Azért ne add fel, még változhat a helyzet. Meg legyél nyitott, ne zárkózz be, ha jól körbenézel lehet találsz azért baráti arcokat.
2013. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Kezdeményezz. Ezzel adsz csak esélyt, hogy legyen valami. Szervezz esetleg programokat.
2013. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
8%

Szia

Megértelek valamikor én is így éreztem.

Az első lépés amit meg kell tened, az hogy ismerd meg önmagad. Tudd azt, hogy ki vagy és mit akarsz igy tudni fogod,hogy ki az a barát aki a egjobbat hozza ki belőled.Légy önmagad, ne próbály más lenni mint amilyen valójában vagy.Az öszinteség vonzzó tulajdonság.

Ha igaz barátokat akarsz fontos,hogy te is azzá vály! Ahogy már tanácsolták legyél kezdeményező, beszélges másokkal,halgazsd meg őket, legyél együttérző.Ha ezt lássák rajtad, vonzódni fognak hozzád.

Fontos, hogy azért ne barátkozz össze akárkivel, válogazsd meg a barátaidat. Persze nem kell előitélettel lenned mások iránt, de bizonyosodj meg arról,hogy ö is jó barát lenne a számodra.

Én Jehova Tanuja vagyok és el kell mondanom hogy köztük igazi barátokra találtam, akik ha problémám van készek sirni is velem. Ez azért van mert minket a Biblia tanít meg arra, hogy milyen egy igaz barát PL: (Filippi 2:4,Jakab 3:2). Kívánom, hogy te is ilyen barátokra talály!


Üdv: Tünde

2013. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Szia! Nem irtad, hanyadikos vagy, de ugy tünik, hogy kilencedikes lehetsz. Tudod, az iskola elso honapjai (féléve) ugy telik el, hogy mindenki játssza magát, olyanokkal van, akikkel késobb az évek során egy szot nem fog beszélni - erre az indokuk meglehetøsen egyszeru: ki-ki kiszuri, kit tart érdemesnek a barátságára. Sok oromteli perc és sok csalodás után, szép lassan kialakulnak a hosszabban tarto baráti társaságok.

ès persze vannak olyanok, -mint amilyen te vagy, s amilyen én is voltam- , akik egyszerüen nem akarnak részt venni ebben a szinjátékban.

Azt javaslom, várj turelmesen. Lesznek, akik felfedezik, hogy neked nincs még senki, sot ez talán szimpatikussá is tesz majd téged számukra.

Mellesleg, ha te látod, hogy valaki egyedül van, bátran menj oda hozzá, kezdeményezz, elvégre vesztenivalód nincsen.


Visszaemlékszem az elså évemre. Szeptembertöl kb januárig mindenki csak a rosszat látta benne, furcsállották a viselkedésemet, és szinte senkivel nem beszéltem. Igaz, volt egy barátom sulin kivul, akivel jol el voltam. Am ø egy nap elkoltozott, s az addig nem zavaro közöny bántani kezdett. Igy elkezdtem a tobbiekkel ismerkedni, s májusban megtettem azt,amit mindenki más szeptemberben lezavart.


Ugy ballagtam el, hogy legalább hat-hét barátom volt. pedig lásd, hogy kezdtem.



Ne aggodj, s semmiképp ne gondold azt, hogy te már öro¨kké magányos leszel køztuk. "Róma sem egy nap alatt épült!"


Mellesleg, ha te megjátszott barátokkal valo céltalan lödögés helyett olvasol, az csak a te javadra válik!!



21f

2013. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Rendesek vagytok, hogy rám szántátok az időt és írtatok. :)) Megpróbálom betartani a tanácsaitokat, még ha nehezen is megy ez az egész. Amúgy tizedikes vagyok, nem kilencedikes, ezért is gondolom, hogy már tök mindegy, mert kialakultak a klikkek. :/
2013. dec. 11. 15:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló cipőben vagyok, mint Te, csak én már bőven egyetemre járok. Én sem nagyon tudom kezelni a helyzetet, de talán amit tudnék javasolni, az az, hogy fiúkkal barátkozz. Több okból is előnyös ez: lányként neked nagyon könnyű lesz egy fiú társaságba beilleszkedni, a fiúk mindig szívesen látják a lányokat, nincs rivalizálás. A másik ok, hogy a fiúk nagyobb, lazább társaságokba verődnek, oda könnyebb csatlakozni. A lányoknál néhány fős klikkek vannak, amik nagyon zártak, ha már egyszer kialakult, gyakorlatilag lehetetlen betörni (tapasztalat). A vegyes társaság is jó, ahol a fiúk föllazítják alányok szűk klikkeit, de ez középsuliban még nem igazán jellemző. És ezekben is azért a lányoknak még mindig megmaradnak a klikkeik. Ezt tudom javasolni. A gond az önbizalommal lehet, nekem sem volt merszem csak úgy odaállítani a fiúkhoz. Ezt én nagyon szívesen ajánlanám magamnak is egyébként, csak nálam már ott megbukott a dolog, hogy női szakmás egyetemre járok, a fiúk aránya 1 a 60hoz...

Neked sok sikert kívánok, és egyet értek az előttem szólóval, a leg1. lépés az önismeret. Ennek hiányában sajnos nem megy a dolog (nekem sem megy a mai napig,mert fogalmam sincs ki vagyok,arról meg pláne nincs, hogy ki lehetnék)

Hajrá:)

2014. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
33%
Hogy kell kérdést irni a gya. kori kerdesekre?
2016. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!