Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, egyedül...

Nincsenek barátaim, egyedül vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy nehezen rávettem magam, hogy írok és segítséget kérek, mert ez már nem mehet így tovább.. Szóval régen, még általánosban volt egy jó pár barátom, akikkel nagyon jó kapcsolatom volt, de most, hogy különböző középiskolákba járunk, teljesen elszakadtunk. Nekik van egy csomó új barátjuk, mindenki szereti őket, nagyon jók a jegyeik, minden napra van valami programjuk. Eléggé menők lettek. Közben én egyedül vagyok a suliban, nincsenek barátaim, az osztálytársaim baromi jól elvannak nélkülem..

Nincs senkim. Minden napom kínkeservesen telik, alig várom, hogy hazamehessek és nézzek valami vicces filmet vagy olvashassak valami jó könyvet. (igen, már-már a könyveket jobban kedvelem a saját osztálytársaimnál..)

Szóval egész egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Akivel azt hittem, hogy jóban vagyok, jól átvert és kihasznált engem. A régi "barátaimnak" pedig nincsen rám idejük élik a saját hiperszuper életüket, amiben nekem már nincs helyem. Ez van. Majdnem minden nap sírok emiatt. :(

Próbálom elfogadni és mondogatom magamban, hogy oké, semmi baj, túl fogom élni a középiskolát barátok nélkül is, de nagyon rosszul érzem magam. Aki tudna segíteni nekem, az légyszíves írjon. Köszönöm.

16/L



2013. dec. 10. 17:41
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szia, nagyon hasonló helyzetben vagyok és érdekelne,hogy neked végül milyen tapasztalatokkal sikerült befejezni a középiskolát?
2018. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem hiszem, hogy bárki elolvassa majd amit most írok, azért eltelt már egy jó pár év a kérdés feltétele óta. :D De mégis úgy döntöttem, hogy írok, hátha segítek ezzel valakinek.

Szóval, ha hiszitek, ha nem, a végén minden jóra fordult! Iskolát váltottam 10. osztály után és egy olyan suliba mentem, ami oktatás szempontjából ugyan gyengébb volt, de a közösség sokkal elfogadóbb volt, könnyebben ment a barátkozás. Tényleg minden megváltozott, sok új barátom lett, akik azért szerettek aki vagyok, sokszor eljártunk együtt fagyizni, sétálni suli után. Ezenkívül a másik plussz, hogy osztályelső lettem, az érettségim is kiváló lett, dicséretben is részesültem. Ez gondolom azért is volt lehetséges, mert az állandó önsajnálat és panaszkodás helyett, nekiálltam tanulni, haha. :D

Mostanra már nem annyira tartom a kapcsolatot a középsulis barátokkal (főképp időhiány miatt, egyetemre járok és mellette dolgozok is) de szereztem új barátokat és magammal is megbarátkoztam. Vagyis ez még mindig folyamatban van, az önbizalmam még mindig nem az igazi, de már alakulóban vagyok. :)

Így visszatekintve az lenne a tanácsom mások számára, hogy maradjatok hűek önmagatokhoz. Egy hazug barátság sokkal rosszabb mint egyedül lenni, kezdjetek bele új hobbikba, próbáljatok ki új dolgokat és legyetek őszinték másokhoz.

És ha nagyon rosszul érzitek magatokat az osztályotokban, ne féljetek segítséget kérni (szülő, esetleg egy megbízható tanártól). Ha pedig nagyon rossz a helyzet, mindig válthattok iskolát. Nekem bevált. Sok szerencsét és kitartást kívánok mindenkinek, aki hasonló problémákkal küzd, mint én anno 16 évesen! Ügyesek legyetek!:)

2019. szept. 4. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!